MIXEDPICKLES 11 april 2012 90e jaargang nr. 9 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 354) w.adriaansz@zonnet.nl en www.home.zonnet.nl/w.adriaansz kon worden van de onderste vier. MISSLAG UNA - AFC moest op 25 maart j.l. een cruciale wedstrijd zijn, waarin ondubbelzinnig afstand genomen Pickelaar had daar vooraf zijn twijfels over. Uit de vier daaraan voorafgaande wedstrijden had AFC slechts 2 punten gesprokkeld met als doel- cijfers 6-12. Dat had UNA beter gedaan, uit vier wedstrijden 4 punten en een score van 7-8. In Veldhoven (terzijde van Eindhoven) was Picke laar getuige van het treffen tussen UNA/Brinvast (dat als de legendarische Faust zijn ziel blijkbaar aan de duivel verkocht heeft) en AFC. Een zonnige voorjaarsdag met toch een schraal windje. De opkomst van 2 maal 11 spelers plus 3 scheidsrechters (totaal 25 man) - met applaus voor de overdekte (waarop inclusief Pickelaar ongeveer evenveel toeschouwers zaten), die beleefd terug klapten - was welhaast symptomatisch voor de topklasse anno 2012. Tot de rust (0-0) was er ogenschijnlijk weinig aan de hand, maar de werkelijkheid was dat een 0-3 achterstand niet abnormaal geweest zou zijn. Legio UNA kansen tegenover nauwelijks een serieuze AFC kans. In het programmaboekje werd gerept van de 22 doelpunten in 2010/2011 van onze Sjoerd Jens; waarop volgde: "Hopelijk doet hij het vandaag rustig aan"... Twee minuten na de hervatting werd het 1-0 en veertien minuten later zelfs 2-0, waarna Sjoerd J. toch zijn ene kans kreeg: 2-1. Maar dit sei zoen maakt AFC een opgelopen achterstand zelden goed. Twaalf minuten voor tijd werd de eindstand op 3-1 gebracht. Vrijwel voortdurende AFC aanvallen (steeds over links) bleven zonder rendement. Samengevat: Pickelaar had een slechte partij van AFC zijde gezien. Als u dit leest is de volgende wedstrijd AFC - VVSB inmiddels gespeeld en weten wij meer. AFC: Hartman, Barrantes, de Haer (Post), Ruijter, Derlagen, Lanting, Jansen, de Graaf (Brink), Jens, Hey (van Es) en Sarica. CITAAT "Wij weten wat we zijn, maar wij weten niet wat we misschien zullen worden". (William Shakespeare, Engels dichter en toneelschrijver, 1564-1616). KIJKGENOT Nee, een fervente, dagelijkse TV kijker is Pickelaar bepaald niet. Als hij al kijkt maakt hij bewuste keuzen, waaronder (dus niet uitsluitend) voetbal Maar na het bekekene wil hij als wellicht ieder ander nog wel eens een rondje lopen en een enkele keer levert dat aanvullend kijkge drag op. Zoals op 20 maart j.l., toen hij per ongeluk op Duitsland 2 stiet op de halve finale van de Duitse voetbalbeker: Greuther Fürth - Borus- sia Dortmund. De laatst genoemde club heeft een toonaangevende naam in de Duitse competitie en de eerste club is blijkbaar van een lager echelon. Even kijken, dacht Pickelaar nog in zijn onschuld. Maar dat liep onverwacht anders: 120 minuten voetbal van Klein Duimpje tegen de reus Goliath; met een verbijsterend slot. Greuther Fürth kwam het strafschopgebied nauwelijks uit met een kort op elkaar spelende laatste vier (allemaal koppers), voor de zekerheid nog eens vier man op de 16 meter lijn en de resterende twee aanvallers vergeefs loerend op de counter. In het doel - ook niet onbelangrijk - geen misselijke keeper. Daar kwam de thuisclub een heel eind mee. Dortmund bleef aanvallen met de gedachte, dat de goal vroeg of laat wel zou vallen. Maar na 90 minuten was de stand nog steeds 0-0 en de verlenging van 2 maal 15 minuten verliep niet anders. Dan maar met straf schoppen, moet Dortmund gedacht hebben. Op slag van tijd voerde de Fürth coach een wissel door: hij verving de niet geblesseerde keeper door de wisselkeeper; met de bedoeling de Dortmund schutters te confronteren met een hen volstrekt onbekende doelman, die zich aldus onsterfelijk zou kunnen bewijzen. Dortmund probeerde het alsnog met een schot, dat de paal trof en via de rug van de uitvallende reserve keeper alsnog doel trof (0-1). Hem restte als enig contact de bal uit het net te halen; waarop de scheidsrechter meteen voor het einde floot! Geen penalties meer. De beoogde furore maker werd de schlemiel van de avond. Het leven kan hard zijn; ook voor een onbekende doelman... ONTKNOPING im,mn Op -jawel - 1 april kwamen we, zoals de eerste pickle al aankondigde, (iets) meer te weten. Ook in de topklasse competitie 2011/2012 naderen de beslissingen. De thuiswedstrijd tegen Angstgegner VVSB is gespeeld en leverde een ogenschijnlijk bloedeloze 0-0 eindstand op. Wederom bleek de waarheid anders dan verwacht, maar nu andersom. Pickelaar zag - met weinig clubgenoten - ditmaal een eerste elftal, dat gretig ten aanval trok, hetgeen VVSB eveneens deed; waardoor een boeiende partij voetbal ontstond. Weliswaar niet foutloos, maar het aankijken zeker waard. Met een onbesliste uitslag, waarmee vriend en vijand konden leven. Alhoewel: bijna ging het in de slotfase nog mis toen een VVSB spetter op het doel fabuleus gekeerd en geklemd werd door Kerwin Hartman! Daar zal Sint Bavo niet gelukkig mee geweest zijn. Met nog 5 wedstrijden te gaan staat AFC nu relatief 8 punten voor op de vierde van onderen en dat moet toch voldoende afstand kunnen zijn voor handhaving in de topklasse; die we weliswaar niet omarmd hebben, maar eenmaal aan boord is handhaving niet verkeerd. Hetgeen niet wegneemt, dat AFC in de laatste 6 wedstrijden niet eenmaal tot winst kwam. Dat leidt vermoedelijk tot een eindplaats in de brede middenmoot en dat is toch minder dan waar aanvankelijk aan werd gedacht. Misschien zijn 'we' toch wel iets minder sterk gebleken dan we feitelijk zijn. Maar Pickelaar moet voorzichtig zijn met zijn uitspraken. Hij wil immers nog een paar keer met de spelersbus mee naar nog komende uitwed strijden en daar wil hij toch niet uitgekacheld worden. Wie worden de kinderen van de rekening? Quick '20 is dat al en Hilversum waarschijnlijk ook. UNA en Argon lijken uit te maken wie Der Dritte im Bunde zal zijn. De winnaar krijgt nog een interessant staartje extra wedstrijden voor handhaving in de topklasse. De verliezer degra deert met de twee eerst genoemde clubs naar de hoofdklasse (gekker moet het toch niet worden). Daar zullen zij als clubs (met meer publiek) overleven. DERDE MAAL HYMNE Tussen het uitkomen van de vorige Schakel en Pickelaars tekstafsluiting van deze Pickles kreeg hij 7 e-mails en 3 brieven toegestuurd naar aanleiding van zijn gedachten in Hymne over het uit de huidige pas lopende tweede couplet van ons clublied. Niet op één dag, maar mooi ver deeld over bijna 4 weken. Dat is - naar het oude journalistieke adagium: achter elke brief staat een grotere groep lezers gerelateerd aan het bestand - redelijk veel. Pickelaar reikte 3 opties aan: het tweede couplet aanpassen, weglaten of gewoon handhaven. Alle briefschrijvers zoch ten het zonder verdere toelichting in tekstaanpassing en enige van hen reikten zelfs nieuwe tekstvarianten aan. Pickelaar herhaalt zijn verwach ting, dat de geesten te eniger tijd wel rijp zullen worden. Hij dankt alle respondenten voor hun reacties. De eerste ervan leverde zelfs zomaar extra bloemrijke taal op, die Pickelaar u niet wil onthouden.: "Gegroet Heer Willem van Amstelodamum tot Castricum. Nog even flink zijn en dan zitten de blaadjes weer aan de bomen. De eerste gele citroenvlinder ben ik gisteren tijdens de wandeling al weer tegengekomen. Ik heb hem gewaarschuwd, dat het nog een beetje vroeg was maar hij wist het beter"... 23

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 23