"Onze Toekomst" 29 januari 2012: Hollandia - AFC 0-2 Uit bij Hollandia aan het IJsselmeer, altijd koud, veel wind, moeilijk bespeelbaar veld dus lastig voor een aanvallende ploeg als AFC. Thuis verloren dus het belooft een pittige middag te worden. Ik ben in de gelukkige omstandigheid geweest om de groep van dichtbij mee te maken tijdens de reis in de winterstop. Voor de men sen die dit niet weten, deze reis wordt voor de spelers en technische staf mogelijk gemaakt door de leden van Supportersclub The Reds, waarvoor dank!!! Tijdens die trip voel je dat de jongens naar elkaar toe groeien en veel voor elkaar over hebben, dus je hoopt dat dit ook op het veld tot uiting komt. De eerste wedstrijd na de winterstop tegen Quick werd gewonnen, stand verplicht, maar Hollandia uit is van een andere orde. Hollandia staat na een sterke competitiestart op de 6e plaats, 5 punten boven AFC. AFC startte zonder topscorer Sjoerd Jens die deze week wegens werkzaamheden niet kon trainen. Gideon de Graaf nam zijn plek in, hij startte rechts op het middenveld waardoor Captain Brink een linie naar voren speelde. Het begin van de wedstrijd was voor AFC, enkele goede mogelijkhe den uit mooie aanvallen en counters. Achterin werd solide gespeeld, Mike Ruiter was scherp en sterk, Duncan van Moll soeverein, Dwight Gefferie zeer aanvallend en Mike Derlage betrouwbaar as usual. Na ruim een kwartier was het een lange bal dwars door het midden van Duncan die bij Joost Heij kwam, die vervolgens op kracht twee verdedigers van zich wist af te houden en koel deze kans benutte, 1-0! Alle trouwe meegereisde AFC'ers verzamelt achter het doel waren opgetogen. De publieke belangstelling voor deze wedstrijd was zeer teleurstellend. Zaterdagavond, of zondagmiddag voor beide tijdstip pen loopt men niet warm in Hoorn. AFC was voor rust nog enkele keren gevaarlijk, maar of de afwerking was net niet goed genoeg of de keeper stond in de weg. Hollandia kreeg op slag van rust nog een vrije trap op een mooie plek maar deze bal ging gelukkig over. Gideon de Graaf raakte geblesseerd aan zijn enkel en werd voor rust vervangen door Jens, waardoor Lutzen Brink weer op zijn normale positie kwam te spelen. Magid Jansen is de Hoornse verdediging te snel af De tweede helft werd meer een slag op het middenveld, waarbij Hollandia sterker was. Tot grote kansen leidde dit gelukkig niet. Alle halve en hele schoten op doel werden gekeerd door Kerwin Hartman, die uitstekend keepte. Tien minuten na rust greep Mike Derlage goed in bij een zeer gevaarlijke aanval van Hollandia. Cor ten Bosch wis selde Yusuf Sarica voor Jasper de Haer, om meer controle op het middenveld te krijgen en dit pakte goed uit. Magid Jansen en Michael Lanting (die tegen zijn oude ploeg speelde) werkten heel hard, en veroverden veel ballen, waardoor we af en toe gevaarlijk eruit kwa men. Lutzen was niet erg gelukkig vandaag, maar toen hij zich kwaad maakte werd zijn spel beter en was hij gevaarlijker. In de 80e minuut frommelde hij zich tussen twee verdedigers door en werd door keeper Zijm onderuit gehaald, penalty. Magid pakte de bal 15 februari 2012 90? jaargang nr. 7 en scoorde vanaf 11 meter. Peter Post viel nog in voor Heij, die weer een sterke wedstrijd speelde. De laatste minuten was Hollandia nog 1 keer zeer gevaarlijk maar de bal ging gelukkig hoog over. Al met al een heerlijke middag voor de supporters van AFC die een hard werkend elftal hebben gezien. Een verdiende overwinning. We staan nog steeds bovenaan het rechterrijtje, maar nemen steeds meer afstand van de laatste 4 plekken, en kruipen naar een plek in de sub top. Benno Honsdrecht Opstelling: Kerwin Hartman, Dwight Gefferie, Mike Ruijter, Mike Derlagen, Lutzen Brink, Gideon de Graaf (Sjoerd Jens), Duncan van Moll, Magid Jansen, Yusuf Sarica (Jasper de Haer), Michael Lanting, Joost Heij (Peter Post). Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website Onder de titel "Onze Toekomst" wordt er maandelijks een van de AFC Jeugdspelers "doorgelicht" met allerlei relevante en irrele vante vragen. Nummer elf (nog 789 te gaan...) in deze reeks is de, sinds 11 fe bruari, 13-jarige Victor Brouwer uit de D4. Het werd weer eens tijd om een wat jongere speler te spreken en Victor is nog maar net 13. Sterker nog: ik sprak hem op zijn verjaardag. Op welke leeftijd begon het? Ik zat in groep 2 toen ik bij AFC begon te voetballen, bij de World Cup. Je speelt zelf in de D4, maar je broer voetbalt toch ook bij AFC? Ja, hij heet Lucas en speelt bij de Zondag B2 Komt hij wel eens naar je wedstrijd kijken? Soms Geeft hij je dan tips of adviezen na afloop? Ja, dan zegt hij bijvoorbeeld dat ik beter mijn man had moeten dek ken of er "harder in had moeten gaan" Welke positie speelt Lucas? Hij speelt rechts achter of rechts midden. En jij? Ook rechts achter, net zoals mijn broer. Naar je zin in de D4? Ja, heel erg. Hoe staan jullie ervoor? We zijn 6e of T geëindigd, en nu weer afwachten, we moeten de eerste wedstrijd na de winterstop nog spelen. Naar welke school ga je? Vossius Gymnasium, ik zit in het eerste jaar. Gaat het goed? Gaat goed!

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 18