£4. Medische commissie Verslagen Zondag 1 K.N.V.B. beker maakt open wonden 11 april 2012 9(F jaargang nr. 9 Het bekersprookje van P.S.V. - Heracles jl. kende ook zijn keerzijde. Door een weinig kordaat ingrijpen van Heracles keeper Remko Pas veer kon P.S.V. aanvaller Dries Mertens welke in volle sprint de bal wilde koppen, het hoofd van Remko niet meer ontwijken. Had Dries mogelijk enkele voortanden minder te gebruiken, bleek echter Remco een gapende hoofdwond rijker. Gelukkig kon de aanwezige clubarts direct de wondranden ter plekke hechten en bleek geen hersenletsel te zijn ontstaan. Aanleiding om toch maar weer eens 'het vaandel hij sen" om keepers met een hoofdbescherming te laten spelen, wat net zo normaal zou moeten zijn als het dragen van beenbeschermers. Vraag het maar na stevige botsingen aan Maarten Stekelenburg( AS Roma), Agil Etemadi (FC Gronongen), Premyzlaw Tyton(PSV) maar zeker Petr Cech( Chelsea) en onze eigen "oud"AFC keepers Theo Janssen en Kees Thomas. Een grootschalig onderzoek op dit gebied heeft neuropsycholoog Erik Matser vorig jaar afgerond en de uitslag geeft aan dat hersenletsel in het algemeen bekend bij sporten als boxen, maar juist bij voetbal in het bijzonder, zwaar wordt onder schat. Een hersenschudding in het voetbal, door o.a. kop-kop contact, is doorgaans van lichte aard. Maar een goede inschatting van verzorger, een jeugdleider of die van een ervaren scheidsrechter is zeker ge wenst. Signalen welke je na een kopstoot (hersencontusie) kan waarnemen zijn: de speler is duizelig en maakt een wat versufte indruk, ook is hij wat verward, of is de gebeurtenis rondom het trauma geheel vergeten. Verschijnselen als hoofdpijn, misselijkheid, duizeligheid of dubbel zien geeft de speler al snel zelf aan. Bij vragen ter oriëntatie op de omgeving zoals: hoe is de stand, wie is de tegenstander of welke dag is het vandaag, zal bij afwijkende antwoorden de speler het verder spelen verboden moeten worden. In tegenstelling met vroeger waar enkele dagen platliggen en totale rust werd voorgeschreven, is nu gedoceerde rust aan te bevelen. Dat betekent als de speler ten minste vijf tot zeven dagen na het trauma geheel fit en zonder hoofdpijn is. Bij enige twijfel betreffende dit fenomeen is het altijd raadzaam een huisarts te raadplegen, of te laten testen in de polikliniek van een nabijgelegen ziekenhuis. Neem hierin nooit enig risico! Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (verzorger A-selectie) 06-21278122 Co Grosze Nipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond tussen 18.00 en 19.00 uur gratis inloopspreekuur in de fysiopraktijk Mariëlle Marelis, A.J. Ernststraat 167 Tel. 020-6446454 gsm. 0624207849 18 maart 2012: AFC - Haaglandia 2 - 4 AFC - Haaglandia, een mooi affiche, en mede gezien het verleden een wedstrijd om naar uit te zien. Hoewel een sterke tegenstander, be haalden de rood-zwarten vaak uitstekende resultaten tegen Haaglan dia. Eerder dit seizoen verloor AFC echter de uitwedstrijd, in een overi gens aantrekkelijke wedstrijd, met 5- 3. Tijd om, na enkele mindere wedstrijden, weer eens een klinkend resultaat neer te zetten. Het pakte echter anders uit. En de middag was nog wel zo mooi begon nen. De enthousiast uit de startblokken geschoten nieuwe commissie Commerciële Zaken had voorafgaand aan de wedstrijd een lunch georganiseerd voor sponsors en genodigden. Een zeer geslaagd initia tief, getuige ook de prima opkomst. 18»6 Vervolgens trad Jack van Gelder op als interviewer van Edwin Grün- holz en Cor ten Bosch, de trainers van beide opponenten. Zoals wij van Jack gewend zijn kweet hij zich met verve van deze taak en stelde spitse vragen waarbij ook de trainers zich niet onbetuigd lieten. Buiten op het hoofdveld speelden ondertussen de World Cup teams een competitie ronde, op initiatief van de Jeugdcommissie. Alles bij elkaar een zeer geslaagd voorprogramma. Toen Pupil van de Week, Sam Stibbe, op koelbloedige wijze de kee per van Haaglandia passeerde, stond niets een fijne wedstrijd meer in de weg, althans zo dachten wij. AFC startte sterk. In het eerste kwartier kwamen Lutzen Brink en Sjoerd Jens een paar keer gevaarlijk door, maar keeper Patrick de Groot stond op zijn post. Pas in de 15e minuut werd Haaglandia voor het eerst gevaarlijk, maar het schot ging over. Rond de 20e minuut raakte Raymon van Emmerik na een stevige botsing geblesseerd. Hij probeerde het nog even, maar moest zich toen toch laten vervangen door Mitchel Dijkstra, die vervolgens een goede wedstrijd keepte. Keeper Raymon van Emmerik verlaat vroegtijdig geblesseerd het veld Haaglandia werd sterker, maar Dijkstra redde enkele malen prima. In het laatste kwartier van de eerste helft werd AFC weer gevaarlijker, maar Jens stuitte enkele keren op de uitstekende doelman van Haag landia. Toen ieder zich reeds verzoend had met een 0-0 ruststand scoorde Mghizrat enigszins uit het niets op fraaie wijze 0 - 1 Wie dacht dat AFC, dat toch op een behoorlijke eerste helft kon terugzien, zich in de tweede helft zou kunnen oprichten, kwam bedro gen uit. Al na 6 minuten schoot Sensoy vanaf rechts knap raak: 0 - 2. Vanaf dat moment was het wel een beetje een gelopen koers. In de 63e minuut scoorde de Leeuw zelfs 0 - 3 en dreigde een herhaling van de 0 - 4 tegen Achilles twee weken geleden. Nadat Ron van Es en Duncan van Mol waren vervangen door respec tievelijk Joost Heij en Gideon de Graaf kwam AFC zowaar nog even terug. Het eerst scoorde Jens op knappe wijze 1 - 3, maar even later bracht invaller Bochhoven van Haaglandia de marge weer op 3 pun ten. Het slotakkoord was echter voor AFC. Uit een vrije trap schoot Ma- gid Jansen in de 90e minuut fraai raak. Einduitslag 2-4. Niet onverdiend, maar al met al toch een beetje een teleurstellende uitslag. Opstelling AFC: Van Emmerik (Dijkstra), Barrantes, Jansen, Van Moll (De Graaf), Derlagen, Lanting, De Haer, Brink, Jens, Van Es (Heij), Sarica Ruud Mantel Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website 15

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 15