Verslagen Zondag 1 Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (verzorger A-selectie) 06-21278122 Co Grosze Nipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond tussen 18.00 en 19.00 uur gratis inloopspreekuur in de fysiopraktijk Mariëlle Marelis, A.J. Ernststraat 167 Tel. 020-6446454 gsm. 0624207849 15 januari 2012: Districtsbeker West 1: FC Blauw Wit A'dam - AFC 2-3 "Een ouderwetse derby" AFC kwam goed gemutst aan op het gezellige sportpark van onze vrienden van Blauw Wit. Vele mooie wedstrijden speelden zich hier vroeger af tussen deze echte Amsterdamse clubs. AFC verbleef 4 dagen in Barcelona en speelde enkele oefenwedstrij den en trainde stevig, o.a. op het strand. Trainer Cor ten Bosch onderstreepte tijdens zijn wedstrijdbespreking het historisch besef en voorspelde een mooie ouderwetse derby. En zo geschiedde. Blauw Wit speelde vrijuit en combineerde. De blauw witten hebben een aantal goede spelers in de gelederen en dat resulteerde in een 1-0 voorsprong door een fout in de verdediging van The Reds. Al vrij snel daarna werd alsnog duidelijk dat het verschil tussen de 2 ploegen aanzienlijk is. AFC speelt Topklasse en Blauw Wit presteert naar behoren in de le klasse a van het zondag voetbal. Dat verschil kwam tot uiting bij de 2 goals die AFC kort na elkaar maakte. Lutzen Brink brak door en schoot zeer goed op doel. Er zat veel agressie in zijn schot want het spel van AFC was tot dan aan toe niet zoals het hoort (1-1). Even later was het Joost Heij die een prima aanval afrondde. Nadat deze prima spits in Barcelona tijdens het trainingskamp al maar liefst 5 keer het doel trof tegen EDO uit Flaarlem was het nu weer snel raak(l-2). Heij was tevens verantwoordelijk voor de 1-3 na een prima combina tie van het tot dan beter spelende AFC. Blauw wit speelde echter met flair en wist het AFC nog flink moeilijk te maken. De 2-3 en zelfs de 3-3 hingen in de lucht maar zo ver kwam het gelukkig niet. Een mooi doelpunt na goed combinatie spel van de aanvallers van Blauw wit zorgde 10 minuten voor tijd voor de 2-3 maar dat werd ook de eindstand. Boven in het clubhuis werden oude verhalen opgehaald en was het nog vrij lang gezellig toeven. AFC gaat zich opmaken voor de herstart van de Topklasse. Blauw Wit wensen wij een goed vervolg van de 2e helft van het seizoen en hopen dat onze clubs in de toekomst nog vaker de degens mogen kruisen. BD 22 januari 2012: AFC - Quick'20 3 - 0 Flet is 2012 en de winterstop is afgelopen. Na een fantastisch trai ningskamp in Barcelona en een aantal oefenwedstrijden was afgelo pen week een bekerwedstrijd tegen Blauw Wit Amsterdam waar de balans opgemaakt kon worden. In een matige wedstrijd werd wel de volle winst behaald en daar was het om te doen. Vandaag mocht ons eerste aantreden tegen de rode lantaarndrager van de Topklasse, Quick '20. Deze sympathieke club uit Oldenzaal, 160 km van Amsterdam, heeft het zwaar in het geweld van de Topklasse en kan de concurrentie lastig aan met een aantal clubs in de regio die stevig de buidel trekken om de topspelers binnen te halen. Fleeft het te maken met het weer? Heeft het te maken met Eredivisie Live, AZ-Ajax? Heeft het te maken met desinteresse? Het is niet eenvoudig om exact aan te geven waar het probleem ligt, maar de publieke belangstelling was meer dan treurig. 250 man waren aanwe zig en inderdaad, het weer was niet geweldig, dat was een feit. 15 februari 2012 906 jaargang nr. 7 Bing Andriessen was pupil van de week, zoon van Arjen waar onder getekende nog mee heeft gespeeld in Zami 5, leuk hem met die kleine te zien en Bing heeft de hele wedstrijd op de bank gezeten hopende op een invalbeurt. De wedstrijd kwam langzaam op gang, maar na zo'n 15 minuten kon je goed zien dat AFC het betere van het spel had en Quick'20 zich wat liet zakken om bij balbezit snel om te schakelen. Na wat schietkansen was het na exact 30 minuten Yusuf Sarica die met een lange pass Sjoerd Jens over rechts wegstuurde en Sjoerd wist wel raad met deze bal, diagonaal in de linkerhoek, 1-0 en Sjoerd zijn 10e van het seizoen. AFC speelde goed, combineerde prima en het was wachten op de volgende goal. Ondanks alle voorwaartse acties van de onzen, was Quick'20 ook af en toe gevaarlijk en was zeer zeker spits Ron Naafs een handenbinderdje die het onze achterhoede af en toe lastig maakte, doordat grensrechter Ramsewaksing wat trekkebeende langs de lijn werd er een blessurebehandeling ingelast waardoor er 4 minuten blessuretijd werd bijgetrokken en juist in die blessuretijd was het Yusuf Sarica die handig de rechtsback omspeelde en onreglementaire onderuit werd gehaald in de zestien. De penalty was voor Magid Jansen een koud kunstje, 2-0 en aan de soep. Na 3 minuten in de 2e helft was het de grensrechter die aangaf echt niet verder te kunnen en gelukkig was Topklasse scheidsrechter d'Onorio aanwezig op het stokje over te pakken, waardoor na 10 minuten alles weer doorgang kon vinden. De wedstrijd werd door AFC prima uitgespeeld en Quick'20 deed haar uiterste best, maar was gewoon de mindere. In de 64e minuut werd Sjoerd Jens wederom vanuit het middenveld weggestuurd. Nu was het de prima spelende Duncan van Mol die Sjoerd voor de goal zette en de 3-0 was een feit en Sjoerd zijn 1 le van het seizoen. Michaele Lanting blijft de Quick'20 aanvaller de baas Complimenten voor het team, dat ondanks, de matige ambiance, harde wind en een niet geweldige tegenstander, bleef voetballen en de concentratie op kon brengen deze wedstrijd op de mat te leggen. Volgende week naar Hoorn en spelen wij tegen het altijd lastige Hollandia, wat deze competitieronde 3-0 klop kreeg uit tegen Lien- den, onze mannen zijn dus gewaarschuwd, want coach Ron van der Gracht zal zijn mannen op scherp zetten. Ronald Koster Opstelling: Kerwin Hartman, Dwight Gefferie, Mike Ruijter, Mike Derlagen, Lutzen Brink, Sjoerd Jens, Duncan van Moll, Magid Jan- sen (Gideon de Graaf), Yusuf Sarica, Michael Lanting, Joost Heij (Ron van Es). Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website Ps. Ik werd afgelopen woensdag tijdens het jaardiner overrompeld door mijn benoeming waar ik zeer trots op ben. Ik wil via deze weg nogmaals alle Bestuurs- en commissieleden waar ik mee heb samen gewerkt en nog steeds samenwerk, bedanken voor alle inzet die zij in de club hebben gestoken en nog steeds steken.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 16