Verslagen Zondag 1 "Onze Toekomst" (Vervolg van pagina 21) Voor het mannenteam gaat het leven naast de landelijke of buiten landse competitie ook op Papendal gewoon door, en is dit keer de hoop gevestigd op ons Nederlands damesteam, welke een absolute kanshebber zal zijn voor een medaille op de Paralympics 2012 Lon den. Dus A.F.C.-ers daar hoor je zeker meer van, want hetzelfde professi onele begeleidingsteam gaat nu de dames naar een plek coachen om in september 2012 met eremetaal naar Nederland terug te keren. Om met Johan de Bie te spreken: "A.F. C.-ers kom je overal tegen Wim Crouwel IS januari: Districtsbeker West 1: Blauw Wit A'dam - AFC 2-3 "Een ouderwetse derby" AFC kwam goed gemutst aan op het gezellige sportpark van onze vrienden van Blauw Wit. Vele mooie wedstrijden speelden zich hier vroeger af tussen deze echte Amsterdamse clubs. AFC verbleef 4 dagen in Barcelona en speelde enkele oefenwedstrij den en trainde stevig, o.a. op het strand. Trainer Cor ten Bosch onderstreepte tijdens zijn wedstrijdbespreking het historisch besef en voorspelde een mooie ouderwetse derby. En zo geschiedde. Blauw Wit speelde vrijuit en combineerde. De blauw witten hebben een aantal goede spelers in de gelederen en dat resulteerde in een 1 -0 voorsprong door een fout in de verdediging van The Reds. Al vrij snel daarna werd alsnog duidelijk dat het verschil tussen de 2 ploegen aanzienlijk is. AFC speelt Topklasse en Blauw Wit presteert naar behoren in de le klasse a van het zondag voetbal. Dat verschil kwam tot uiting bij de 2 goals die AFC kort na elkaar maakte. Lutzen Brink brak door en schoot zeer goed op doel. Er zat veel agressie in zijn schot want het spel van AFC was tot dan aan toe niet zoals het hoort (1-1). Even later was het Joost Heij die een prima aanval afrondde. Nadat deze prima spits in Barcelona tijdens het trainingskamp al maar liefst 5 keer het doel trof tegen EDO uit Flaarlem was het nu weer snel raak(l-2). Heij was tevens verantwoordelijk voor de 1-3 na een prima combina tie van het tot dan beter spelende AFC. Blauw wit speelde echter met flair en wist het AFC nog flink moeilijk te maken. De 2-3 en zelfs de 3-3 hingen in de lucht maar zo ver kwam het gelukkig niet. Een mooi doelpunt na goed combinatie spel van de aanvallers van Blauw wit zorgde 10 minuten voor tijd voor de 2-3 maar dat werd ook de eindstand. Boven in het clubhuis werden oude verhalen opgehaald en was het nog vrij lang gezellig toeven. AFC gaat zich opmaken voor de herstart van de Topklasse. Blauw wit wensen wij een goed vervolg van de 2e helft van het seizoen en ho pen dat onze clubs in de toekomst nog vaker de degens mogen krui sen. BD Onder de titel "Onze Toekomst" wordt er maandelijks een van de AFC Jeugdspelers "doorgelicht" met allerlei relevante en irrele vante vragen. De nummer tien (nog 790 te gaan...) in deze reeks is de, sinds 1 sep tember 2011, 16-jarige Nino Stoffels uit de Zondag B3. Alweer een jeugdspeler die van kinds af aan te vinden is op de velden van AFC. Op welke leeftijd begon het? Ik was al op mijn 5e begonnen bij de World Cup en Champions Lea gue. Mijn broer voetbalde al bij AFC en mijn vader hield zich bezig met de toernooien. Het ging gelijk lekker, we werden met de World Cup kampioen als team "Nederland". Woon je in de buurt? Ja, vlakbij het Olympisch Stadion. Wat vond je een van de leukste teams? Mijn le jaars C. Waarom? Dat was een leuke groep jongens, we speelden redelijk hoog en het was een serieuze groep om mee te trainen. 18 januari 2012 90e jaargang nr. 6 Welke positie speel je? Ik speel nu in de spits, maar heb eigenlijk overal gepeeld: laatste man bij de E-tjes en F-jes, daarna mid-mid, rechtsback en nu even spits. We hebben een beetje gebrek aan spitsen. Hoe loopt het in de spits? Goed zo voor mijn eerste seizoen: ik heb 3 wedstrijden gespeeld in die positie, 1 x gescoord en 3 of 4 keer een assist. Hoe gaat het met de Zondag B3? De motivatie is er nog niet bij iedereen. Dit is ook de leeftijd dat sommige jongens afhaken en sommige doorgaan. Gelukkig zijn er een aantal team genoten die samen met mij het leiderschap op zich hebben genomen. We trainen samen met de Zondag A3 en de Zondag B5. Jij haakt niet af? Zeker niet, ik heb aan tennis en judo gedaan en heb vroeger besloten om met voetbal door te gaan, dus ik haak niet af! Naar welke school ga je? Hervormd Lyceum Zuid, ik zit in de 5C klas van de VWO. Gaat het goed? Prima What's next? Ik wil graag rechten studeren, of eerst 1 jaartje pauze nemen. Waar wil je dan gaan studeren? Het liefst in Amsterdam, mijn broer doet rechten bij de VU, lijkt me prima, kan ik gelijk door naar het voetbalveld. Wat was je mooiste voetbal moment? Ooit bij een Mini WK, ik zat bij de D-pupillen en we konden met strafschoppen in de finale komen. Ik schoot een belangrijke penalty keihard via de lat in de kruising. Helaas blunderde onze keeper daar na en mocht dit doelpunt toch niet baten. Wat vind je leuk bij AFC? Vooral de sfeer vind ik leuk, ik loop er al rond sinds mijn 5e. Mijn broer heeft ook heel lang bij AFC gespeeld en mijn vader was ook altijd actief. Het voelt gewoon vertrouwd aan! Wat kan er beter? De opstart van dit seizoen ging wat stroef, ik miste een trainer aan het begin. Wat vind je de mooiste wedstrijd om bij te wonen? Ajax, als ze in een "underdog positie" spelen, zoals laatst tegen Real Madrid, weliswaar een slechte afloop maar ze speelden verrassend goed. Ik vind dat soort wedstrijden van Ajax het meest vermakelijk. Kijk je wel eens na het lc van AFC? Af en toe ga ik kijken, nadat we net zelf gespeeld hebben. Vriendin? Nog niet. Het zit er misschien wel aan te komen. Het jaar ligt nog open! Moet ze dan wel van voetbal houden? In ieder geval wel samen Studio Sport kijken op zondag! Komen je ouders vaak kijken naar je wedstrijden? Mijn vader komt altijd kijken en rijd trouw mee, al vanaf het eerste begin. Geeft je vader je wel eens advies? Constant, maar hij heeft er dan ook wel verstand van. Ik vraag hem wel eens wat hij van de wedstrijd en de opstelling vond. Hij was voorheen, tot en met de C-tjes, altijd leider van mijn team. Wat wil je de AFC-ers nog wensen voor 2012? Een mooi voetbaljaar! En Nino beet met deze wijze wens de spits af van de interviews voor 2012. En een mooi voetbaljaar wordt het vast wel voor Nino, als gelegen- heidsspits in de Zondag B3, en misschien wel met een mooie vriendin op de bank kijkend naar Studio Sport. Michiel Middendorf 28

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 28