ftf 'al Bea's bezoekje W3M B Van 6 t/m 9 januari jl. verbleef onze A-selectie in Barcelona voor de jaarlijkse trainingsstage. Op onze website, alsmede in deze uitgave van ons clubblad de Schakel kunt u kennis nemen van een verslag en foto's van le elftalspeler Duncan van Moll. Ook de selectie van het 2e elftal had afgelopen weekend een trai ningsstage onder leiding van trainer Wessel Colijn en assistent Said Moumane. AFC wenst dit team veel succes. Een verslag van dit weekend kunt u lezen elders in deze Schakel alsmede op onze web site. Maar ook het 3e elftal bracht een trainingsweekend door. De be stemming was Eindhoven. Een uitgebreid verslag hiervan vindt u op onze website. Zaterdag 14 januari jl. werd er voor circa 350 spelers van de Champions League, World Cup, E en Pupillen weer een grandioze happening gehouden bij Amstelborgh/Borchland. Voor foto's en een verslag verwijs ik u naar de website.. Namens de AFC weer onze complimenten aan de jeugdcommissie en de 40 vrijwilligers op deze zeer geslaagde dag. Ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Hans de Wijs Sr. heeft aan het begin van het nieuwe jaar een knieoperatie ondergaan. Inmid dels is hij weer thuis om te revalideren. Telefonisch had ik weer contact. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Ook ons lid Eran Hausel met zijn bedrijf Heeren Makelaars BV - AFC-vriendelijk) en recent benoemd als lid van de nieuwe Commer ciële Commissie heeft recent een operatie aan de knie ondergaan. Ook hem wensen wij namens onze club een spoedig herstel. Zilveren Ploeger en lid van de Archiefcommissie Wim Ringe was zo ongelukkig om tijdens de wintersportvakantie bij het skiën te vallen en zijn linkerarm te breken. Inmiddels zit zijn arm in het gips. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Bij de bekerwedstrijd van ons 1° elftal afgelopen zondag tegen Blauw Wit/Amsterdam ontmoette ik presentator Klaas Jan Bos, die voor RTV Noord-Holland een televisieverslag verzorgde van deze be kerwedstrijd. Hij vertelde mij, dat hij tijdens zijn studententijd voet balde bij the Knickerbockers en dat hij toen voorzitter was van de Fanclub van ons lid en destijds voetbalcommentator Hugo Walker. Het leek mij aardig u dit te melden. In de PS-bijlage van Het Parool d.d. 17 december jl. was een foto opgenomen met als titel Zaterdagochtend 10.28 uur. Op deze foto staat de familie Montsma afgebeeld met zoon Lewis van 13 jaar die bij onze club in de jeugd speelt. Vader Jelle gaat met zoon Matsen van 5 jaar altijd mee en deze zoon wil in de toekomst ook gaarne bij AFC komen spelen. Als nieuw lid gaat bij ons trainen Senna Disselkoen, zoon van Liset- te Disselkoen, kleinzoon van ons een aantal jaren geleden overleden oud-eerste elftalspeler Tonny Disselkoen en kleinzoon van Dik Disselkoen, de in de vorige eeuw een van de beste voetballers in ons le elftal was. U ziet weer beste lezers, dat naar mening onze AFC een familieclub is. Ook deze keer moet ik mijn column weer besluiten met verdrietig nieuws. Op 28 december jl. overleed Truus Akkerman, echtgenote van ons Erelid en oud-voorzitter Rein. Elders in deze Schakel leest u een in memoriam naar aanleiding van het overlijden van Truus. Tevens bereikte mij het bericht van het overlijden van ons onder steunend lid (en dat sedert 1 september 1969) Hans Bergsma. Tot zijn verhuizing naar Terschelling was hij een trouw bezoeker van de thuiswedstrijden van ons le elftal. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Robert Gehring (19/1) - Lid van Verdienste en Nobelprijswinnaar Henk Bijlsma (19/1) -Theo Husers (21/1) - Roger Ritz (24/1) - Nico Cohen (24/1) - Willem Bronwasser (25/1) - Tonny van Leeuwen (28/1) - Meindert Huisman (12/2) - Max Flam (16/2). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie 18 januari 2012 90e jaargang nr. 6 door Laurens Samsom ■jm gp Het ging precies zoals dat gaat in dromen: bijna alles is normaal, op een paar dingen na. Ik stapte gewoon in de auto en reed naar het vliegveld van Tel Aviv. Ik had haast en dus gaf ik extra gas bij stop lichten die op oranje sprongen (sommige waren eigenlijk al lichtrood) en op de snelweg nam ik de vluchtstrook, vanwege de file. Wel straf baar, maar tot zover had het nog gekund. Wat niet had gekund: Ko ningin Beatrix had me net gesmst dat ze over tien minuten op het vliegveld stond en dus reed ik - in z'n achteruit - met 250 kilometer per uur naar de luchthaven. Ik was precies op tijd en zag Beatrix door de schuifdeuren naar buiten komen. Ze was losjes gekleed: afgeknipte spijkerbroek, rug zakje, Ray-Ban zonnebril. Ik kreeg drie zoenen bij het instappen, maar toen ik wilde wegrijden zei ze: "Hoho". Alexander en Maxima moesten ook mee. Ze hadden allemaal ook nog drie koffers bij zich en hoewel ik in een Smart reed, paste het makkelijk. Soms zijn dro men heel praktisch. 'Ik had een opschrijfboekje moeten meenemen', dacht ik. 'Of op z'n minst mijn bandrecorder.' Dit was gegarandeerd voorpaginanieuws. Maar ik was uitgedost in het Nederlands Elftal voetbaltenue van 1974 en had verder niets op zak, ik moest maar zoveel mogelijk proberen te onthouden. "Ministeriële verantwoordelijkheid mijn reet", begon Beatrix plotse ling. "Als ik vergeet door te trekken dan is Mark Rutte daar toch ook niet verantwoordelijk voor." Ik schrok een beetje van haar toon, maar zo sprak de Koningin blijkbaar buiten diensturen. "Luister Alex", zei ze via de achteruitkijkspiegel. "Een paar weken geleden overtuigde je me nog dat ik in mijn nieuwjaarstoespraak niet weer op de xenofobe teentjes van Geert moest gaan staan en wat krijg ik in ruil voor mijn gelul over duurzaamheid? Gezeik over een fuc king hoofddoekje. Wat een oetlul. Ik ga toch ook niet in bikini een kerk in?!" 'Waarom zo schelden, Majesteit', wilde ik nog zeggen. Maar mijn aandacht werd getrokken door de andere auto's op de weg. Die waren veranderd in kleine cruisescheepjes met de naam Costa Concordia en een voor een reden ze de vangrail in. Beatrix had er geen oog voor en zette haar verhaal voort. "Luister jongen", inmiddels zat ze achterste voren op de bijrijderszetel en had ze Prins Willem Alexander bij de kraag gegrepen. "Je mag je deze zomer in Londen nog een keer als halve gare gedragen en je vergapen aan die hockey dames, maar daarna is het basta. Dan is het jouw beurt om het land te leiden en trek ik me terug in mijn moskee in Abu Dhabi. Leg dat maar eens uit aan die trutten in Den Haag." Bij het noemen van de hockeydames, wendde Maxima haar gezicht af en de sfeer werd wat grimmig in de auto. Gelukkig waren we net bij mijn huis aangekomen. Ik excuseerde me om zogenaamd naar het toilet te gaan. In werkelijkheid belde ik snel naar de krantenredactie in Nederland: "Ik heb de Koningin te gast, zal ik vragen of ik haar kan interviewen?" Vroeg ik enthousiast. "Ben je helemaal besodemietert", tetterde de chef in mijn oor. "Je belt midden in de Voice of Holland! Je bent ontslagen." En de hoom werd op de haak gesmeten. Er zat niets anders op dan te gaan slapen. "Ik heb niet genoeg bedden voor jullie allemaal", verontschuldigde ik me. "Ik weet wel een hotel in de buurt." "Nee, nee. Geen hotel", zei Bea resoluut. "We moeten bezuinigen. We kruipen gewoon bij jou in bed." Het klonk eigenlijk wel logisch en dus leende ik de Koninklijke familie wat pyjama's en schoof ik helemaal naar de rand van mijn twijfelaar. "Truste onderda nen", zei de Koningin voordat ze het licht uitdeed. "En niet raar gaan dromen hé." 6

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 6