MIXED PICKLES 18 januari 2012 9W jaargang nr. 6 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 351) w.adriaansz@zonnet.nl en www.home.zonnet.nl/w.adriaansz OVERWEGINGEN Na AFC-JVC Cuijk (1-1) op 11 december j.l. hield Pickelaar het in 2011 op Goed Genoeg voor gezien. Maar 5 dagen later plofte de vuistdikke Schakel op de mat achter de voordeur, zodat de lezer in Pickelaar nog enige dagen voort kon met AFC. Hij komt daar op terug in de volgende pickle, want allereerst wenst hij zijn clubmakkers alsnog een gezond en goed 2012 toe! In deftige kringen mag dat tot eind januari. De overgang naar een nieuw jaar brengt altijd extra administratief werk met zich mee, want Pickelaar ontvangt en verzendt jaarlijks een hon derdtal wenskaarten met eigen teksten, waarin AFC voor pakweg 40% participeert. Maar hoe ongewis het leven plotseling kan zijn bleek uit het feit, dat hij van een oudere vriend (buiten AFC) een gelukwens ontving, na 3 dagen gevolgd door diens overlijdensbericht; waarna Pickelaar ver in de Gelderse Achterhoek de begrafenis bijwoonde. Hetgeen allemaal niet wegneemt, dat Pickelaar met zijn Pickelaarse thuis in alle rust het nieuwe jaar indribbelde. Heeft hij goede voornemens? Neen, in het geheel niet. Hij rookt al 40 jaar niet meer en drinkt (thuis) zijn dagelijk se borreltje. Dat bevalt onveranderd goed en behoeft dus geen bijstelling. Heeft hij ook slechte voornemens? Zelfs dat niet. Hooguit zal hij in geval van een afwijkende mening (ook binnen AFC) zich (beschaafd) iets assertiever opstellen en niet langer slechts de schouders ophalen. Kortom: in beginsel gaat hij gewoon door met waar hij gebleven was. En hij zal zich blijven verheugen op de leuke dingen, die zich ongetwij feld ook zullen aandienen. CITAAT "Wie staat ooit van een feest/ Met zoveel eetlust op, als hij ging zitten?/ Waar is het renpaard, dat zijn lange baanTerugdraaft met hetzelfde onblusr'bre vuur,/ Waarmee het steig'rend wegstoof? Alles wordt/ Gretiger nagejaagd dan 't wordt genoten." (William Shakespeare, Engels dichter en toneelschrijver, 1564-1616). JAAR UIT Eerst, als hierboven is toegezegd, aandacht voor de laatste Schakel van 2011. In totaal - inclusief advertenties 32 pagina s dik. Tussen Van de brug afgezien" (blz. 2) en "AFC evenementen" (blz. 32) een keur van merendeels goed geschreven lezenswaardige artikelen van uiteenlo pende aard. Pickelaar kan daar niet volledig en inhoudelijk op ingaan, maar hij pikt er zo maar een paar hoogtepunten uit. Van Laurens Samsom (uit Jeruzalem), van Maurice Loonstijn (veel AFC 1), van Michiel Middendorf (Onze toekomst, interview met Mitchell Harig) en van Bobby Gehring (Weetje nog, die ene wedstrijd?). Pickelaar blijft erbij, dat lezing van de AFC-Schakel optimaal plezier geeft in een geriefelijke stoel met het blad in de hand en een glas binnen handbereik. Minpuntje: de Schakel kwam een week later uit dan was toegezegd en daardoor ging Pickelaars M.P. inleg, die nog geënt was op de Sinter klaasavond. de mist in. Over de kwaliteit van zijn pickles kan hijzelf geen oordeel vellen, maar dat die AFC-rubriek deel uitmaakt van de Scha kel (vanaf kort na de oorlog met een AFC naamsbekendheid sinds 1903) is een historisch gegeven; om het even door wie de Pickles dan ook zouden zijn geschreven. In die laatste Schakel waren de Mixed Pickles als epiloog te lezen op jawel - de laatste redactionele pagina 31 en dat is sinds 1946 nooit eerder gebeurd. Pickelaar kreeg dit keer, in tegenstelling tot anders, geen enkele reactie en dat gaf hem een unheimliches gevoel (nooit unheimisch zeggen, want dat is dom foutief nakakelen). Een korte telefonische enquête leerde Pickelaar, dat zijn vaste afnemers de Mixed Pickles in de Schakel niet waren tegengekomen. En zo is dit de eerste keer, dat Pickelaar zijn teleurstelling assertief naar buiten brengt. Beschaafd toch? JAAR IN Pickelaar stapt het nieuwe jaar in met het dubio, dat hij op 18 januari al een jaar lang zowel het oudste alsook het jongste erelid van AFC is. Hij kijkt als Taurus geborene uit naar het in mei 50 jarige bestaan van de 'Vereniging van Edelstieren der Stamboekclub AFC', één van de vele dwarsverbanden die AFC rijk is. Hij heeft inmiddels 35 jaren Pickelaarschap voltooid. Wat aantal afleveringen betreft stond de teller overigens in december j.l.al op 350. Op 6 oktober a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat ons clubhuis op Goed Genoeg met een grootse receptie feestelijk in gebruik genomen werd. Pickelaar heeft echter een jaar lang over het hoofd gezien, dat hij op 1 januari 2011 al 25 jaar gepensioneerd was. Sindsdien heeft hij zich uit sluitend in en buiten AFC als letterknecht gemanifesteerd. Hij werd nu met dat pensioen geconfronteerd door berichten in de dagbladen dat zijn pensioenuitkeringen met ingang van het volgende jaar gekort zullen worden. Geen nood: hij neemt er alsdan gewoon nog een krantenwijk bij. COMMUNICATIE Eén van de eerste dingen, die Pickelaar in het nieuwe jaar ter hand nam was het ruimen van een week kranten; want hij heeft een hekel aan troep rondom. Onverwacht stiet hij daarbij op een niet eerder opgemerkte cartoon van nog voor de Kerstdagen. Aan een riant voorziene Kerstta fel zaten aan een jonge man, een jonge vrouw en blijkbaar de ouders van beide kanten. Vooralsnog bleven de spijzen onaangeroerd en niet doordat een levendige conversatie dat even vertraagde. Er was slechts sprake van moderne communicatie. Zes tafelgenoten zaten ieder voor zich met de iPod te duimschuiven. Is Pickelaar tegen vooruitgang? Neen, dat niet, maar wel tegen de waan van de dag. Nog maar kort geleden was het de gewoonste zaak van de wereld, dat jongeren zittend, liggend of lopend mobielden. De nogal eens treinende Pickelaar (met mobiel in de binnenzak) leed nadrukkelijk onder die telefoonterreur. En zie: ineens is die rage over. De mobiele telefoon vond zijn plaats in de bestaande communicatiemiddelen. Zo zal het ongetwijfeld ook gaan met de moderne informatieverstrekkers. Pickelaar zat in het nog jonge jaar alweer in de trein en tegenover hem namen een jongen en een meisje plaats, zwijgend en duimschuivend tot het einde van de rit. Dat geen pas. Zij behoren elkaar lief te hebben. Komt tijd komt raad. FAIR PLAY Om te eindigen met een kleintje uit de categorie van Bobby Gehring Weet je nog, die ene wedstrijd? Pickelaar grijpt er een jaar of 45 voor terug. Ook bij het lagere voetbal was altijd een bondscheidsrechter! Pickelaar was als Ad Onderdelat captain van zo 'n elftal. Door krapte op de spelersmarkt was een handvol reserves centraal paraat als - pak weg - het 9-de, het 11-de en het 13-de gelijktijdig thuis speelden. Oer AFC-er Ad van Dijk woonde in Duitsland en was al getrouwd met zijn Ulla, maar zij verschenen periodiek toch op AFC. Zo vroeg hij eens of hij niet een keertje bij Ad Onderdelat mee kon spelen. Hij bleek geen KNVB-lid te zijn, maar captain A.O. voerde op het wedstrijdformulier J(an)van Dijk (geen familie) op. In die wedstrijd viel een geblesseerde uit en van elders kwam invaller Jan van Dijk die niet wist dat hij al in het veld stond! Na afloop werd de scheids boven voor een neut uitgenodigd, mede met Ad en Ulla van Dijk. De zonde werd opgebiecht, de referee toonde begrip en de charme van Ulla deed de rest. Kortom: iedereen tevreden naar huis. Het kostte veel drank, maar daar had je ook wat voor. 25

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 25