14 december 2011 906 jaargang nr. 5 Voor verdere informatie over deze avond verwijs ik u naar de website van onze vereniging. De selectie van Ajax bezocht daags na de fraaie 0-3 overwinning tegen NEC het Ronald Mac Donald VU Kinderstad en de afdelin gen van de kinderkliniek. Elk jaar, al sinds 1998, nemen de selectie spelers van Ajax ruim de tijd om zieke kinderen een middagje te laten vergeten dat ze ziek zijn. En zo kwamen zij ook op de kamer van ons jeugdlid Alphons Peters jr., zoon van Zilveren Ploeger Alphons Sr., die aan zijn duim geopereerd was, gelukkig medisch niets ern stigs. Namens de AFC wensen wij Alphons Jr. beterschap. De AFC Zaterdag 1- selectie heeft in een actie een single 'Help een moeder, Red een gezin' opgenomen voor het Goede Doel (Rode Kruis). De single, speciaal geschreven voor deze actie hebben zij met de voltallige selectie in de studio opgenomen. Zoals je kunt horen: De trainer vindt het best, als je maar doneert! Zie de clip van 'Help een moeder, red een gezin'. In de Amsterdam bijlage van de Tele graaf d.d. 9 december jl. is een foto opgenomen van trainer Jeroen Brussee en speler Milan de Wijs terwijl zij aan het zingen zijn Op nieuw een bevestiging van mijn stelling datje leden van AFC overal tegen komt in de maatschappij. In het blad "Balgevoel" is een artikel opgenomen, waarin ons Be stuurslid Brian Speelman (voorzitter van de jeugdcommissie) en ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Jack van Gelder aan het woord worden gelaten. Als kop van dit artikel staat vermeld: "Het is de tweede club in Amsterdam en is daarmee zelfs nog ouder dan Ajax. Het motto van Brian is Ons doel is om op te leiden voor de Veteranen. "Voor dit leuke uitgebreide artikel in het blad "Balge voel" verwijs ik u naar de website van onze vereniging. Op zaterdag 10 december jl. nam Zilveren Ploeger en AFC- Nobelprijswinnaar (2009) Ab Springer afscheid als scheidsrechter bij de AFC seniorenteams. Om 14.45 uur floot hij zijn laatste wed strijd namelijk die van de AFC Veteranen 1 tegen zijn oude club WVHEDW. Vlak voor tijd werd Ab op ludieke wijze van het veld gehaald en werd hij daarna achter in ons clubhuis in het zonnetje gezet. Namens onze AFC bewondering en dank aan het adres van Ab. Op zondag 11 december a.s. werd voor de laatste thuiswedstrijd tegen JVC Cuijk de nieuw te benoemen Commissie Commerciële Zaken om 13.30 uur door voorzitter Machiel van der Woude gepresen teerd. Voorgesteld werden Erik Braun (voorzitter) en als leden Judith Schulp, Eran Hausel, Roy van Dijk, Chris van Hattum en Rene van Schajik. Namens de AFC wensen wij de nieuwe commis sie veel succes en wordt vanzelfsprekend nogmaals de dank gebracht aan de leden, die in de vorige commissie veel werk hebben verricht. In de PS-bijlage van Het Parool d.d. 8 december jl. was een groot artikel opgenomen met als kop Geld moet Rollen" met onze Zilve ren Ploeger Benno Leeser. Benno staat deze week met zijn bedrijf Gassan Diamonds op de Miljonair Fair. In het genoemde artikel geeft Benno zijn mening over een aantal door de journaliste Liedewij Loorbach gestelde vragen. Ons lid Yves Gyrath, organisator van de Miljonair Fair sierde op vrijdag 9 augustus jl. samen met Amsterdams Burgemeester Eberhard van der Laan en het Australische fotomodel Elle Macpherson (die de opening verzorgde) de voorpagina van de Telegraaf. Ook ons Erelid Marcel Koster en ons lid David Bijlsma stonden in de foto reportage. Op 17 november 2011 is de magische grens bereikt met de 5.000.000" bezoeker op onze AFC-website. De meeste bezochte items zijn Topklasse nieuws en de AFC-Jeugd. Namens de AFC onze bewondering voor de activiteiten van Lid van Verdienste Hans Elias. Journalist Mathijs Groenewoud heeft samen met Jeroen van Bem- melen en Jos van Mieghem (vader van ons lid en voormalig eersten- elftalspeler Daryl) het initiatief genomen om het Amsterdamse voetbal weer te promoten. De initiatiefnemers zijn van mening dat het met de clubs uit de regio Amsterdam niet goed gaat. Vele gere nommeerde verenigingen zijn in de afgelopen jaren gedegradeerd. Op 28 november jl. werd een presentatieavond gehouden, waar de plannen werden uiteengezet. Ondergetekende blijft u op de hoogte houden. Else Vos - Boyenk, echtgenote van onze Zilveren Ploeger Willem Vos heeft de afgelopen week een geslaagde operatie ondergaan. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten vergezeld van onze beste wensen voor beterschap en een spoedig herstel. Truus Akkerman, echtgenote van ons Erelid, AFC-Ridder en oud voorzitter Rein verblijft nog steeds in de Vreugdehof. Namens de AFC zenden wij haar onze wensen voor beterschap. Zilveren Ploeger en lid van de Elftalcommissie B Seth van Straten verstrekte mij informatie over de Ziekenboeg van AFC-Zondag 10. Martijn 't Hart heeft zijn duim gebroken, Martijn Meijer heeft zijn sleutelbeen op twee plaatsen gebroken en Elvis Asamoah-Adjei, Joris Heijnen en Bastiaan Bartels hebben alle drie sportblessures. Namens de AFC wensen wij al deze spelers van dit vriendenelftal een spoedig herstel. Op woensdag 30 november jl. werd door de jeugdcommissie een Sinterklaasbijeenkomst gehouden voor de allerjongste pupillen in ons eigen clubhuis. Op onze website kunt u een uitgebreid verslag lezen compleet met foto's. Veel dank aan de jeugdcommissie en andere medewerkers namens AFC, de ouders en de pupillen voor dit geslaagd festijn. De VBC (Vrienden Biljart Club) vierde in het weekend van 12 en 13 november jl. op Schiermonnikoog het feit dat deze club 70 jaar geleden werd opgericht. Een van de oprichters was Frans van Dijk Sr, vader van onze oud-voorzitter en erelid Jan van Dijk en deze club werd opgericht in een van de eerste jaren van de Tweede We reldoorlog. Voor een uitgebreid verslag van de hand van ons Lid van Verdienste Frans Juch verwijs ik u naar onze website en in deze Schakel. De Vriendenclub Twee voor Twaalf organiseerde op zaterdag 27 november jl. haar jaarlijkse bijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst werd ons Lid van Verdienste Peter Roosenschoon onwel en moest met een ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd voor nader onderzoek. Gelukkig vernamen de geschrokken aanwezige leden in de loop van de avond gunstige berichten en mocht Peter de volgende zondag weer terugkeren naar huis. Organisator ons Lid van Verdienste Hans de Wijs vertelde in zijn tafelspeech iets over het ontstaan van deze vriendenclub. Anno 1981 was het de taak van de KNVB om voor de wedstrijden scheidrechters aan te stellen. Inmiddels dienen de voetbalverenigingen zelf te zor gen. Inmiddels zijn uit dit "Twee voor Twaalf" gezelschap (een 25 jarig clubje in onze (vereniging) een tiental clubscheidsrechters voortgekomen, die iedere zaterdag en zondag ons aller AFC bij de wedstrijden dienen als Plichtsgetrouwe Mannen". Namens de AFC wensen wij Peter met hulp van zijn echtgenote van harte beter schap. Ook ons Lid van Verdienste Rik de Boer, lid van dit genoot schap, wensen wij van harte beterschap. Gelukkig mocht ik zowel Peter als Rik afgelopen zondag weer ontmoete op Goed Genoeg. Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk is na een periode van drie maanden verblijf in een herstelhotel in Hilversum weer teruggekeerd in zijn huis in Buitenveldert. Namens de AFC zenden wij hem onze AFC- groeten vergezeld van onze wensen voor beterschap. Erelid en oud-bestuurslid Edwin Geluk heeft opnieuw in het AMC een operatie ondergaan en is in afwachting van voorlopige overplaat sing naar de revalidatiekliniek aan de Overtoom. Bij de thuiswed strijd tegen JVC Cuijk was het neefje van Edwin Julius Goertz pupil van de week. Emotioneel vond ik het door AFC aangebrachte span doek op ons scorebord, waarop namens onze club beterschap werd gewenst aan ons erelid en oud-bestuurslid. Op zondag Sjanuari a.s. zal weer het jaarlijkse Gelukkig Nieuw- jaarstoernooi worden gehouden en dit keer weer in de Emergo Sporthal. Zie de aankondiging op onze website. KNVB -voorzitter Michael van Praag was afgelopen zondag tijdens de wedstrijd van ons vlaggenschip tegen JVC Cuijk onze gast. Om ringd door vele AFC-ers met een Ajax-hart. Uiteraard kwam het kersverse boek over de broers Jaap en Max van Praag veel ter spra ke. Michael was onder de indruk over de organisatie van de oudste club van Amsterdam. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op de hoge leeftijd van ruim 90 jaar overleed op 11 novem ber jl. ons lid Cor du Buy, die aan het eind van 1999 werd benoemd tot tafeltennisser van de 20" eeuw. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam over deze internatio nale topsporter.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 9