14 maart 2012 90e j aargang nr. 8 4 Dit smaakt naar meer, dinsdag de kwartfinale om de districtsbeker uit om 20.00 uur tegen de Meern en komende zondag uit tegen nummer 4 HSC'21. Mannen, bedankt voor deze warme mooie voetbalmiddag. Geat so on! Ronald Koster Opstelling: van Emmerik, Ruijter, Derlagen, de Graaf, Brink (Schee- rens), Jens, Barrantes, van Moll, Sarica, Lanting en Heij (van Es). Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website Joost Heij scoort 1-0 en Yusuf Sarica is hierover opgetogen Een dubbele wissel bleek de gelukkige hand van de coach. Joost Heij en de (licht?) geblesseerde Lutzen Brink werden gewisseld voor respectievelijk Ron van Es en Willem Scheerens. Hoe gelukkig de coach was in deze wissel werd al na 16 seconden duidelijk, Ron van Es knalde droog in na een klutssituatie waar Sjoerd bij betrokken was, 2-0. Heerlijk doelpunt en wat lekker dat je als coach op je bank mag rekenen, dat is ook een kwaliteit. Sjoerd tikte in de 86een 90e minuut de 3-0 en 4-0 binnen en wij kunnen zeggen dat de Reds vandaag een bijna perfecte wedstrijd op de mat wist te leggen en de kenners ongelijk kregen, dit veld was voor ons geweldig. Het was vandaag bovenal een collectieve prestatie waar men al weken kan steunen op een geweldig spelende achterhoe de waar rust, intelligentie, werklust en elkaar iets gunnen de boven toon voerde. De laatste 3 wedstrijden 9 punten met een doelsaldo 9 voor en 0 tegen zegt al voldoende. De balans zit in de ploeg en de wisselspelers zijn perfect inzetbaar, complimenten! Als scheidsrechter Perez voor het eerst fluit is dus van alles mogelijk. Hoewel de groen-witten na 7 minuten na een comer een geweldige kans missen wordt al snel duidelijk dat The Reds de lakens uitdelen. Het middenveld is mede door de geweldige inzet Michael Lanting in handen AFC, de achterhoede staat met Duncan van Moll en Mike Ruiter als een huis en de voorhoede wordt gevoed door de opstor mende backs Shane Arane Barrantes en Mike Derlagen. Het eerste gevaar voor het Haaksbergse doel komt van Magid die zijn schot net naast ziet gaan. Een minuut later is het wel raak. Een pass van Joost Heij bereikt Yusuf Sarica, die in het strafschopgebied op volle snel heid over de knie gaat van Michael Wensing. De penalty wordt door Magid binnenkant paal in de 14e minuut benut. Even later is er weer reden tot juichen. Ook nu is Magid, vanmiddag met aanvoerdersband, betrokken. Hij maakt de bal ter hoogte van de middellijn prachtig vrij en bedient Sjoerd Jens precies op maat. Op volle snelheid tekent Sjoerd met één voetbeweging zijn 14e treffer aan van dit seizoen. Een doelpunt uit het bekende boekje. Maar de koek lijkt nog niet op. In de 22e minuut is het weer Sjoerd die na doorzetten van Joost de bal over de lijn worstelt. Een zuiver doelpunt vinden vriend en vijand, maar daar denkt scheidrechter Perez anders over. Sjoerd zou zijn tegenstander hebben gehinderd. Uit de televisiebeelden blijkt de scheidsrechter het goed te hebben gezien, wat overigens al eerder door Sjoerd (eerlijk als hij is) is toe gegeven. Een cruciale beslissing, zoals later zou blijken. Want met 0- 3 zou het wel zijn gebeurd. Pal voor rast mist HSC'21 'out of the blue' nog een 100% kans en valt Sjoerd na een botsing 'dizzy' uit. Ondanks de 0-2 voorsprong gaat AFC door dit laatste niet helemaal lekker aan de thee. Met Mauritisio Hellstone in de voorhoede wordt begonnen aan de tweede helft. Al snel wordt duidelijk dat AFC 'de grip' op de wed strijd een beetje kwijt is. Veel balverlies en weinig contact tussen de linies doen de wedstrijd, mede door de grotere dadendrang van HSC'21, kantelen. Tot de 59e minuut is er voor onze defensie echter weinig aan de hand. Maar dan gaat het goed fout. In eerste instantie weet Raymon van Emmerik een kopbal nog stijlvol over de achterlijn te werken, maar uit de hiernavolgende corner kan Jordi van Ek in de 59e minuut volkomen ongehinderd inkoppen. 26 februari 2012: HSC'21 - AFC 2 - 2 HSC21-AFC, een wedstrijd met 2 totaal verschillende gezichten. De eerste helft heeft AFC lange tijd het beste van het spel. De 0-2 ruststand is het logische gevolg. Na de thee is HSC'21 de boven liggende partij en mogen The Reds uiteindelijk blij zijn dat ze nog een puntje mee kunnen nemen naar Amsterdam. In het verre Haaksbergen hebben Cor ten Bosch es. vanmiddag iets goed te maken. Eerder in deze competitie werd thuis nipt met 1-2 van HSC'21 verloren. Gelet op de vorm na de winterstop zit een sportieve revanche er beslist in. Vooral het uitstekende spel afgelopen zondag tegen WKE voedt het optimisme aan Amsterdamse kant. Jammer dat captain Lutzen Brink door een blessure niet beschikbaar is en dat Gideon de Graaf door een schorsing op de tribune moet plaatsnemen. Daar staat tegenover dat Magid Jansen weer wel mee kan doen. Daan Sutorius completeert vanmiddag de basisopstelling van AFC en doet dat goed. Op het gezellige sportpark Groot Schotenhagen is niet alleen de sportieve revanche het doel, maar ook de derde plaats die met een beetje medewerking op de andere velden bereikt kan worden door AFC, maar óók door HSC'21, dat met een punt meer en een wedstrijd op een mooie vierde plaats staat. Raymon van Emmerik ranselt de bal uit zijn doel Twee minuten later is het uit een corner weer raak na een kopbal van een andere Jordi (Holkamp), die Raymon in de lucht klopt. 2-2 en de Haaksbergse beer is nu echt los. Was HSC'21 in de eerste helft tot weinig in staat, na deze gelijkmaker gaan alle remmen los. De storm houdt een minuut of twintig aan en leidt tot mooie kansen voor de groen-witte formatie van trainer Paul Krabbe. In deze periode staat Raymon op als 'man of the match' en houdt AFC met een serie fan tastische reddingen op de been. Inmiddels hebben Joost Hey en Daan Sutorius plaats gemaakt voor Ron van Es en Jasper de Haer en leggen de ploegen zich tegen eind van de wedstrijd moegestreden neer bij het 2-2 gelijke spel. Al met al een spectaculaire wedstrijd met wisselende kansen en een uitslag waar iedereen wel mee kon leven. Een mooie opmaat voor aanstaande zondag wanneer kampioenskan didaat Achilles'29 bij ons op bezoek komt. Observer 15

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 15