Verslagen Zondag 1 Onze beste jaren samen, (zo van 1970 t/m 1988) speelden we met een redelijk vaste groep. We vormden toen het vijfde elftal en zakten in de loop der jaren af tot AFC-10. We vormden een hecht vriendenelf tal, dat goed voetbalde, maar waar de gezelligheid voorop stond. Tom was, watje noemt een "spelbepalende" halfspeler, vaak stond onder getekende als rechtsback, vlak naast hem. Ik had toen altijd de vol gende instelling: als back de ballen afpakken en zo snel mogelijk bij Tommie inleveren, want die deed er (bijna) altijd iets goeds mee In al die jaren werden we, mede door het goede spel van Tom, meer dere malen kampioen. Elk jaar was er een diner met alle dames en dat hebben we nog lang volgehouden, ook toen we al met voetballen gestopt waren. De laatste keer dat we als voetballers bijeen waren, was een reüniewedstrijd bij het 100-jarig bestaan van ons aller AFC. Daarna kwamen we nog wel bij elkaar voor ons jaarlijkse diner, maar na het plotseling overlijden van Nico Gianotten kwam daar de klad in. En toen enkele jaren geleden ook Joost Vellenga kwam te overlij den viel onze groep wat uiteen. En dan nu bereikte ons het droeve bericht, dat Tom de strijd tegen zijn ziekte heeft moeten opgeven. We wensen zijn familie alle sterkte om dit grote verlies te dragen en beste Tom, bedankt voor je kame raadschap in en naast het veld en bedankt voor wie je was, zoals je was. Mede namens alle oud-spelers van AFC-5 t/m AFC-10 Rik de Boer 29 januari 2012: Hollandia - AFC 0-2 Uit bij Hollandia aan het IJsselmeer, altijd koud, veel wind, moeilijk bespeelbaar veld dus lastig voor een aanvallende ploeg als AFC. Thuis verloren dus het belooft een pittige middag te worden. Ik ben in de gelukkige omstandigheid geweest om de groep van dichtbij mee te maken tijdens de reis in de winterstop. Voor de men sen die dit niet weten, deze reis wordt voor de spelers en technische staf mogelijk gemaakt door de leden van Supportersclub The Reds, waarvoor dank!!! Tijdens die trip voel je dat de jongens naar elkaar toe groeien en veel voor elkaar over hebben, dus je hoopt dat dit ook op het veld tot uiting komt. De eerste wedstrijd na de winterstop tegen Quick werd gewonnen, stand verplicht, maar Hollandia uit is van een andere orde. Hollandia staat na een sterke competitiestart op de 6e plaats, 5 punten boven AFC. AFC startte zonder topscorer Sjoerd Jens die deze week wegens werkzaamheden niet kon trainen. Gideon de Graaf nam zijn plek in, hij startte rechts op het middenveld waardoor Captain Brink een linie naar voren speelde. Het begin van de wedstrijd was voor AFC, enkele goede mogelijkhe den uit mooie aanvallen en counters. Achterin werd solide gespeeld, Mike Ruiter was scherp en sterk, Duncan van Moll soeverein, Dwight Gefferie zeer aanvallend en Mike Derlage betrouwbaar as usual. Na ruim een kwartier was het een lange bal dwars door het midden van Duncan die bij Joost Heij kwam, die vervolgens op kracht twee verdedigers van zich wist af te houden en koel deze kans benutte, 1-0! Alle trouwe meegereisde AFC'ers verzamelt achter het doel waren opgetogen. De publieke belangstelling voor deze wedstrijd was zeer teleurstellend. Zaterdagavond, of zondagmiddag voor beide tijdstip pen loopt men niet warm in Hoorn. AFC was voor rust nog enkele keren gevaarlijk, maar of de afwerking was net niet goed genoeg of de keeper stond in de weg. Hollandia kreeg op slag van rust nog een vrije trap op een mooie plek maar deze bal ging gelukkig over. Gideon de Graaf raakte geblesseerd aan zijn enkel en werd voor rust vervangen door Jens, waardoor Lutzen Brink weer op zijn normale positie kwam te spelen. De tweede helft werd meer een slag op het middenveld, waarbij Hollandia sterker was. Tot grote kansen leidde dit gelukkig niet. Alle halve en hele schoten op doel werden gekeerd door Kerwin Hartman, die uitstekend keepte. Tien minuten na rust greep Mike Derlage goed in bij een zeer gevaar lijke aanval van Hollandia. Cor ten Bosch wisselde Yusuf Sarica voor 14 maart 2012 90® jaargang nr. 8 Jasper de Haer, om meer controle op het middenveld te krijgen en dit pakte goed uit. Magid Jansen en Michael Lanting (die tegen zijn oude ploeg speelde) werkten heel hard, en veroverden veel ballen, waar door we af en toe gevaarlijk eruit kwamen. Lutzen was niet erg ge lukkig vandaag, maar toen hij zich kwaad maakte werd zijn spel beter en was hij gevaarlijker. In de 80e minuut frommelde hij zich tussen twee verdedigers door en werd door keeper Zijm onderuit gehaald, penalty. Magid pakte de bal en scoorde vanaf 11 meter. Peter Post viel nog in voor Heij, die weer een sterke wedstrijd speelde. De laatste minuten was Hollandia nog 1 keer zeer gevaarlijk maar de bal ging gelukkig hoog over. Al met al een heerlijke middag voor de supporters van AFC die een hard werkend elftal hebben gezien. Een verdiende overwinning. We staan nog steeds bovenaan het rechterrijtje, maar nemen steeds meer afstand van de laatste 4 plekken, en kruipen naar een plek in de sub top. Benno Honsdrecht Opstelling: Kerwin Hartman, Dwight Gefferie, Mike Ruijter, Mike Derlagen, Lutzen Brink, Gideon de Graaf (Sjoerd Jens), Duncan van Moll, Magid Jansen, Yusuf Sarica (Jasper de Haer), Michael Lanting, Joost Heij (Peter Post). Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website 19 februari 2012: AFC - WKE 4-0 It geat on! Vanwege de vorst in de grond was het allerminst zeker dat de wed strijd van vandaag door zou gaan. Is namelijk niet geweldig voor het veld, je trapt de hele bovenlaag eraf, werd door de kenners gezegd en misschien komt ons dat ook niet zo slecht uit tegen een fysieke ploeg als WKE. AFC'ers moeten op een perfecte grasmat spelen, zeggen wederom de kenners. In de vroege ochtend was het "rayonhoofd" van Walbeek die de bevrijdende woorden uitsprak: "It geat on...!". WKE kon de lange trip naar Amsterdam maken om aan te treden tegen de onzen. Overigens reed ik vorige week nog met mijn kinderen een mini-tocht over de wateren van Broek in Waterland. Nederland is dan op z'n mooist en natuurijs is even de belangrijkste bijzaak. De schaatsen mogen weer in het vet en het voetbal staat weer centraal. It geat on...! De wat strakke oostenwind met zonnetje zorgde voor warme- chocolade-weer op Goed Genoeg en de 400 toeschouwers gingen er dan ook voor zitten. Eén van deze toeschouwers was ons Erelid Edwin Geluk, die na een zware periode op dit moment herstelde is en ons allen verraste met een bezoek. Geweldig dat hij er was en wij hopen dat hij in ieder geval de komende thuiswedstrijden van ons eerste weer komt bezoeken. Eigenlijk was het na een minuut of 10 wel duidelijk, AFC de voetbal lende ploeg tegen een fysiek sterker, maar technisch minder voetbal lende Emmenaren. Ik noteer: 15e minuut kans Sjoerd Jens op aangeven Mike Ruijter, keeper stopt knap. 20e minuut, voorzet Yusuf Sarica, schot naast Sjoerd. 21e minuut, kans Sjoerd, keeper stopt. 28e minuut, Sjoerd scoort, buitenspel? Met nog een knappe redding van Raymon van Emmerik op een omhaal van WKE en een aantal kansjes aan beide kanten bleef het 0-0 bij rust en was men zichtbaar zeer te spreken over het vertoonde aantrekkelijke spelbeeld van onze jongens, het ontbrak maar aan één ding. De 2e helft speelde wij met de lichte wind tegen richting ABN AMRO en begonnen wij waar wij in de eerste helft mee eindigde, aanvallend en dwingend voetbal. Na wederom een aantal dotten van kansen was het in de 58e minuut Joost Heij die zijn harde werken beloonde met een doelpunt op aangeven van Sjoerd. 1-0 en zichtbaar was iedereen opgelucht. Het wonderbaarlijke van voetbal is dat waar je denkt dat onze man nen door zouden drukken, de wedstrijd kantelde en er 18 minuten volgde waar WKE de overhand had en men vreesde voor de gelijk maker.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 10