Nieuwjaarsreceptie op 4 januari 2012 Organisatoren Lou Hekster, Max Flam en Sebo Woldringh hadden er werk van gemaakt. Het rekruteren van spelers blijft elke nieuw jaarsochtend een probleem, zelfs al je om 13.00 uur i.p.v. zoals vroe ger 10 uur begint. Toen was het echt een lastig opstaan, maar waren er gekgenoeg meer mensen sommigen rechtstreeks uit de stad. Dat was toen, anno 2012 liggen de kaarten anders op tafel en zijn het de reputatie, humor en misschien gewoon goede voornemens, die de Sixes doorgaans een slordige 35 spelers naar Goed Genoeg doen trekken. Velen van hen Sixesgekken, die al jarenlang over de vloer komen. Na de koffie, thee, handgemaakte appelflappen en oliebollen van de ook op deze ochtend gastvrije Frans Ris en Joop Kenter werd via een eerlijke(?) trekking uit de wijnkoeler naast de geplaatste spelers (waar zijn de tijden dat dat nog eerste elftalspelers waren?) de teams geformeerd. Wij hoorden de naam van Wiebe Westerhof, Wilan Westerhof en een Wessel Westerhof, en nog eens Ad en David. De hele familie bij elkaar in een team, waarschijnlijk gesponsord door de fa. Troostwijk. Sebo zelf werd ook eraan toegevoegd. Evenals Ruben Hekster. Dat werd het Jaardiner Team. Het lot bepaalde ook onder grote hilariteit dat de AFC-scheidsrechters, Gerrit Altena en Adri- aan Jeukens samen onderdeel mochten uitmaken van de Stieren- ploeg. De Zilveren Ploeg werd aan gevoerd door Bobby Gehring en tenslotte was er het Kiendreamteam, waarvan Emiel Neter de gele genheidscaptain was. Opmerkelijk was de actieve aanwezigheid van de voorzitter Machiel van der Woude in de Zilveren Ploeg, en zoals reeds genoemd, de vice-voorzitter Ad Westerhof! Als je het dan toch over het goede voorbeeld geven hebthulde! Ook jongste deelnemer Dani Bijlsma, vorig jaar nog geëerd voor de mooiste goal, was van de partij. Wie de jeugd heeft enz. ging deze Sixes zeker op! De weersomstandigheden waren fantastisch, zacht weer, vochtig kunstgrasveld 4, drie partijtjes van elk 20 minuten diende elk ploeg af te werken. Onder grote belangstelling van o.a. AFC-coryfeeën Hans Honsdrecht, Peter vd Heijdt, Jacques van der Glas en Herman Meijer op het erebordes, werden de potjes netjes afgewerkt. Na ruim een uur wachtte de chocolademelk aangeboden door de pachters en natuurlijk de prijsuitreiking. Uiteindelijk bleek het Jaardinerteam het best gepresteerd te hebben, de Westerhofjes Co wonnen maar liefst alle wedstrijden! De ploeg mocht de Kappé-parfumerieën in ont vangst nemen. Ook was er traditioneel een prijs voor de mooiste goal, en die kwam op naam van Robby Lobatto. Daarmee was tegen de klok van drie een eind gekomen aan de Sixes 2012, een traditie die niet kapot te krijgen is. Namens alle spelers een groot compliment aan de organisatie en volgend jaar zijn we er gewoon weer allemaal bij. Nicky Hekster Woensdagavond 4 januari vond de traditionele Nieuwjaarsreceptie plaats. Vele leden wisten de weg naar AFC te vinden en wensten elkaar een voorspoedig en gezond Nieuwjaar toe. Bij de ingang van het clubhuis ontving het AFC bestuur de gasten en zij werden meteen 18 januari 2012 90® jaargang nr. 6 onthaald op een glas champagne. Ook bijna de voltallige A-selectie was aanwezig. Hartige hapjes gingen rond en na achten stond een souper gereed, verzorgd door pachter Frans Ris en zijn medewerkers. Hiervoor had voorzitter Machiel van der Woude zijn Nieuwjaarstoe spraak gehouden, die u hieronder kunt lezen. De avond werd afgeslo ten met het AFC clublied Toespraak van AFC-voorzitter Machiel van der Woude op de nieuwjaarsreceptie, 4 januari 2012 Beste AFC'ers, 2011 was in sportief opzicht weer een uitstekend jaar voor onze club. Maar ook qua festiviteiten. Het jaar eindigde in stijl met twee traditi onele evenementen waar wij trots op kunnen zijn. Allereerst het kerstdiner voor onze C jeugd, met zwier georganiseerd door de evenementencommissie van onze jeugdafdeling. Maar liefst 150 junioren zaten fraai uitgedost, inclusief kerstmuts, aan en beleef den een spetterende avond die zij zeker niet zullen vergeten. Een paar dagen later was de achterzaal van ons clubhuis weer tot de nok toe gevuld met meer dan 250 kienbeluste clubgenoten, die, jong en oud dwars door elkaar, voor de mooie prijzen gingen tijdens het EK Kienen 2011. Een happening van jewelste. Heren van het Kiend reamteam, wederom bedankt en ga vooral nog lang zo door! Inmiddels zijn wij in 2012 aangeland en zijn wij benieuwd wat het nieuwe jaar gaat brengen. Maar laat ik jullie eerst allemaal namens het bestuur alle goeds toewensen voor 2012, thuis, in het werk of elders en natuurlijk hier bij onze mooie club. AFC, op 14 dagen na 117 jaar oud, telt thans een record aantal van 1900 leden en dona teurs, waaronder een keur van Ereleden, Leden van Verdienste, win naars van de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs, Ridders en Leden van de Zilveren Ploeg, alsmede een grote groep AFC Vriendelijke Bedrij ven en clubvrienden die onze vereniging op allerlei wijze ondersteu nen. Het gaat u allen, zo is de wens van uw bestuur, zeer goed in 2012. AFC'ers, Gisteren waren velen van u aanwezig bij de uitvaartdienst van me vrouw Truus Akkerman die op 28 december overleed. Als echtge note van onze oud-voorzitter en Erelid Rein Akkerman, moeder van Zilveren Ploeger Rein jr. en grootmoeder van AFC-supporter Jasper, kwam zij gedurende een periode van meer dan 50 jaar regelmatig op AFC en velen van u bewaren fijne herinneringen aan haar. Door de omvang van onze vereniging en het op zich fantastische gegeven dat veel leden heel lang lid blijven is het helaas onvermijde lijk dat we met enige regelmaat worden opgeschrikt door het overlij den van een van onze leden of naaste verwanten. Dat was in het jaar 2011 zeker niet anders. Michael Koomen kwam tragisch om het leven, en wij hebben allen meegevoeld met Jan, Tineke en Nicky. Onlangs overleed onverwacht Zilveren Ploeger Rob Ruis. In de loop van het jaar 2011 hebben wij ook afscheid moeten nemen van onze oud-voorzitter en Erelid Dick van der Klaauw en ons Erelid Chris Schroder. Bijzondere mensen die heel veel betekend hebben voor AFC, voor wier inzet wij hoogst dankbaar zijn en blijven, en die wij erg missen. Clubgenoten, AFC is een brede, veelomvattende vereniging. Natuurlijk tracht het bestuur en de 14 commissies, geholpen door een inmiddels uitgebrei de technische en administratieve staf, de vele sportieve en extra- sportieve activiteiten die vrijwel het hele jaar door plaatsvinden, naar beste kunnen in goede banen te leiden. Maar hiermee zijn broodnodi ge zaken als cohesie en innerlijke kracht nog niet gerealiseerd. Daar is meer voor nodig. Onze beleidsplannen beginnen steevast met de identiteit van onze club. Een nog niet zo eenvoudig begrip. Gedoeld wordt op centrale waarden als saamhorigheid, kwaliteit, historisch besef, continuïteit en oog voor vernieuwing. Veiligheid moet, het is niet anders, hieraan inmiddels worden toegevoegd. Met dit identi teitskompas in de hand blijft AFC nu en in de toekomst de club met een hoofdletter C waar wij graag zijn en blijven komen, op welk niveau er ook gespeeld wordt en wat er verder ook gebeurt. Slechts op deze manier kunnen wij opleiden voor de veteranen, die mogelijk 12

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 12