I W W3# 15 februari 2012 90" jaargang nr. 7 Op zondag 5 februari jl. waren bij de thuiswedstrijd van Ajax tegen FC. Utrecht circa 150 oud-spelers uitgenodigd die in de afgelopen jaren gespeeld hebben in het le elftal van Ajax. In de sportbijlage van de Telegraaf was een foto geplaatst van de genodigden. Voor onze AFC natuurlijk vele bekende gezichten met speciaal onze oud-trainer en Zilveren Ploeger Piet Ouderland en onze oud-eerste elftalspeler, Zilveren Ploeger en oud-captain Robert Gehring. Het was jammer dat Ajax een slechte wedstrijd speelde en verloor. In de PS-bijlage van Het Parool d.d. 7 februari jl. was in de rubriek Ouder Kind een uitgebreid artikel met foto opgenomen van Zilve ren Ploeger Jan Otsen en zijn dochter Floor (kleindochter van Zilveren Ploeger Hans Dukker). Jan vertelt over zijn dochter en Floor (lid van de hockeyvereniging Pinoké) vertelt over haar vader. Indien u nog in het bezit bent van deze bijlage van het Parool geef ik u het advies om van dit leuke artikel kennis te nemen. In de Amsterdam-bijlage van de Telegraaf d.d. 3 februari jl. was een interview opgenomen met Justin Swart, de kleinzoon van het Erelid van Ajax, Sjaak Swart. Justin speelde in zijn jeugd altijd bij AFC. In genoemd interview vertelt hij van zijn fijne jeugdjaren bij onze club en stelt ook dat AFC altijd zijn club blijft. Justin speelt thans bij onze bevriende vereniging de Beursbengels. Een aardige mededeling is dat ondergetekende na zijn schooltijd bij de Holland Afrika Lijn werkte en de grootvader van Justin, Sjaak een collega van hem was. In het bedrijfsvoetbal speelden wij samen in het zelfde elftal. Ik toen spelend in AFC 8 en Sjaak toen al een geweldige voetballer bij Ajax. De foto van dat elftal laat ik trots aan velen zien! In de sportbijdrage van Het Parool d.d. 23 januari was een uitgebreid artikel over onze thuiswedstrijd tegen Quick '20 opgenomen met als kop Sjoerd Jens bevestigt opnieuw status van topschutter. Ook onze trainer Cor ten Bosch wordt uitgebreid in dit artikel geciteerd. AFC-Ridder en oud-speler (keeper) van ons le elftal Nol Kuikens verbleef in het ziekenhuis voor het ondergaan van een operatie. In middels is hij weer thuis om verzorgd te worden door echtgenote Rinske. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Ik had recent telefonisch contact met Jo Bonnet-Berk, weduwe van ons overleden Lid van Verdienste Bep Bonnet en zelf in 1991 on derscheiden met de Mr.Henne Boskamp Nobel Prijs. Jo volgt nauwgezet de verrichtingen van ons le elftal en bezoekt trouw de thuiswedstrijden Ook zoon André wordt op de hoogte gehouden. Zij laat alle bekenden groeten. Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk was ondanks zijn lichamelij ke gezondheid aanwezig op het Herenj aardiner. Elders in deze Schakel leest u een artikel van zijn hand. Onze sportparkmanager en AFC-Nobelprijswinnaar (1998) Pim van de Meent werd in de maand januari plotseling opgenomen in het Amstelland Ziekenhuis. Hij is inmiddels overgeplaatst naar het Revalidatiecentrum aan de Overtoom. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem van harte spoedig beterschap. Erelid en oud-bestuurslid Edwin Geluk verblijft ook nog in het bovengenoemd centrum. Edwin hoopt in de eerste week van maart definitief naar huis te mogen. Ook hem zenden wij uiteraard onze AFC-groeten en wensen voor beterschap. Lid van Verdienste en AFC-Ridder Hans de Wijs heeft inmiddels een nieuwe knie. Bij mijn bezoek aan hem kon ik gelukkig constate ren dat hij al handig is met de stokken. Namens de vereniging wensen wij ook hem beterschap en een snelle terugkeer op Goed Genoeg. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 17 januari jl. overleed op de leeftijd van 87 jaar AFC- Ridder Coen Colijn. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam over deze vroegere speler van het le elftal. Vervolgens de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg In mijn vorige column vergat ik de verjaardag van onze vicevoorzit- ter en Zilveren Ploeger Ad Westerhof te vermelden. Op 30 januari jl. vierde hij zijn 60e verjaardag. Namens de AFC alsnog onze harte lijke felicitaties aan Ad. Vervolgens de komende verjaardagen van de leden: Max Flam (16/2) - AFC-Ridder Rijer Oud (17/2) - Jaap Pluim (17/2) - AFC-Ridder Robert Domhof (22/2) - Michiel van Ommeren (22/2) - Bert Witte- veen (23/2 - 83 jaar jong) - André Bonnet (24/2) - Lid van Verdien ste Frans Juch (1/3) - AFC-Ridder Duco Ohm (1/3) - Jean Bollen website. De geplande wedstrijden tegen WKE (thuis) en HSC '21 (uit) werden door de zeer slechte weersomstandigheden afgelast. Zaterdag jl. werd vriendschappelijk gespeeld tegen Zaterdag Hoofd klasser Ter Leede, welke wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijkspel. Het 2" elftal behaalde een geweldige 5-1 overwinning op het 2e elftal van Hollandia en staat aan kop. De afgelopen weken waren onze terreinen niet altijd beschikbaar door het slechte winterweer voor de trainingen van ons le en 2" elftal. Zoals in de afgelopen jaren reeds meer het geval was waren wij met deze selecties te gast bij All Sports in Amstelveen. Namens onze Commissie Topsport onze hartelijke dank voor dit aanbod aan de directie van All Sports. Ronald Koster (rechts) benoemd tot Lid van Verdienste Rik de Boer (rechts) ontvangt de Mr Henne Boskamp Nobelprijs Tijdens het Herenjaardiner op 18 januari jl. werd onze secretaris Ronald Koster benoemd tot Lid van Verdienste en werd aan ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Rik de Boer de Mr.Henne Boskamp Nobelprijs uitgereikt. Namens AFC aan beiden onze ge lukwensen. In de tweede helft van het huidige seizoen in de Topklasse kan alge meen vastgesteld worden dat de door de KNVB bij het instellen van deze klasse voorspelde verhoging van het aantal toeschouwers bij de wedstrijden niet veel terecht is gekomen. Ook de voorspelling van de KNVB dat er een doorstroming zou komen naar de Jupiler League is een flop geworden.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 10