Programma Onze Toekomst F°0> r;" 11 april 2012 90e jaargang nr. 9 Voor het wedstrijdprogramma verwijzen wij naar onze website. Ga naar de site 'senioren' of 'jeugd' en klik aan bij 'wedstrijd programma'. Deze 2 sites zijn aan elkaar gelijk. Onder de titel "Onze Toekomst" wordt er maandelijks een van de AFC Jeugdspelers "doorgelicht" met allerlei relevante en irrelevante vragen. De nummer twaalf (nog 788 te gaan.in deze reeks is de, sinds 2 februari, 15-jarige Camiel Hekster uit de Zondag Cl. Geen onbeken de achternaam bij onze club, rede te meer om eens kennis te maken. Hoe oud was je toen je je meldde bij AFC? Ik was 5 jaar. Waarom bij AFC? Mijn hele familie voetbalde er, mijn vader van jongs af aan, mijn broer, mijn oom en mijn neef. Mijn vader en mijn oom spelen nu in Veteranen 1. Wie kan beter voetballen, jij of je vader? Ik kan nu, denk ik, beter voetballen dan mijn vader. Maar vroeger heeft mijn vader een paar jaar in de jeugd bij Ajax gevoetbald. Welke positie? Hij speelde rechts back. Ik speel laatste man. Altijd al laatste man gespeeld? Vaak, maar ik heb ook 3 jaar in Frankrijk gewoond (van mijn 6e tot mijn 9e) en daar speelde ik altijd mid-mid. Welke club in Frankrijk? Bij Lattes, een beetje de AFC van Montpellier en omgeving. Spreek je nog Frans? Jawel!, ik heb ook nog steeds Frans op school. Gaat het goed op school? Ja. Naar welke school ga je? Keizer Karei College, 3e klas van het Technasium. Wat wil je later worden? Geen flauw idee, wel wat studeren, ik vind bouw en architectuur wel leuk. Wie wordt dit jaar kampioen? Ajax maakt een goede kans, maar AZ gaat ook wel goed, maar ik ben positief over Ajax, alles ligt dicht bij elkaar. Vóór of tegen Cruijff? Vóór.. Wat vind je leuk bij AFC? AFC is een mooie club, de teams spelen op hoog niveau, er is een goede opleiding en er worden veel leuke dingen georganiseerd. Wat kan beter? Dat we nog meer eigen jeugd opleiden. Wat was je mooiste overwinning? Ik heb twee keer de KNVB beker gewonnen, dat waren mooie over winningen. En in Frankrijk heb ik veel bekers gewonnen op toernooi- Je mooiste doelpunt? Weet ik nog goed: in de E-tjes, van achter uit, de keeper gaf mij de bal, ik passeerde 3 man tot aan de middenlijn en schoot vanaf daar over de keeper heen. En ooit vanuit een corner: ik nam een snoekduik vanaf de 16 meter en scoorde met mijn hoofd. Hoe gaat het nu met je in de Zondag Cl? Ik ben een halfjaar geblesseerd geweest (mijn lies), maar heb nu een goede fysio. Ik heb gisteren weer voor het eerst mee getraind! Het ging goed. Ik ben wel elke wedstrijd gaan kijken in het afgelopen half jaar. Dus wellicht straks eindelijk weer een wedstrijd? Ik hoop straks een paar minuten te mogen spelen. Sfeer goed in het team? Sfeer goed. Ga je wel eens naar ons eerste kijken? 1 x per maand. Welke wedstrijd zou je het liefst bij willen wonen? Het liefst een van grote club in de Spaanse competitie, in Camp Nou bijvoorbeeld. Je zei al dat je nu beter voetbalt dan je vader, maar wie van je hele familie kan het beste voetballen? Eerlijk gezegd..ik! Geeft je vader je wel eens voetbal advies? In de auto op de terug weg.. Hobbies? Zeker! Ik zeil graag. Veel bij Vinkeveen, ik heb zo'n beetje alle diploma's: CWO 3 in de meeste categorieën zoals catamaran, 1-mans, 2-mans en kielboot. Ik ga nu dan ook zelf les geven. Eerst in mei nog een opleiding volgen en dan in de zomer dus les geven. Ik denk wel dat ik mijn hele leven blijf zeilen. En dan ook je hele leven blijven voetballen? Ook! Bij AFC? Ja, bij de mooiste club! Voor Camiel is AFC dan ook echt een familie aangelegenheid: vader, broer, neef voetballen allemaal, opa komt kijken en als Camiel zelf niet hoeft te spelen dan vlagt hij bij zijn broer in de A3 of kijkt naar een van de wedstrijden van de familie Hekster. Velen onder ons ervaren AFC als een grote familie, voor sommigen is dat blijkbaar letterlijk zo. Mooie club, AFC. Michiel Middendorf 19

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 19