AFC Damesjaardiner 2012 AFC's "Bie"- zonderheden 15 februari 2012 90e jaargang nr. 7 Vandaag hebben we in ons midden Bernard Fransen, voorzitter van de amateursectie van de KNVB. Wij hebben te maken met een voor zitter van een grote organisatie, die zeer betrokken is met wat er leeft bij de meer dan 3000 amateurverenigingen en ideeën heeft hoe het nog beter kan. Zo wilde de heer Fransen bij zijn aantreden de buiten spelregel afschaffen, omdat dat veel irritatie geeft. Vernieuwend! Er zijn meer punten die irritatie geven, zoals rare verschillen tussen de bvo's en de amateurverenigingen en het kannibalisme van de prof clubs bij de amateurjeugd. Daar valt nog wel het een en ander te verbeteren. Wij hebben daarbij onze hoop op u gevestigd. En dan hebben wij het nog niet eens over het avontuur van de Topklasse, noodzakelijk om de doorstroming naar het profvoetbal te realiseren. Maar de Berlijnse muur, om VI te citeren, bestaat nog steeds! Volgens Simon |Kelder, voorzitter van de Coöperatieve Eerste Divisie (CED) is dit avontuur mislukt. AFC denkt daar genuanceerder over, maar er valt nog wel veel om over te praten. Dat doen wij graag met u. Zeer bedankt voor uw aanwezigheid vanavond en heel veel plezier in ons midden. Een andere gast vanavond is Henk Stokhof, hoofd Sport van de Ge meente Amsterdam. De heer Stokhof houdt zich expliciet bezig met de Olympische Spelen, die in 2028 absoluut in de Hoofdstad van ons land moeten worden gehouden. Maar ook met de EK atletiek die, mede door zijn bemoeienis, in 2016 in het Olympisch Stadion plaats vindt. AFC heeft andere interesses op sportgebied en die zijn Henk Stokhof, mede door zijn regelmatig bezoek aan Goed Genoeg in het verleden, genoegzaam bekend. De toekomst van ons sportpark is, na 17 jaar overleg nog steeds ongewis en dat is voor de grootste en oudste amateurvereniging van Amsterdam en naar wij verwachten ook voor de Gemeente een zorg die op korte termijn om een goede oplossing vraagt. Wij zijn zeer blij met uw aanwezigheid vanavond bij ons jaardiner, want dat onderstreept nog eens de goede verhoudin gen die er met de Gemeente altijd zijn geweest en naar wij hopen blijven. Beste AFC'ers, Tot slot. AFC is vandaag 117 jaar jong. Dat vieren wij in één van de allermooiste zalen die ons land kent. Met elkaar, blij als wij zijn om lid te zijn van zo'n mooie vereniging en daar een bijdrage aan te kunnen leveren. Wij weten ons daarbij ondersteund door een prachtig samenstel van AFC Vriendelijke Bedrijven dat veel mogelijk maakt wat anders onmogelijk zou zijn en zijn blij met de nieuwe commerci ële commissie, die het stokje heeft over genomen en daar op eigen wijze invulling aan zal geven. Laten wij AFC blijven koesteren, nu en in de komende 117 jaar. Dan blijft onze geest, zoveel is zeker, heel erg fit. AFC werd op 18 januari 1895 opgericht en viert sindsdien die dag feest. Sinds 1900 is er het jaarlijkse Herendiner en dat gaat op uitno diging. Sinds 18 januari 1974 is er het AFC Damesj aardiner en deze avond is voor alle vrouwen van AFC die van een feestje houden. Deze traditie onderstreept het rijke verleden van AFC en is een initia tief van een aantal actieve AFC vrouwen. Ieder jaar heeft het diner een thema en dit jaar was het 'Bij ons in de Jordaan'. Alle dames kwamen prachtig gekleed aan in het Hilton Hotel en werden ontvangen met een 'Champagne and Diamonds Surprise cocktail', aangeboden door Gassan. Menig bezoeker van het Hilton keek met verbazing naar het gezelschap: hoge blonde pruiken, naaldhakken, klompen en als accessoires emmers en pleeborstels.... Voor de jury van de bestgeklede AFC damestrofee was het wederom moeilijk kiezen: wie wint de parfum, aangeboden door Kappé? Na de cocktail gingen we de zaal in en hield Cecile de openings speech waarin ze uitlegde waarom was gekozen om het Kika-fonds te ondersteunen. "Wij hebben kinderen, kleinkinderen of anders neefjes, buurjongetjes die weer een heel jaar hebben lopen huppelen, rennen of vlammen in het veld. In elk geval kunnen zij met frisse oogjes en rooie wangetjes worden opgehaald na een training of een spannende wedstrijd. Helaas zijn er ook kinderen die dit niet is gegund. Zij liggen in een ziekenhuis en moeten soms vechten voor hun leven. Het is voor hen dat wij dit jaar deze loterij georganiseerd hebben." Traditiegetrouw zongen we aansluitend het clublied en voor aanvang van het diner maakte Gytha Bijlsma de gelukkige winnares van de diamant bekend: Annelies Boijenk! Tijdens de voorgerechten werden de loten voor KiKa verkocht en de aanwezige dames gaven gul voor het goede doel. Het eten sloot perfect aan bij het thema van deze avond: gerookte vis, stamppot met klapstuk en boerenjongens en bokkepoten.... Na het hoofdgerecht kondigde Cilia de artiest aan, niemand minder dan Peter Beense! Tijdens zijn optreden gingen de dames in een lange polonaise door de zaal en werd er volop meegezongen met de Am sterdamse klassiekers. Toen was het tijd voor de trekking van de KiKa loterij. De prijzenpot, aangeboden door gulle sponsors, was fantastisch. De oprichtsters van het AFC damesj aardiner, Sylvia Gehring, Agnes Reddering en Ingrid Husers trokken de loten en deze dames vielen in de prijzen: Anjes Beunk won de jurk naar keuze van LaDress, Martine van Stek de dinerbon voor twee van Da Roberto's in het Hilton Amsterdam, Ellen Blom de House of Beauty schoonheidsbehandeling en Diana Kott- mann de RedKen haarverzorgingset van D&K Studio. Vervolgens gingen de voetjes van de vloer en dansten we nog even door tot we naar de volgende prijsuitreiking gingen: de prijs voor de beste outfit. De winnaressen van 2012 zijn: het duo Judy op 't Veld en Anjo Vorstenbosch met hun prachtige blonde pruiken! Bijzondere vermeldingen waren er voor Madelief Terwogt op klompen en emmer als handtas, Ellen Blom met haar 'picture perfect' Schaep met Vijf Poten look en 'Het Jordanese generatieconflict in de sixties tussen de wilde dochter en haar moeder en tante', vertolkt door Monique Wes- terhoff, Greet Stroomberg en Els Bleijeveld. Later op de avond maakte Cecile de namen bekend van de benoemin gen van de ereleden, op het gelijktijdige AFC herenjaardiner. Eshter Koster, aanwezig op het Damesjaardiner en partner van Ronald Kos ter, kreeg een bos bloemen omdat hij benoemd is tot Lid van Ver dienste. Na het diner gingen we nog door op de swingende muziek van DJ Youri Bottse. Aan het einde van de avond vertrokken de AFC-dames, mét een heerlijke fles parfum en goodiebag, naar huis. Lieve dames, veel dank voor jullie aanwezigheid, door jullie was het een onvergetelijke avond! Ook heel erg bedankt voor het fantastische bedrag voor KiKa, uiteindelijk is er 1381,-- euro opgehaald. Veel dank voor de sponsors van de loterij en de bedrijven die er voor zorgen dat we deze bijzon dere avond kunnen organiseren: AFC Amsterdam, ABN Amro, Gas san Diamonds, Kappé International, Sisera, Scapa en Troostwijk. Zonder hen was deze avond niet mogelijk. Speciale dank aan Moni que Westerhof en Nicole Troostwijk voor al jullie hulp. Annette Kouwenhoven Na de winterstop werd de competitie van ons le elftal weer hervat. Op 22 januari werd de thuiswedstrijd tegen Quick '20_met 3-0 ge wonnen en een week later werd de moeilijke_uitwedstrijd in Hoorn tegen Hollandia fraai met 2-0 gewonnen. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel kunt u verslagen lezen alsmede ook op onze

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 9