AFC's "Bie"- zonderheden laws Er is de laatste weken veel publiciteit geweest in de media van de overeenkomst die het Rijk, de Gemeente Amsterdam, de Stadsre gio Amsterdam en de Provincie Noord-Holland hebben bereikt over het project Zuidas-dok. Op onze website en in deze Schakel kunt u de reactie in een brief namens AFC en de Stichting Goed Genoeg lezen. De afgelopen weken behaalde ons eerste elftal een 4-0 overwinning op WKE, een toch gezien de wedstrijd een onverwacht gelijkspel tegen HSC'21 (2-2) en een kansloze 4-0 nederlaag tegen de kampi oenskandidaat Achilles'29. Afgelopen zondag eindigde de wedstrijd tegen Argon in Mijdrecht in een 2-2 gelijkspel. Elders in deze uitga ve van ons clubblad de Schakel en op onze website kunt u verslagen over deze wedstrijden lezen van de hand van onze bestuursleden Bob Duis, Ronald Koster en Benno Honsdrecht. Ons eerste elftal heeft nog 7 competitiewedstrijden te spelen waarvan vier thuis en drie uit. Een klassering met op zijn minst een vijfde plaats in de top van de ranglijst moet naar mijn mening dus mogelijk zijn. Ook wil ik even aandacht vragen voor ons 2' elftal op de zondag onder leiding van trainer Wessel Colijn en assistent Said Moumane. Afgelopen weekend werd de belangrijke uitwedstrijd tegen ADO'20 met 3-1 gewonnen. Dit elftal heeft nog vijf wedstrijden te spelen en staat aan kop met 10 punten meer dan de nummer twee ADO'20. Wij wensen de spelers en begeleiding van dit elftal veel succes op de weg naar het kampioenschap. Ook de Junioren A 1 (zaterdag) doen nog mee om het kampioen schap. Dit elftal moet nog zes wedstrijden spelen en staat op de 2e plaats met één punt achterstand op de A 1 van AGOVV. Ook dit elftal met leiding en spelers veel succes in de komende wedstrijden. In de sportbijlage van Het Parool d.d. 27 februari jl. werd recent in een artikel veel aandacht gegeven aan de prestaties van ons le zater dag elftal met als kop Eindelijk een foto boven de bar." Speler Thomas Rijsman en voorzitter Elftalcommissie C, ons Lid van Verdienste Roy van Dijk, vertellen over de plannen om een tweede selectie-elftal te formeren om doorstroom van jeugdspelers naar zondag 1 te bevorderen. Het is dus de bedoeling om jeugdspelers te laten rijpen in de twee zaterdagelftallen. Uiteraard zijn het plannen waarover het bestuur van AFC nog moet vergaderen en beslissingen moet nemen. Het is zaterdag 24 maart a.s. vijfentwintig jaar geleden dat ons oud lid Henne Boskamp bij een auto-ongeluk het leven liet. Henne was vele jaren de aanvoerder van ons eerst elftal o.a. bij de wedstrijd in 1961 toen door een overwinning op Celeritudo het kampioenschap en dus promotie naar de toenmalige eerste klasse werd bereikt. Anke de dochter van Henne heeft ons Erelid Rob Duis, één van zijn oude vrienden benaderd om op zaterdag 24 maart a.s. bijeen te komen in Restaurant Braque aan de Albert Cupstraat 29-31 en oude herinne ringen op te halen. Leden die hebben samengespeeld met Henne zijn vanaf 20.30 uur welkom. Lid van Verdienste en voorzitter van de Elftalcommissie C. Roy van Dijk vierde op 7 maart jl. zijn 53e verjaardag. Als hommage aan zijn 80 jarige vader, ons Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk, had Roy een vijftigtal vrienden uitgenodigd bij het restaurant Sama Sebo. Vader Jan hield een emotionele speech met veel humor over Roy zijn jeugdjaren, en vriend en werkgever Erelid Kees Gehring sprak over zijn vriendschap met de jarige Roy. Vader Jan wensen wij het aller beste met zijn gezondheid. 14 maart 2012 90e jaargang nr. 8 Erelid Edwin Geluk is na een lange periode van verblijf in zieken huizen in Krefeld, het AMC en de revalidatiekliniek op de Over toom gelukkig weer teruggekeerd bij zijn Betty in hun huis in Am stelveen. Edwin bezoekt ook al weer de wedstrijden van ons le elftal. De AFC heeft grote bewondering voor hem en wenst hem een spoe dig herstel. AFC-Nobelprijswinnaar, oud-trainer en sportparkmanager Pim van de Meent verblijft nog steeds in de revalidatiekliniek aan de Over toom. Volgens de laatste berichten is het de bedoeling dat hij aan het eind van deze maand weer mag terugkeren naar zijn huis. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten met wensen voor een spoedig herstel. Chris Uittenbosch speler van het le Zaterdagelftal, en in het verle den ook uitkomend in het 2C Zondagelftal vertrekt met zijn vriendin naar Kuala Lumpur. Afgelopen zaterdag werd na de 3-0 overwin ning tegen Opperdoes tijdens een gezamenlijk diner in Grand Café Frankendael (eigenaar ons lid Maurice Loonstijn) met dit elftal afscheid genomen van Chris. Namens de AFC wensen wij Chris samen met zijn vriendin veel geluk en succes in het nieuwe land. Spelers en begeleiding wensen wij succes op de weg naar een kampi oenschap. Dit jaar zullen de kampioenen van de Topklasse Zaterdag en Zon dag niet promoveren naar de Jupiler League. Zoals reeds eerder door mij geschreven is de instelling van een Topklasse voor de Zater dag en de Zondag naar mijn mening een grote flop. Er werden door de KNVB bij monde van de toenmalige drammer Henk Kesler gou den bergen beloofd. Veel publiek bij de wedstrijden en financiële hulp, hetwelk totaal niet is uitgekomen. Op dinsdag 3 april a.s. zal weer de jaarlijkse lunch (7° keer) voor de AFC-Ridders op Goed_Genoeg plaatsvinden. Tijdens deze bijeen komst zullen weer een aantal nieuwe Ridders worden geïnstalleerd. In mijn column in de Schakel van april ontvangt u nadere informatie. Alle Ridders hebben inmiddels een persoonlijke uitnodiging ontvan gen. De sportbijlage van de Telegraaf gaf een uitgebreid verslag over onze 4-0 overwinning op WKE met als kop "Subtop in zicht", wellicht een stimulans voor onze A-selectie. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage beëindigen met verdrietig nieuws. Op 19 februari jl. overleed op de leeftijd van 74 jaar ons lid Ton Cassee. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam. Tevens bereikte mij het bericht van het overlijden op de nog jonge leeftijd van 60 jaar van ons oud-lid Tom Blok. Tom speelde een groot aantal jaren bij onze vereniging eerst in de jeugdelf- tallen en later in de seniorenelftallen. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. AFC-Ridder Willy Brommelcamp bereikt op 29 maart a.s. de leef tijd van 90 jaar. Willy werd in 1934 lid van onze vereniging en is dus 76 jaar lid. Willy is een trouw bezoeker van het jaarlijkse herendiner, de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg, de Ridderlunch in april en bezoekt trouw de thuiswedstrijden van ons le elftal. Hij wordt dan vergezeld door zijn AFC-vriend, AFC-Ridder Dick Moesber gen, die 72 jaar lid is van onze vereniging. Namens de AFC wensen wij Willy nog een aantal gelukkige en gezonden jaren. Vervolgens de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In mijn column in de vorige Schakel werd de verjaardagsdatum van Zilveren Ploeger Nicky Hekster niet vermeld. Nicky werd op 3 maart jl 56 jaar en is in 1990 reeds onderscheiden met de Mr. Henne Bos kamp Nobelprijs. Nicky is op vele fronten nog steeds erg actief in onze vereniging. Namens de AFC alsnog onze hartelijke felicitaties. En dan nu de komende verjaardagen: Michiel Roedema (14/3) - Piet Ouderland (17/3 - 79 jaar jong) - Marcel de Wijs (17/3) - Kees Boy enk (19/3) - Rob Groenteman (19/3) - AFC-Ridder Edward Janus (20/3) - Willem Vos (20/3) - Willem de Ridder (27/3) - AFC-Ridder Jan Hein Lans (27/3) - Jurgen Seunke (29/3) - Oudste AFC-Ridder Willy Brommelcamp (29/3 - 90 jaar jong) - AFC-Ridder Nol Kui kens (31/3) - AFC-Ridder Doby Polak (3/4) - Ab Landman (5/4) - AFC-Ridder Ton Balk (7/4) - Brian Speelman (10/4) - Ernst Huis man (10/4) - Rob Sarfaty (16/4) - Lou Hekster (18/4) - Willem de Jong (21/4). Aan al deze jarigen gelukwensen namens onze vereni ging- Johan de Bie

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 6