wjM 23 december: EK Kienen 2011 1 januari: met de Sixes traditioneel het nieuwe jaar in Er waren deze avond alleen maar winnaars. Hoewel de prijs voor de best geklede speler ook maar voor 1 speler was weggelegd. Super outfit. Maar verder leek het een avond vol winnaars, zo goed was de sfeer. Een heel groot compliment aan de evenementencommissie die ieder jaar dit evenement tot in de puntjes organiseert en ook de zwarte en witte brigade" die voor het eten en drinken zorgden, leverden een prima prestatie. Volgend jaar? Same time, same place! Voor meer foto's van deze avond zie op onze website ons 'AFC Fotoalbum' In een uitpuilende sociëteit voltrok zich op vrijdag 23 december jl. wederom het traditionele Kienen, dat reeds sinds de jaren 20 bij AFC gespeeld wordt. Onder leiding van het Kiendreamteam werd het weer een vrolijke snipperavond, waarbij tal van prachtprijzen te verdienen waren. Voor de zestiende keer stond het Kiendreamteam garant voor een ludieke kienavond, die dit keer geheel in het teken stond van het komende EK. Het thema luidde derhalve EK Kienen 2011, hetgeen ook af te lezen was op de ruggen van de voor de gelegenheid gefabri ceerde AFC-overhemden van de kienmasters. Het inleidende filmpje, geproduceerd door Michel de Hond (zie http://www.youtube.com/watch?v=iTh4VIMeVkE), verklaarde in de aanloop naar dit unieke EK het woord Kienen: het was afkomstig van de Franse trainer Jean-Claude de Balzac die met zijn 2-3-5 (Quine) systeem AFC tot grote hoogten bracht. De entree van de kienmasters was wederom grandioos, iedereen zwaaide ostentatief met de vlaggetjes op de tonen van André Rieu's versie van Verdi's Slavenkoor uit de opera Nabucco. Dat verklapte meteen een vleugje (Sfeervak) Ajax, immers met Cruyff was de club toch wel onderwerp van gesprek de laatste tijd. De speciale placemats lieten dan ook Oudhollandse tegeltjes zien met Cruyffiaanse uitspra ken, het blijft natuurlijk een spelletje, wie je heel uitgekiend moet spelen. Fantastische prijzen waren er weer te verdienen, een maatcos- tuum van Oger, fiets van Duis Cycle Products, carving ski's van InterSport Duo, een megabeeldscherm/tv van CentralPoint, schitte rendjack van Tommy Hilfiger, een koelkast van Severin en dat waren pas de beginronden. U begrijpt, een hoog AFC-vriendelijk bedrijfsge- halte onder de gulle gevers. Uiteraard waren er weer staatsloten, abonnementen op bekende tijdschriften te vergeven, evenals kleding- bonnen van Lutz Fashion, Aspetto damesmode, ontbijt-, lunch- en dinerbonnen (bijv. De Joffers, Sama Sebo, Okura Hotel, Bellini, e.v.a.). Maar ook een designlamp van De Verlichting en een geheel verzorgde overnachting in de glooiende Limburgse heuvels, aangebo den door het AFC-vriendelijke La Caverne de Guelhem. Het kon niet op! Hoezo crisis? Alle bijna 500 kienkaarten waren verkocht en degenen die te laat kwamen visten achter het net! 18 januari 2012 90® jaargang nr. 6 Veteranen 3 stal de show door letterlijk en figuurlijk met de bus er vandoor te gaan, hen werd vervoer met een spelersbus van de firma Oostenrijk voor een van de uitwedstrijden ter beschikking gesteld! Elke ronde werd gemarkeerd door een trekking a la Van Basten voor de EK, en uit de kokers kwamen Portugal, Duitsland, Nederland, Denemarken, maar ook Ajax en tenslotte AFC. De muziekkeuze werd er ter plekke op aangepast. De meer dan 250 dampende kieners (hele teams deden mee!) swingden mee op het Mas que nada (Sergio Men- des), stampten met Du bist alles (Peter Maffay), gingen uit volle borst in Ding a Dong (Teach In), scheurden op Bloed, Zweet en Tranen (André Hazes), maar kenden nauwelijks AFC's clublied (Dick Bes- sem). Het Deense Rot is fan mien kieunkaert (Folkleure) werd minder meegezongen In ronde vijf en zes ging het traditioneel om een volle kaart en geen rijtje. Eerst was een 25 punts Top Wesselton diamant (fa. Coster Diamonds) aan de beurt, en de laatste ronde was een reischeque te vergeven. De spanning steeg ten top! Rond de klok van enen was het uiteindelijk de al jaren met veel geluk kienende familie Kahn die er met de 800 reiseuro's vandoor mocht gaan! Opmerkelijk was de benoeming van Miss Kien, dit keer de charmante Liselotte Martens, de vriendin van Nino Ockhuysen van Zaterdag 6. Namens de AFC nam Marcel Koster, zelf gedurende 20 jaar kien- master, het woord. Met een sympathiek woord dankte hij het kien- team voor de inspanningen om zo'n rijk gevulde tafel bijelkaar te krijgen en voorts voor de gezellige avond die de uitzinnige menigte ten deel veel. Ondergetekenden willen daaraan graag de pachters Joop Kenter en Frans Ris en hun zwart en witte brigade toevoegen, die garant stonden voor een culinair intro en een uitstekende service. Maar ook alle echtgenoten, c.q. vriendinnen van de kienmasters die met kaartverkoop of vervaardigen van AFC-shirt hun bijdragen lever den. Allen hartelijk dank! En alle gulle gevers nogmaals hartelijk dank! Noteert u voor volgend jaar vast 21 december 2012 als kienavond. U leest hierover volgend jaar meer op deze website en in De Schakel. We hopen u wederom in groten getale te ontmoeten. Voor nu prettige jaarwisseling en een mooi en sportief 2012. De kiencommissie, Ron van Doesburg, Ronald Koster, Roy van Dijk, Hans Hulst, Lou Hekster, Michel de Hond en Nicky Hekster. Het woord traditie en AFC zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dat bleek ook weer bij het traditionele zes-tegen-zes nieuwjaarstour- nooi, waarbij de teams dit keer vernoemd werden naar AFC- instituten. Zo'n vijfendertig mensen uit alle lagen van de club, van jong tot oud beleefden een heerlijke paar uurtjes om na al het kerst en oud-en-nieuw geslemp en gebras enigszins in het voetbalgareel te komen. 10

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 10