V Toespraak voorzitter AFC van Machiel van der Woude tijdens het Jaardiner Het clublied werd door de 159 aanwezigen als afsluiting van het diner uit volle borst meegezongen. Ik vernam in de wandelgangen dat ook de dames kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond en zo is onze AFC het 118e verenigingsjaar goed begonnen.\Het Jaardiner 2012, één van de betere van de laatste 53 jaar! Joh. de Bie Beste AFC'ers, Namens het bestuur van AFC wil ik jullie van harte feliciteren met de 117e verjaardag van onze club. Vanochtend zijn Erelid Johan de Bie en ik naar Zorgvlied geweest en hebben de vader van onze vereniging Schaf Scheepens namens ons allen een bloementje gebracht. Aan Schaf Scheepens hebben wij veel te danken. Hij was niet alleen één van de oprichters van de Amsterdamsche Football Club in 1895, maar ook dé grote voortrekker in de daarna volgende jaren. Terwijl veel clubs in deze periode het loodje legden bleef AFC be staan. Daar was veel enthousiasme en kracht voor nodig want de weerstand tegen het voetbal was in die tijd groot. Van ouders die niets zagen in dat halfnaakte gehol achter een bal, van de scholen en ker ken die vonden dat voetbal de aandacht afleidde van belangrijker zaken. Maar Schaf en zijn jonge vrienden stonden met hun vrolijk heid en ongeveinsde kameraadschap pal en lieten iets moois na dat door een groot leger clubgenoten na hen in vele jaren is gekoesterd en verder is gebracht. Tot op de dag van vandaag. Wij danken Schaf en al deze clubgenoten. AFC is anno 2012 een club met een rijk verleden en een zonnige toekomst. Daar moet op gedronken worden. Proost! In het Hilton op de Apollolaan wordt ook op de verjaardag van AFC getoost. Circa 100 dames zijn aanwezig bij het damesjaardiner. Wij zijn blij met het organisatiecomité, bestaande uit Annette van Kou- wenhoven, Cilia Bruin, Cecile Smits van Oyen, Christine D'Engel- bronner en Paula de Jonge. Zij hebben met succes het stokje overge nomen van Sylvia Gehring, Agnes Reddering en Ingrid Husers. Grote klasse! Het jaardiner hier te vieren in deze monumentale Jugendstilzaal sa men met een keur aan gasten is voor ons een groot genoegen. Een hoogtepunt, mogelijk gemaakt door een perfecte organisatie, waar voor dit jaar onze vicevoorzitter Ad Westerhof tekende, geassisteerd door tafelpreses Nicky Hekster, Edwin Geluk en Kees Gehring. He ren, zeer bedankt. Het is ontzettend jammer dat enkele oer-AFC'ers vanavond niet aan wezig kunnen zijn. Wij hopen van harte dat onze ereleden Rein Ak kerman en Edwin Geluk en ons Lid van Verdienste Hans de Wijs er bij de volgende edities weer bij zijn. In de namiddag was ik nog even bij Edwin langs om hem persoonlijk te feliciteren met zijn club. Ed, die 41 jaar achtereenvolgende jaren wel aanwezig bij het jaardiner is vast van plan om er in 2013 weer bij te zijn. Het gaat nu gelukkig weer bergopwaarts. Ed laat u allen groeten. 15 februari 2012 9015 jaargang nr. 7 Dit gezegd hebbende zijn wij bijzonder verheugd dat onze oud voorzitter en Erelid Jan van Dijk wél in ons midden is. Jan, wij vin den het allen fantastisch dat je bent. Voor jou een groot applaus. Beste AFC'ers, Op 4 januari jl. vond onze druk bezochte nieuwjaarsreceptie plaats. In mijn speech keek ik terug en vooruit en stelde per saldo vast dat het goed gaat met onze club. Jullie hebben dat doorwrochte verhaal onge twijfeld van a tot z op onze website gelezen dus heel veel valt er 2 weken na dato niet meer te vertellen. Of toch wel? Laten we beginnen met ons vlaggenschip. Op 9 januari jl. kwamen de spelers van onze A-selectie terug uit Barcelona, waar ze niet alleen de plaatselijke FC met Messi en alle andere sterren tegen Espanyol aan het werk zagen, maar waar ook keihard werd getraind om in de twee de competitiehelft te kunnen pieken. Te beginnen aanstaande zondag thuis tegen hekkensluiter Quick'20, een zeer belangrijk wedstrijd die niemand mag missen. Om er helemaal goed in te komen werd afgelo pen zondag met succes gebekerd tegen stadgenoot Blauw Wit, de club waar ook nu nog pit in zit. Overigens had het maar een haar gescheeld of AFC had nu in het blauw en wit gespeeld, maar een voorstel daartoe werd in de algemene vergadering van 1896 verwor pen. De officiële kleuren bleven overeenkomstig die van Amsterdam, rood en zwart. Sprekend over het eerste, hoe zit het met de opvolging van onze trainer Cor ten Bosch? Vier jaar met Cor is een mooie periode ge weest, met prima resultaten, waaronder het kampioenschap in de Hoofdklasse en promotie naar de Topklasse. Het zoeken naar een trainer voor het volgende seizoen is geen sinecure. AFC heeft met Cor, maar ook met andere zeer goede trainers als Gé van Dijk, Doby Peeters, Piet Ouderland, Pim van de Meent, Henny Kottmann Stanley Menzo en Ton du Chatinier een reputatie hoog te houden. De Com missie Topamateurs is uitgebreid op zoek gegaan en heeft op basis van de ervaringen in de afgelopen periode het bestuur geadviseerd de huidige, succesvolle lijn vast te houden. Op grond hiervan kan ik meedelen dat Cor ten Bosch ook volgend seizoen trainer-coach van ons eerste zal zijn. Namens het bestuur wil ik Cor hiermee van harte feliciteren en wens hem heel veel succes toe. De andere seniorenteams zaten de afgelopen periode niet stil. Zondag 2, de trotste koploper van de reserve Hoofdklasse, ging op trainings weekend in Noordwijk, het ambitieuze zondag 3 bracht een trai ningsweekend door in Eindhoven. Zaterdag 1 bekerde tegen Baarn en bleek de hoge verwachtingen vooral in de competitie te willen waarmaken. De overige teams speelden in de zaal het traditionele Nieuwjaarstoernooi, dat weer op uitstekende wijze was georganiseerd door Max Flam, Patrick Reddering en Lou Hekster. En wat dacht u van het ijzersterke Veteranen 3. De baby's van Marcel Koster zetten het nieuwe jaar winnend in tegen het altijd sterke De Dijk. De wonde ren zijn de wereld nog altijd niet uit. Bij onze jeugdafdeling was het afgelopen zaterdag ook goed raak! Voor de 10e keer werd voor onze 350 jongste pupillen in de Borch- landhal het Superstars sport- en spelspektakel georganiseerd door de zeer actieve evenementencommissie. Een spontaan idee is, zoals Wiebe Westerhof terecht op de site zegt, uitgegroeid tot een traditie. Op naar het volgende lustrum! Over onze website gesproken, wij hebben jullie nieuws te melden. Dit hangt samen met de naam van onze club. Vaak, heel vaak, wordt in de pers gesproken over AFC Amsterdam. Het is niet alleen dubbelop, maar ook super irritant. Andere clubs noemen zich AFC zus of AFC zo. Ook dat stemt niet bepaald gelukkig. Zoals bekend is onze site bereikbaar door AFC-Amsterdam in te typen. De naam AFC sec was niet beschikbaar. Maar vanaf vanavond bij onze 117e verjaardag is onze site te vinden onder AFC.nl. Wat betreft onze site wordt geen half werk geleverd. Met miljoenen hits is het al de best bekeken amateursite. Na de binnenkort af te ronden vernieuwing van de site, gerealiseerd door Brian Speelman, David Westerhof en webmaster Hans Elias met steun van Hans van der Vlist, zal het aantal hits onge twijfeld niet meer te tellen zijn.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 6