Trainingskamp Barcelona A-selectie 6 t/m 9 januari 18 januari 2012 90e jaargang nr. 6 van de junioren A 1 van vorig jaar, staat nu halverwege de competitie fraai bovenaan in de Reserve Hoofdklasse. Trainer Wessel Colijn, assistent Said Moumane en teammanager Fred Laarhoven zijn er terecht trots op. Dat bovenaan staan geldt ook voor Zaterdag 1, dat onder leiding van Jeroen Brussee op de deur klopt van de Eerste Klasse. De A 1 junioren staan er ook goed voor en hebben onder leiding van Jetro Abram beslist kans te promoveren naar de Eerste landelijke divisie. De tegenwoordig door verenigingsmanager Henny Kottmann en wedstrijdsecretaris Theo Jansen bijgehouden standen laten zien dat er ook bij andere teams van AFC veel in het kampioensvat zit. In mei, zoveel is zeker, maken wij definitief de balans op. Clubgenoten, Het jaar werd afgelopen zondag 1 januari succesvol gestart met de Sixes. Er zullen nog veel evenementen volgen, zoals deze maand het Gelukkig Nieuwjaar toernooi in de Emergohal voor bijna alle senio ren teams, gevolgd door het spectaculaire, veel omvattende Superstars evenement in de Borchland hal voor alle pupillen. Ter ere van de 117e verjaardag van onze club vinden op 18 janauri het jaardiner voor genodigden in het American hotel en het damesj aardiner in het Hilton plaats. Er is dus al snel veel om naar uit te kijken. Helaas is lang niet iedereen in staat deze evenementen bij te wonen. De ziekenboeg is groot. Wij missen vanavond bijvoorbeeld onze Ereleden Jan van Dijk en Edwin Geluk en ons Lid van Verdienste Hans de Wijs zeer. Hopelijk zijn zij binnenkort weer in ons midden. Fijn dat Lid van Verdienste Rik de Boer, fysiek zwaar belast als hij is, er vanavond wel bij kan zijn. Laten we toosten op een gezellig jaar in ons oude, maar sfeervolle clubhuis, met de zo vertrouwde catering van Frans Ris, Joop Kenter en hun medewerkers. Toosten op mooi en sportief voetbal, want dat is toch de reden waarvoor AFC in 1895 is opgericht. Proost! Dag 1 De tweede seizoenshelft is begonnen. Deze wordt afgetrapt door het jaarlijkse tripje richting het zonnige zuiden. Barcelona staat dit jaar op het programma. De verzameltijd, vroeg in de ochtend om 6 uur in vertrekhal 1 op Schiphol is niet voor iedereen een plezier. Een paar dagen eerder werd door Henk Bijlsma medegedeeld, dat wie te laat zou komen op deze vroege ochtend een "fikse" boete zou moeten betalen. Altijd spannend. Je kunt erop wachten dat de span ning te snijden is en iedereen vol verwachting op hun horloge staat te kijken om de desbetreffende regelovertreders een hartig woordje toe te spreken. En zo geschiedde. Welgeteld drie jongens komen enkele minuten over zes de vertrekhal binnen lopen. Ik zal geen namen noemen, maar Dwight Gefferie, Mauritsio Helstone en Yusuf Sarica trekken het boetekleed aan. Goed excuus is dat de NS treinen ook nooit op tijd zijn. Of moeten we dit incident toch toeschrijven aan welbekende vooroordelen...? Of de boetes al betaald zijn laat ik in het midden. Misschien heeft Henk deze regel toch in het leven geroepen voor de vorm en de voorpret. In het vliegtuig gebeuren er leuke en rare dingen. Van Emmerik probeert zijn doodsangsten te overwinnen, maar zit de hele vlucht zwetend en kreunend in zijn stoel. En ook als Maupie (Maurice Loon- stijn) van plaats verwisseld, worden er de nodige grappen gemaakt. Buiten van Emmerik om beginnen nu meer mensen aan boord van het vliegtuig zich af te vragen of we ooit het vliegveld van Barcelona wel halen. De sfeer is goed... In Barcelona schijnt de zon en worden we opgepikt door Rutger, die ons de komende dagen de weg zal wijzen in de mooie Catalaanse stad. Met de bus vertrekken we vanaf het vliegveld richting hotel Icara wat in de buurt van de haven van Barcelona ligt. Er wordt inge checkt en er wordt geluncht. meer gaan doen voor de club dan voetballen alleen. Veteranen 1 geeft daarbij een goed voorbeeld met spelers die al 25 jaar met elkaar voetballen. Velen daarvan zijn daarbij ook op andere wijze actief binnen onze vereniging. Communicatie is voor een vereniging als de onze een groot goed. De sociale media hebben natuurlijk ook bij AFC hun intrede gedaan; onze druk bezochte site is door toedoen van webmaster Hans Elias dag en nacht in de lucht. Bijzonder is het dat in dit digitale tijdperk de papieren Schakel een upgrade heeft ondergaan met enkele nieuwe rubrieken, dit zonder overigens afscheid te nemen van de veel gelezen rubriek Bie-zonderheden, die met zorg wordt samengesteld door Erelid Johan de Bie, en de pagina met Mixed Pickles, al jaar en dag ingelegd door Erelid Pim Adriaanz. Mooie verhalen uit Israël van Laurens Samsom, afgelopen seizoen nog de speler van het jaar en door Bobby Gehring opgetekende herinneringen aan die ene nooit te vergeten wedstrijd, als ook de door jeugdsecretaris Michiel Midden- dorf geredigeerde rubriek Onze Toekomst, waarin maandelijks één van onze jeugdspelers op leuke wijze wordt doorgelicht. En bij dit alles heb ik het nog niet eens over de nog te bundelen reeks AFCory- feeen, met vorig jaar o.a. een prachtig portret van oud eerste elftalspe ler Jos Lonnee. Kortom: onze schakel redacteur André Wijand ver richt goed werk. AFC'ers, Ik kan het niet laten om hier iets over Ajax te zeggen. Ik ga het niet hebben over de wel heel uitzonderlijke en ook betreurenswaardige bestuurscrisis, dat laat ik verder maar over aan Youp van 't Hek en Freek de Jonge. Wel wil ik het hebben over het gestaakte duel Ajax- AZ, in het bijzonder over de uitspraak van de KNVB dat AZ niet gestraft wordt voor het verlaten van het veld zonder toestemming van de scheidsrechter. Helaas komt het wel eens voor dat ook onze teams door een dreigende situatie het veld vroegtijdig verlaten. In die geval len wordt AFC conform het betreffende reglement altijd gestraft door de Bond, hoe groot de dreiging ook was. Dat voelt niet rechtvaardig aan, zo bleek ook tijdens het captainsoverleg van de zaterdag- en zondagteams. Het bestuur heeft dit onderwerp bij de KNVB aange kaart, echter tevergeefs. Er wordt dus, en dit niet voor het eerst, ge meten met twee maten. Wat te denken van de straf die de amateurver enigingen in de Top- en Hoofdklasse, ondanks de ingehuurde veilig heidsmensen, wordt opgelegd wanneer iemand met een biertje wordt betrapt buiten het clubhuis. Dit terwijl in de Arena de bladen met bier op de tribunes rondgaan! Over de toekomst van het sportpark kan ik kort zijn. Wij zijn nog altijd in overleg met de Gemeente. De economische crises en de steeds wijzigende plannen maken de discussie er niet eenvoudiger op. Een duidelijke stip aan de horizon is er dus nog niet. Als die stip zich in de loop van 2012 manifesteert zal het bestuur jullie dat onmiddel lijk laten weten. Voor de goede orde: deze situatie betekent niet dat het bestuur wat betreft de huidige accommodatie met de armen over elkaar gaat zitten. De staat en beperkte ruimte van ons uit 1962 stam mende clubhuis dwingt tot investeringen. Onlangs werden bijvoor beeld vier nieuwe kleedkamers geplaatst. Deze zomer was ik bij de derde beslissende wedstrijd om het kampi oenschap van Nederland van onze dochter ACC tegen VRA. Deze historische wedstrijd werd bijzonder nipt en zeer ongelukkig verloren. Maar wat kan ACC trots zijn op de in het afgelopen seizoen gelever de prestatie. Het was een kampioenschap waard geweest. AFC'ers, Gevoetbald werd er ook door de 117 teams die wij rijk zijn. En hoe! Ons eerste sloot het eerste jaar in de Topklasse af met een mooie 4C plek en staat nu halverwege in de middenmoot met 22 punten uit 17 wedstrijden. Gelet op de kwaliteit van onze spelersgroep en de tech nische staf heeft het bestuur alle hoop dat wij ook dit seizoen in het linker rijtje eindigen. De trip naar Barcelona van 6 t/m 9 januari geeft naar verwachting het extra zetje om dit resultaat mogelijk te maken. Wij wensen de spelers en het begeleidende team een geweldige trip toe. Kijkend naar het door Bob Duis en zijn commissie samengestelde programma moet dat zeker gaan lukken. Zondag 2, met veel spelers 17

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 17