Be Friends Cup groot succes Rot Weiss Oberhausen Vet. - AFC Klassieke Veteranen Gouden Ballen 2012 op 30 mei m a***. - - - ■Wi* -V" 1 loi#' 4 juli 2012 90e jaargang nr. 11 Zaterdag 19 mei was het weer zo ver, de traditionele afsluiting van het voetbalseizoen voor de seniorenelftallen: de "BE FRIENDS CUP 2012"! De weergoden waren ons opnieuw goed gestemd en dus stond al vrij snel vast dat het zomaar eens gezellig zou kunnen gaan worden. En jawel: met ruim 150 spelers en 15 teams is het ons allen weer gelukt om er een heerlijke dag van te maken. jnnKÊÊtÊÊÊÊKIÊÊÊÊIÊKKÊKKKÊÊÊÊtÊKKtKtKÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm De terechte winnaar dit jaar was de Zaterdag 1; hulde! (was het re vanche op de vorige editie?!) Zij mogen het komende jaar de ware 'Be Friends Cup'- wisseltrofee beheren. Zeer verdienstelijk zijn ook geweest de Zaterdag 7 (2e plek) en de Zondag 3 (3e plek). De winnaar van de traditioneel lastige quiz waren de Veteranen 1 Benno Nihom heeft de mooiste goal gemaakt, Gijs Roodbeen is ver kozen tot beste speler van het toernooi en Irvin Waas was de beste keeper. De heerlijke middag voetballen is, geheel in stijl van de CL finale, afgesloten met een buffet in ons clubhuis. Moe, maar voldaan was het na het dessert, compleet met keuze uit Trifle en Apfelstrudel, tijd om de CL finale te bekijken op het grote scherm. Een waardige manier op dit seizoen officieel te beëindigen. In de zomer gaan we experimenteren met het 'KEEP SMILING'- toernooi, maar mochten we elkaar daar niet treffen dan wensen wij iedereen een goede en sportieve zomer. Natuurlijk is zo'n mooie dag niet mogelijk zonder het werk van velen, in het bijzonder willen we daarom bedanken: de AFC scheidsrechter- sequipe, Theo Marjan, Pim en Flassan en natuurlijk de crew van Frans Ris. Wij zijn er het komende seizoen weer bij, jullie ook!? En don't forget: blijven doortrainen. De B- en C- commissie. Liefst 250 foto's van deze mooie dag zijn te vinden op: http://247partvfoto.com/gallerv/afcbefriends2012/ Foto's zijn gemaakt door Terrence Woods Vrijdagavond 18 mei warming up tegen Het Legendarische Elftal van seizoen 1989-1990. Een heel leuke wedstrijd. Je kan goed zien dat dat elftal echt heeft kunnen voetballen. Dat de Klassieke Veteranen deze wedstrijd wonnen, mag geen naam hebben, want de avond was meer dan uniek, in een woord geweldig. OK eerlijk is eerlijk, er dient gezegd te worden: wij hadden met het oog op de wedstrijd van zater dag een paar gastspelers en niet de minste: Robert Gehring, Hans Geerlings en Ulli Landvreugd. Van de laatste was dat pondje extra echt niet van zijn spel af te lezen. ta»6 Zaterdagmorgen fris en helder verzamelen om 10.00 bij AFC. Nee, ik noem niet wie we wakker moesten bellen. Op naar Mitten im Pot', waar wij bijzonder welkom werden geheten door Willi Lippens, (bijzonder de moeite waard: de documentaire gemaakt door Tom Egbers over Willi Lippens: zie www.uitzendinggemist.nl/afleveringen/182 Staand van l naar r: Johan Dol, Houcine Laroussiyen, Nils Adriaans, André Wijnand, Jos Blank, Brian Koster, Martin Verburg, Hesdy Sanches. Zittend van l naar r: Barry v.d. Glas, Wilfred Hunsel, Willi Lippens, Maarten Oldenhof, Wim Husers, Frank Keijzer, Erwin Smit, Jeroen Brussee. Middags lopend naar een zeer vervallen stadionnetje, betontreden gebarsten, veld zag er goed uit, maar was het niet echt. Omgeving energiecentrales. Tegenstander met vijf ex-profs. Scheidsrechter Der Willi, aber keine grensrechters. Wisten wij veel dat dat niet bij het lagere voetbal in Duitsland gebruikelijk is. Ja dat was even aanpas sen. Stonden we wel heel snel met 2-0 achter, buitenspel? nein Al met al een zeer sportieve wedstrijd waarin wij zelfs met 4-3 voor kwamen, buitenspel? naturlich nicht...; En Der Willi had het al aan gekondigd: dit wordt een gelijkspel. Laatste minuut, laatste We waren al ruim over de tijd heen. Een speler zegt au in het duits;und elfmeter: eindstand 4-4. Iedereen toch lachend het veld af. Zijn we er toch weer ingestonken. Biertje bij het keetje van het stadionnetje leurolO voor een flesje koud bier! Kees Bregman kwam nog speciaal over, grote klasse! Kees en Ruud de Ruit waren onze speciale gasten. Onze grote dank gaat uit naar Ruud de Ruit en Willi Lippens voor weer een onvergetelijk weekend. Dat het avonds nog lang onrustig werd in downtown van weiss ich viel....is volkomen overbodig om te zeggen. André Wijnand Per traditie wordt het seizoen bij AFC afgesloten met de Gouden Ballen Avond. Gestart werd met een wedstrijdje tussen de Gouden Ballen (spelers van vroegere kampioenen) en het huidige AFC 1. Hilarisch was dat na 20 minuten automatisch de sproeiers op het hoofdveld aangingen en niemand wist hoe deze uitgezet moesten worden. Dus met zijn allen naar veld 2. Maar daar ging het na 40 minuten ook mis: de sproeiers gingen hier aan. Oplossing: weer terug naar het hoofdveld. De uitslag weet uw berichtgever niet meer, maar AFC 1 won, wat natuurlijk niet vreemd is.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 27