Wellicht had AFC vandaag verdiend te winnen maar ook met een punt kon uw scribent leven. Het avondmaal zou bestaan uit op de huid gebakken zalmfilet met fettuccini en een witte wijnsaus. De selectie zal zich in de winterstop opwarmen in Barcelona voor een hopelijk sterkere tweede seizoens helft. Laat de wedstrijden tegen Lienden en Cuijk als voorbeeld dienen. Uw scribent wenst u alvast langs deze weg fijne feestdagen en een spor tief 201 1 toe. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Hartman, Gefferie, Ruijter, van Moll, Derlagen, Lanting, Brink, Jansen, Sarica (Heij), Jens en van Es (de Haer) Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website 04-12-2011: FC Lienden-AFC 1-2 Weer een lekkere rit voor de boeg vandaag; de Betuwe in. Vorige week schreef ik al dat AFC de punten hard nodig had. Met Sinter klaas voor de boeg zou het mooi zijn om vandaag de punten binnen te harken. Toch moet in ogenschouw worden genomen dat FC Lienden een dijk van een ploeg heeft met tal van oud-profspelers. Door enkele schorsingen moest trainer Cor ten Bosch weer van alles uit de kast halen. Enkele weken lang was het steeds AFC dat vroeg in de wedstrijd tegen een achterstand moest aankijken. Dat bleek van daag niet anders want na balverlies in de centrale verdediging was het doelpuntenkanon John van Loenhout die de FC Lienden-supporters deed juichen. Niet veel later moest Raymon van Emmerik voorkomen dat Lienden de score verder kon uitbouwen. Gelukkig was het Sjoerd Jens die ook de meegereisde roodzwart-getrouwen warm deed worden; de keeper bleek echter een sta-in-de-weg door de bal tot corner weg te tikken. Deze actie zou de betere fase van AFC aankondigen. De vandaag opvallend sterk spelende Yusuf Sarica waagde ook maar eens een poging met een schot. Daarna weer Jens die met een kopbal de lat raakte. Gideon de Graaf liep een hamstring-blessure op en moest vervangen worden door Daan Sutorius. Op slag van rast was het wederom Sarica die zichzelf met een pingel- actie in score-positie wist te manoevreren; zijn schot werd echter gestopt door de Lienden-goalie. Ruststand derhalve 1-0, hoewel erelid Rob Duis terecht opmerkte dat het digitale scorebord aangaf 0-1 (ze waren zo netjes de gasten als eerste te noemen). AFC ging na rust door met het hoe het in de eerste helft afsloot: zeer volwassen voetbal in hoog tempo. Het was volgens uw scribent by far' de beste hele wedstrijd van AFC dit jaar, En dat zeg ik zelfs met een 1-0 achterstand op dat moment. Sjoerd Jens ging op de keeper af, die de bal wist te keren en ook in de rebound was het geluk niet aan onze zijde; Sarica's schot werd gekeerd door de Lienden-goalie. Joost Heij verliet het veld voor Ronny van Es. Niet veel later was het Mike Ruijter (ook hij vandaag goed spelend) die een afstandsschot afvuurde, Sjoerd Jens die het nogmaals probeerde gaf de bal af op Ronny van Es, die door te scoren de wissel van de trainer beloonde, Het betekende tevens de verdiende gelijkmaker. Blijdschap heerst na de winnende treffer 14 december 2011 9015 jaargang nr. 5 AFC bleef maar doorgaan met goed voetballen (iets dat de reds zo node gemist hadden). De ploeg leek er weer geloof in te hebben en zou dit ook beloond zien worden. De actie start van Lutzen Brink, Jens geeft de bal voor, van Es stapt over de bal heen waardoor Yusuf Sarica zijn kan schoon zag om de winnende 1-2 binnen te tikken. Zowel spelers als supporters waren uitzinnig van vreugde na deze wedstrijd. Door de overwinning houden we aansluiting boven ons en dat is bijzonder belangrijk. Ik moet de spelers een absoluut compliment maken voor het getoonde spel en hun inzet vandaag. Laten we hopen dat we deze lijn volgende week ook kunnen voortzetten. Het diner zal u ditmaal bespaard blijven maar maakt u zich vooral geen zorgen! Maurice Loonstijn Opstelling AFC: van Emmerik, Gefferie, Ruijter, van Moll, Derlagen, de Graaf (Sutorius), Lanting, Brink, Sarica, Heij (van Es) en Jens (Theuns) Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website 29-11-2011: AFC bekert verder na ruime zege op Nieuw West Om nu te zeggen dat het een mooie voetbalavond was gaat te ver. Daarvoor was het weer te slecht en ontbrak de ambiance op sportpark De Eendracht. Op een goed bespeelbaar maar matig verlicht kunst grasveld bestreden Nieuw West (voorheen Sporting Maroc) en AFC elkaar met sportieve middelen in de tweede ronde van de districtsbe ker. Nieuw West, uitkomend in de derde klasse, versloeg afgelopen zondag het ooit zo sterke DWS met 5-2 en putte hier moed uit voor deze bekerstrijd. AFC bracht een 'gemengd team' in het veld met 7 spelers uit de A-selectie, aangevuld met spelers uit het succesvolle tweede elftal. Op de bank, naast de coaches Murat Böke en Said Moumane, teamleider Ernst-Pieter Knupfer en fysio Dennis Schröder ook keeper Dion Thomas van de A 1. Erelid Marcel Koster trotseerde de kou en de langdurige administratieve rompslomp na afloop. Cha- peau! De wedstrijd was de eerste 20 minuten redelijk in evenwicht. Nadat AFC in deze fase de score opende via een fraaie stift van Gideon de Graaf was het Nieuw West dat pal hierna via een snelle aanval tegen scoorde. Zou het een moeilijke avond worden voor de Reds? Vlak voor rust werd deze vraag al een beetje beantwoord door een knap doelpunt van Joost Heij na een voorzet van rechts, gevolgd door een kromme bal van alweer Gideon in het dak van het doel. Met 1-3 gingen de ploegen de rust in. Direct na de thee maakte een doeltreffende schuiver van Yusuf Sarica duidelijk dat deze avond geen verrassing zou opleveren. Hoewel Nieuw West via een mooie en voor keeper Kerwin Hartman onhoud bare vrije trap nog op 2-4 kwam was de koek voor de thuisploeg wel op. AFC liep in de slotfase nog naar een grote uitslag. Tim Wulfraat tikte de bal in bij de tweede paal na een uitgebreide slalom van Yu suf. Yusuf bediende vervolgens ook Daan Surtorius die behendig scoorde, waarna Marco Ouwehand in de laatste minuut de 2-7 eind stand op het virtuele scorebord bracht. Mede gelet op de winterse kou en de ijzige regen een mooi resultaat. MvdW Opstelling AFC: Kerwin Hartman, Shane Arane Barantes, (Marco Ouwehand) Mitchell Schildwacht, Wibout de Vetten, Tobias Kiste- maker, Mitchel Theuns, Gideon de Graaf (Floris Dokkum), Daan Surtorius, Mauritio Helsoot, Joost Heij, (Tim Wulfraat), Yusuf Sarica. 27 november 2011: De Treffers - AFC 2-1 Een aparte wedstrijd. Twee ploegen die respectievelijk op nummer 1 en 2 staan van de 'ranglijst allertijden' van het hoogste amateurvoetbal spelen tegen elkaar. En deze beiden ploegen staan op plaats 9 en 10, veel te laag met een dusdanige staat van dienst. AFC speelde vorige week weliswaar eindelijk weer eens goed voet bal, veel verder dan een gelijkspel kwam het niet. Ik schreef het al eerder; AFC heeft punten nodig. Evenzeer geldt dit uiteraard voor de Groesbeekse formatie. 20

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 20