wZyJL Opstelling: Raymon van Emmerik, Shane Arana Barantes, Mike Ruiter, Duncan van Moll, Mike Derlagen, Michael Lanting, Magid Jansen, Daan Sutorius (Jasper de Haer), Joost Heij (Ron van Es), Sjoerd Jens (Mauritsio Helstone), Yusuf Sarica. Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website 4 maart 2012: AFC - Achilles'29 0-4 Ik had er zin in vandaag! AFC tegen nummer 2 van de Topklasse Achilles '29 uit Groesbeek die samen met Haaglandia de strijd aan zal gaan wie er kampioen zal worden. Beide ploegen staan een straatlengte voor op nummer 3 en eigenlijk is er niet veel meer te winnen of te verliezen voor vele ploegen met nog 8 wedstrijden te gaan. Niet degraderen is duidelijk, die strijd moetje leveren, maar kan de KNVB niet wat verzinnen dat er ook voor de nummers 2 t/m 6 nog iets te winnen of te verliezen is? Het voetbal in de Topklasse is prima en er zijn weinig slechte ploegen bij, maar om nou echt te spreken over een competitie waar je de vingers bij aflikt, nee....met alle respect, de regiofimctie is totaal uit beeld en uitwedstrijden met 150 of meer kilometer rijden is voor veel supporters een te grote opgave. Hoe dan ook, ondanks de vakantie en Ajax dat thuis speelde, was de publieke belangstelling redelijk en telde ik zo'n 450 man, maar eigen lijk is dat minimaal voor zo'n "topper". Bij het bekijken van de opstelling bleek dat Lutzen Brink door een hamstringblessure afwezig was en ook Sjoerd Jens kon niet fit aan de wedstrijd beginnen vanwege een enkelblessure. Ondanks dit gemis en de breedte van onze selectie stonden er 11 Topklasse waardige spelers op het A4-tje. AFC begon sterk aan de wedstrijd en liet zich regelma tig voor de goal zien van Barry Ditewig, die dit jaar samen met zijn verdediging maar 15 goals moest incasseren in 21 duels. Er waren kleine kansen, goede mogelijkheden, maar de rust van de Achilles verdediging werkte wat verlammend op onze aanvalslinie. Je zag gaandeweg de wedstrijd vorderde, dat de zwart witten makke lijker gingen voetballen en met een handige aanvalslinie wist je dat daar de kansen ook zouden komen. Nummer 14 Frank Hol stond aan de basis van de 0-1, hij wist met een handige actie de bal op rechts aan de mee opgekomen Daan Paau te geven, die droog en diagonaal de bal achter Raymon van Emmerik wist te schieten. Zo denk je als AFC dat je goed speelt en de betere kansen hebt, maar zo weet Achilles de zaak om te draaien en sta je met rust met 1-0 achter. De 2e helft startte de onzen prima en wist Joost Heij de prima voorzet van Yusuf Sarica net niet te drukken en kopte over. Ook het schot van Dwight Gefferie ging net over, maar AFC speelde een aardige fase en ging op zoek naar de gelijkmaker. Maar uit het niets was de wedstrijd gespeeld. Strafschop. Is altijd lastig te zien van waar wij achter de goal van de tegenstander staan, maar er leek niet veel aan de hand. 's Avonds de beelden bekeken op RTVNH en dan mag je toch rustig zeggen dat de scheidsrechter hier 14 maart 2012 90e jaargang nr. 8 ernstig in de fout ging. Hoe kan je hier een penalty voor geven terwijl je er met je neus boven op staat? Ik weet dat het niet makkelijk is om in een split-second een beslissing te nemen en het verlies van vandaag valt echt niet de scheidsrechter aan te rekenen, maar deze 0-2 was toch wel een streep door de rekening van het idee om nog een goed resultaat uit deze pot te halen. Ik neem aan dat de heer Weijers ook wel weet dat dit geen juiste beslissing was, maar als je twijfelt, fluit dan niet.... Een paar minuten later kwam de bal tegen de arm van een Achilles verdediger en daar floot hij niet voor terwijl hij daar, met het oog op het voorafgaande, best de bal dan ook op de stip had kunnen leggen. Hoe dan ook, AFC bracht Jens, van Es en de Haer in op druk te zet ten, maar Achilles wist de wedstrijd knap en gedegen uit te spelen en de 0-4 was dan wel geflatteerd, de overwinning was terecht. Doordat Haaglandia verloor was dit voor Achilles een dag die waar schijnlijk de weg naar het kampioenschap inluidde, maar zo makke lijk zal het niet gaan. Van de bovenste 6 won alleen Achilles en van de onderste 6 wonnen er maar liefst 5, kan dus zomaar nog een aantal leuke weken opleve ren. A.s zondag spelen wij een ouderwetse "derby" uit tegen Argon, die knap wisten te winnen bij Lienden uit, dus de messen zijn geslepen in Mijdrecht, ga daar maar vanuit. Ronald Koster Opstelling AFC: Van Emmerik, Gefferie, Ruijter, Derlagen, de Graaf, Barrantes, van Moll, Jansen, Sarica (de Haer), Lanting (Jens), Heij (van Es). 11 maart 2011: Argon - AFC 2-2 Een heerlijke zonnige middag in Mijdrecht. AFC begon de wedstrijd met Van Es in de spits voor Heij. Verder geen verrassingen in de opstelling. Brink terug van een blessure zat op de bank. Het veld was helaas erg slecht, waardoor goed combinatie voetbal bijna onmogelijk was. De eerste helft had AFC weliswaar een veldoverwicht, maar Argon kwam er enkele keren gevaarlijk uit. De snelheid van Patrick, geluk kig speelt hij volgend jaar bij ons, en de geslepen Lokken, zorgden ervoor dat de verdediging van AFC het af en toe knap lastig had. Aan de andere kant slalomde Sarica een paar keer knap door de verdedi ging, maar zijn schoten waren niet scherp genoeg om het keeper Singels echt lastig te maken. Barrantes moest al in de 21e minuut het veld geblesseerd verlaten en werd vervangen door Gefferie. Na onge veer een half uur zette Patrick de bal van links voor en Lokken kon nog net zijn hoofd tegen de bal zetten, van Emmerik leek te redden, maar helaas de bal ging over de lijn, 1-0 Argon. AFC onder leiding van captain Janssen, gaf extra gas en dat leidde tot enkele mogelijkheden. Meestal over links waar Derlagen veelvuldig opstoomde. Een mooie aanval in de 35e minuut kwam bij Janssen die zijn schot geblokkeerd zag door een arm van een van de verdedigers, de scheidsrechter twijfelde geen moment en legde de bal op de stip. Janssen bleef oog in oog met vriend Singels koel en tekende de ge lijkmaker aan, 1-1. Daarna was Sarica nog twee keer gevaarlijk en Jens was heel dichtbij een doelpunt maar de bal schampte zijn hoofd niet. Magid Jansen maakt uit een penalty de gelijkmaker (I-I) Trainer Cor ten Bosch geeft zijn spelers aanwijzingen 16

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 16