Een AFC'er vertelt 14 januari: AFC Superstars: een Feestcocktail (f\è/ii t 18 januari 2012 90e jaargang nr. 6 Organisatie: Lou Hekster AFC bestuurslid commissie recreatieve senioren B - commissie: Patrick Reddering |Max Flam Seth van Straaten C - commissie: Roy van Dijk Sebo Woldringh |Jack Huiman De ingrediënten voor deze cocktail in januari: een kleine 350 AFC- ers tot een jaar of 10 oud, ruim 40 begeleiders, een flink aantal spel len en een gezonde dosis enthousiasme! Zoals ieder jaar werd ook nu de tweede helft van het seizoen voor de jonge jeugd opgestart met het sport- en spelspektakel op het Borch- landcomplex. Vroeg opstaan en dan eerst een gezamenlijke warming up op lekkere muziek en daarna met je teamgenoten naar de verschillende onder delen. Goaltjesdief speel je op de squashbaan, in de Amstelborgh-hal staat het midgetgolf klaar en wordt de estafette gehouden, voetbal en het "mikken en meten" in de voormalige tennishal en natuurlijk het vaste onderdeel: bowlen. En dan vergeten we ongetwijfeld nog wel iets. Tussendoor nog even uitrusten tijdens de lunch en voor je het weet is de prijsuitreiking al begonnen. Daar werd even stilgestaan bij het feit dat dit jaar de tiende editie al weer werd gehouden van Superstars en zo is een spontaan idee uitge groeid tot een ware traditie. De aanvoerders van onze zaterdag Al hielpen mee met het uitreiken van de 21 bekers en daarna ging iedereen voldaan en best wel moe naar huis. Niet vergeten om nog wel even die mooie AFC winterhandschoenen mee te nemen bij de uitgang natuurlijk! Namen noemen we niet, maar zonder hulp en steun is dit evenement niet te organiseren. Financiële steun kwam van het AFC Lieverdjes fonds. De rest lukte met de hulp van onze jeugdcoördinatoren, een groot aantal jeugdtrainers, heel veel spelers (o.a de bijna volledige junioren Al en A2), stagiaires, ouders die de hele dag als leider optraden, de medewerkers van Borchland en Careca en last but not least de eve nementencommissie die alles had voorbereid en in goede banen heeft geleid. Tien keer Superstars hebben we nu achter de rug, op naar het volgen de lustrum. Tijdens de afsluiting werd nog gemeld dat de inschrijving voor het AFC zomervoetbalkamp de komende twee weken exclusief open is voor AFC jeugdleden: http://www.afc-voetbalkamp.nl/ Omdat het vorig jaar echt "vol" was en ook heel leuk was geven we alle AFC-ers de kans om zich nu alvast in te schrijven om teleurstel ling later te voorkomen. Flet zomerkamp is nog geen traditie zoals Superstars, maar dat zou het best wel eens kunnen worden W.W. .885 A.F.C.-ers kom je overal tegen. "In het revalidatiecentrum wil men hem voorbereiden op zijn nieuwe leven in de rolstoel. Hij weigert dit te accepteren en wil koste wat kost weer lopen. Na maanden van meditatie en training, en dankzij zijn doorzettingsvermogen komen eindelijk de eerste verbeteringen. Maar is het voldoende om zijn oude leven terug te krijgen Dit is de eyecatcher van het eerlijk en moedig geschreven boek KRACHT (uitgever Nieuw Amsterdam) door ons A.F.C. lid Mare de Hond. In KRACHT, zegt Hugo Borst, toont Mare op indrukwekken de wijze aan hoe ver hij met zijn doorzettingsvermogen kan komen. Een onverbeterlijke optimist. Medio 2010 kom ik Mare tegen in de wachtkamer van mijn praktijk fysiotherapie. Met een brede glimlach deelt hij mede op zoek te zijn naar een sportfysiotherapeut om hand en spandiensten te verlenen bij het Nederlands Heren Rolstoelbasketbalteam, dat de ambitie heeft zich op het Europees kampioenschap 2011 te plaatsen voor de Para lympische Spelen 2012 in Londen. Wetende dat teambegeleiding geheel mijn ding is, stem ik in. Mijn werkterrein behelst vanaf dat moment het Topsportcentrum Papendal. Rolstoel basketbal komt voornamelijk voort uit de training na revali datie, en toont een diverse pluimage aan sporters. Prachtige jonge mensen welke in de rolstoel terecht komen na een fatale ingreep zoals bij Mare, maar ook helden welke in en door de militaire dienst in Afghanistan ledematen hebben verloren, of gewoon doorzetters met een aangeboren afwijking. Vergelijking met de valide wereld? Jaze ker, alleen al de kleedkamer verhalen, deze verschillen namelijk niets met die bij de voormalige profclub FC Amsterdam, Ajax of waar ook onder sporters! Kracht, snelheid, behendigheid en "gochme" is wat rolstoelbasketbal een label geeft van pure topsport. Dat jaar werd het Nederlands team in Tsjechië Europees kampioen bij de B-landen en promoveerde daarmee tot A-land. Laat nu de wereld maar komen was een normale gedachte, omdat topcoach en meervoudig Paralym- piër Gert Jan van der Linden dit mannenteam een ongelofelijke drive gaf. Papendal was ons home en het team trainde vier dagen per week, sponsors stonden te trappelen, alle hightech werd uit de kast gehaald, waaronder krachttraining van Marijn Zaal. Zelfs kon ik beschikken over een compleet mobiel arsenaal aan fysio apparatuur, alles bedoeld om dit team op wereld niveau mee te laten draaien (zie www.rolstoelbsaketbal.nl de filmtrailer "Doorgaan" van ons AFC lid Tom Poederbach). En de wereld kwam, althans wij vlogen een gedeelte van de wereld over. Trainingskamp en toernooien in Zweden, diverse plaatsen in Australië, Israël, België en Duitsland, alles bedoeld om dit team sterk en weerbaar te maken. De Europese kampioenschappen 2011 in Nazareth Israël moest dit team een ticket verschaffen voor de Para lympics 2012 in Londen, het grote doel lag immers binnen handbe reik. Alle landen verslaan, dat deden we in de voorrondes. Maar in de kwartfinale gingen we helaas onderuit. In topsport heet dat "te vroeg gepiekt". Wij zouden bij de eerste zes moeten eindigen, maar moesten uiteindelijk helaas genoegen nemen met een achtste plaats. Een vol komen ontgoocheling van een op en top gemotiveerd team wat was klaar gestoomd voor het grote mondiale werk. Maar zou je denken van een deceptie? Niets van dat alles, immers de E.K. 2013 en de Olympische Spelen van 2016 in Brazilië staan al weer duidelijk geprogrammeerd op het netvlies van deze "rollers" welke gewend zijn met tegenslagen en fysiek ongemak te moeten omgaan. (Vervolg op pagina 28) 21

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 21