Y«jh Medische commissie Alle AFC evenementen in december en januari Blauw-Witter had ROOD moeten hebben! 14 december: Kerstdiner van alle zaterdag- en zondag C junioren 18 januari 2012 9015 jaargang nr. 6 Natuurlijk hebben de echte A.F.C.-ers de bekerwedstrijd van zondag j.l. gezien. Onze Rood Zwarten waren te gast bij stadsgenoot Blauw Wit in stadsdeel Sloten, ooit vol geplempt met nieuwbouw om als Olympisch dorp te fungeren. Ergens in de tweede helft van die be wuste wedstrijd, welke wij met 2-3 winnend afsloten, werd onze middenvelder Magid Jansen door een tegenstander bijna de wedstrijd uitgeschopt. Bewust of onbewust? Wie zal het zeggen, in ieder geval zou door scheidsrechter van Os de enige terechte beslissing zijn geweest, ROOD te geven. Al zou het alleen al wegens de smerige twee-benen-vooruit-actie zijn geweest. De medische dienst heeft als nabehandeling daar jaarlijks handen vol aan. Ons enkelgewricht wordt gevormd door het onderste deel van zowel kuit- als scheenbeen enerzijds en het sprongbeen anderzijds. Het geheel omgeven door een sterke kapsel en bandapparaat. Het is een gewricht, dat zeker als het om voetbal gaat, heel wat te verduren krijgt. Per jaar vinden er totaal maar liefst 425.000 enkelverstuikingen plaats, waarvan 85.000 in het voetbal( info: Topzorg KNVB). Met alle gevolgen van dien. Het is daarom goed om een enkelletsel serieus te nemen, zowel in behandelen als in het voorkomen ervan. De verschijnselen zijn behalve het zelf voelen van het overmatig omzwikken vaak aan de buitenzijde ook pijn, zwelling en lokale drukpijn. De Eerste Hulp is behalve het stoppen van de activiteit, koelen met ijs of koud stromend water, daarna aanbrengen van een drukverband en adviseren van gedoceerde rust. Veelal kan na 24 uur weer worden belast. Hoe eerder je normaal kunt afwikkelen, hoe sneller de functie zich weer zal herstellen. Laat bij enige twijfel altijd een foto maken. Veel enkelverstuikingen zijn herhalingen van een eerder verzwikken van dit gewricht en komen vaak voor als voetbal lers niet voldoende gerevalideerd zijn. In dat geval is de enkelbeheer- sing( de coördinatie) onvoldoende en zal de enkel in herhaling sneller zwikken. Goede oefentherapie is van belang. Deze therapie is erop gericht de balansbeheersing van de enkel te herstellen, pas dan kan de speler weer met de groep trainen of spelen. Naast individuele training van coördinatie, kracht en behoud van conditie, is het raadzaam de enkel nog zeker zes weken preventief te tapen of een brace te dragen (lees: stabiliseren). Het is een fabel dat door het dragen van een brace of taping tijdens het sporten de enkelbanden verder zouden verzwak ken. Deze functie wordt gedurende dagelijkse bezigheden doorgaans voldoende op peil gehouden, al kunnen extra versterkende oefeningen ter preventie van blessures nooit kwaad. Canadese onderzoekers concluderen dat de kleur ROOD alert maakt. Engelse clubs welke in het rode tenue spelen presteren volgens de historie veruit het beste. Dan zal het geen toeval zijn dat A.F.C. na een intensief trainingskamp in Barcelona de weg omhoog zal terug weten te vinden. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond tussen 18.00 en 19.00 uur gratis inloopspreekuur in de fysiopraktijk Mariëlle Marelis, A.J. Ernststraat 167 Tel. 020-6446454 gsm. 0624207849 Medische Commissie: Lex Swaan (arts)06-53674434 Co Groszenipper, 06-44352970 Wim Crouwel (voorzitter) voor reacties e-mail: wim.crouwel@xs4all.nl Verzorger/masseur A-selectie: Michael Olivieira, 06-21278122 Jeugdvoorzitter Brian Speelman opende de avond ermee: AFC is een club met tradities en het C-junioren kerstdiner is daar een mooi voor beeld van. Al jarenlang komen onze C-teams -dit jaar was een flink aantal zelfs helemaal compleet- feestelijk gekleed met stropdas of vlinderdas om samen van het kerstdiner te genieten. Uiteraard met hun trainers en leiders. 150 man in totaal. Naast de prima soep, de favoriete Indische maaltijd en de klassieke afsluiter met ijs, kent de avond zelf ook een aantal klassiekers. De belangrijkste is eigenlijk wel de Mystery Guest. Onzichtbaar voor de aanwezigen beantwoordt hij een aantal vragen met ja of nee, waar bij de teams moeten kijken hoe snel ze weten wie het is. De C4 was dit jaar wel heel snel, maar als je op dezelfde dag jarig bent als je idool heb je ook aan 1 antwoord genoeg. Een klapper van een gast: Christian Eriksen In het kleine interview dat Wiebe Westerhof hield wilde hij weten welke hoek Christian zou kiezen als hij bij de Euro 2012 ineens recht tegenover Maarten Stekelenburg zou staan. Geen hoek maar een panna wordt het dan volgens Christian. We zullen zien. Fantastisch dat hij vandaag naar AFC wilde komen. Dat voetballers willen winnen bleek tijdens de quiz. Petje op, petje af, werd dit keer kerstmutsje op en af en dat was een schitterend gezicht. Zelfs AFC voorzitter Machiel van der Woude zagen we met onver valste kerstmuts met AFC logo tussen de jongens lopen. Videofragmenten over de uitvinder van de No Look Pass, waar komt de naam hattrick vandaan en nog veel meer vragen leverden uiteinde lijk een terechte winnaar op. Oh ja, en het balletje hooghouden tussen de trainers van de zaterdag Cl en C2 leverde dit jaar geen winnaar op. Beide 100 keer! 9

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 9