s'Middags staat er een training op het programma. Deze wordt afge werkt op een "kunstgrasveldje" van Barceloneta niet ver van het hotel. Ik noem dit een kunstgrasveldje, omdat de afmetingen van het veld, in de ogen van de meeste spelers van de eerste selectie, niet geheel overeenkomen met de "normale" afmetingen van een voetbal veld. Dit neemt niet weg dat er goed gewerkt wordt tijdens de trai ning. Na de training staat er een verrassing te wachten bij het hotel. De verrassing heet "Maxwell". De Braziliaanse linksback die ooit het shirt van Ajax en Inter droeg, speelt op dit moment voor FC Barcelo na en heeft tijd vrij gemaakt om op de foto te gaan en handjes te schudden met alle aanwezige leden van onze club. Deze verrassing werd mede mogelijk gemaakt door Jack van Gelder. Een vriendelijke jongen die Maxwell. 's Avonds staat er een diner op het programma. Na een wandeling van een klein half uurtje langs de kust van de Catalaanse hoofdstad komen we aan bij een tapas restaurantje, waarvan ik de naam verge ten ben. Een drie gangen diner wordt geserveerd en er wordt gekletst, gegeten en gedronken. Na het eten wandelt de voltallige selectie, staf en begeleiding terug langs de haven van Barcelona, waar veel grote discotheken en loungeclubs te vinden zijn. Er wordt een drankje genuttigd in de oude club van Patrick Kluivert (Carpe Diem) en de dag loopt tegen het einde. De eerste dag in Barcelona was fijn... Ducan van Moll Dag 2 Another day in Barcelona. Het zonnetje schijnt en het belooft een mooie dag te worden, 's Ochtends wordt er ontbeten in het hotel. Daarna maken de spelers zich klaar voor de eerste wedstrijd van het weekend tegen EDO uit Haarlem. Het eerste wapenfeit komt van de club uit Haarlem. Er wordt afge trapt en nog geen 5 seconden later kijkt Raymon van Emmerik (en alle overige AFC'ers) de bal - die vanaf de middellijn op doel wordt geschoten - op de lat. AFC is wakker. Bij vlagen wordt er goed ge voetbald en het duurt niet lang of er wordt gescoord. Joost Heij - die later in de wedstrijd nog vier keer zal scoren - is de doelpuntenmaker. De eindstand van de wedstrijd is 5-2, een prima resultaat. Lang wordt er niet over de wedstrijd gesproken. Het onderwerp van de dag is de Silver Spoon, wat voor de meeste AFC'ers een bekend fenomeen is tijdens het trainingskamp dat jaarlijks in de winter wordt afgewerkt. Al weken wordt er over de Silver Spoon gesproken. Een formaliteit die ooit door Uli Landvreugd - tijdens een trainingskamp in 1998 - is geïntroduceerd. Elke nieuwkomer van de selectie zal tijdens het diner - dat dit jaar plaatsvindt in een zeer sfeervolle wijnkelder van een chic restaurant in het centrum van Barcelona - een speech moeten houden. Degene met de beste speech wint de Silver Spoon oftewel de Zilveren lepel. Vanwaar een zilveren lepel zal u denken. De lepel diende in 1998 als roerstaaf om het fruit door de Sangria te roeren. U begrijpt dat deze speciale avond gepaard gaat met de nodige voor pret, zenuwen en grappen. De speech wordt beoordeeld door de jury - die bestaat uit Sjoerd Jens, Lutzen Brinken, Peter Post en Edwin van Holten - op inhoud, originaliteit en humor. Het is een gezellige avond waarbij veel wordt gelachen, lekker wordt gegeten, maar vooral 18januari2012 90® j aargang nr. 6 wordt gespeecht. Winnaar van de Silver spoon 2012: Michael Lan- ting. Speechen is hem met de zilveren (Sangria) lepel ingegoten. v.l.n.r.: Edwin van Holten, Sjoerd Jens, Michael Lanting, Peter Post en Lutzen Brink Dag 2 van het trainingskamp komt na deze geslaagde bijeenkomst ten einde. Het was wederom een fijne dag in Barcelona... Duncan van Moll Dag 3 Het is wederom een mooie zonnige dag in Barcelona. Wat betreft het weer kan het trainingskamp van de eerste selectie niet meer stuk. Zoals gewoonlijk wordt er gezamenlijk ontbeten in het hotel. Na het ontbijt maakt de selectie zich klaar voor de confrontatie met een andere club uit Amsterdam. WV-HEDW (Wilhelmina Vooruit - Hortus - Eendracht Doet Winnen). Leuke naam, maar het is te hopen dat ze hun naam vandaag geen eer aan doen. Na een erg gezellige, maar uitputtende Silver spoon avond - die de dag ervoor plaatsvond - kon AFC in de beginfase van dit competitie ve gebeuren moeilijk tempo maken. En na een fout op het middenveld is het de zaterdagselectie van WV dat op een 0-1 voorsprong komt. Het is duidelijk dat er uit een ander vaatje moet worden getapt. Het tempo moet worden opgeschroefd en dat gebeurt. Vlak voor rust is het Ron van Es die de bal in het doel van de tegenstander schiet: 1-1. Dit is tevens de ruststand. Na rust speelt AFC sterker en worden er meer kansen gecreëerd. Uiteindelijk wordt er nog 2 x gescoord, Ron van Es en Yusuf Sarica zijn de doelpuntenmakers in het tweede be drijf van deze wedstrijd. Eindstand van de wedstrijd is 3-1. 's Middags wordt er heerlijk paella gegeten in een sfeervol restaurant - Barca de Salamanca - in de haven van de stad. Het hoogtepunt van deze dag is de wedstrijd die 's avonds op het programma staat. Alle meegereisde AFC'ers zullen getuige zijn van de derby van Barcelona (Espanyol- FC Barcelona), die wordt gespeeld in het stadion van Espanyol (Estadi Cornelia- El prat). Een mooi stadion met veel sfeer. Barcelona begint de wedstrijd met alle grote namen. Wat voorname lijk opvalt tijdens de wedstrijd is dat de temperatuur erg afneemt. Ook het spel van de favoriet kan de lichaamstemperatuur van de voetbal liefhebbers van AFC niet echt verwarmen. Toch is het af en toe smul len. Iniesta die met zijn korte kapbewegingen en kleine versnellingen wel indruk maakt. Ook Pique is een prima voetballer die de achter hoede van Barcelona als een Maarschalk leidt en veel respect af dwingt, ook vanwege het feit dat hij ooit het bed deelde met een sexy, heupwiegende zangeres uit Colombia, maar dat heeft natuurlijk niks met voetbal te maken. De wedstrijd eindigt in 1-1 en is naar mijn mening te danken aan de hautaine manier waarop Barca deze wed strijd benaderde. Het was een leuke ervaring en een mooie dag. Duncan van Moll Dag 4 Bij het ontbijt wordt er nog wat nagepraat over de derby van Catalu- nya van de avond ervoor, maar al snel wordt er geschakeld naar de orde van de dag. Er moet worden getraind en de selectie maakt zich klaar voor de laatste training van het trainingsweekend. 18

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 18