Zilveren Ploeg bijeenkomst [f s/ A 9 november 2011 9015 j aargang nr. 4 'Ó^E Het Nederlands Honkbal Negental heeft de vorige maand in Pana ma, door in de finale met 2-1 te winnen van Cuba, het Wereldkam pioenschap behaald. Leden van onze club, die in het verleden ge honkbald hebben bij onze vroegere honkbaldochter de ABC (Ara- sterdamsche Baseball Club) zullen met groot plezier de wedstrijden in Panama hebben gevolgd. In de rubriek Stan Huygen's Journaal in de Telegraaf was een artikel opgenomen van een door ons AFC Vriendelijk Bedrijf Oger georganiseerd golfevenement. Namens de AFC was onze vicevoor- zitter Ad Westerhof, als goede vriend van Oger, aanwezig en op de foto Op 15 november a.s. viert ons Erelid, AFC-Ridder en oud voorzitter Rein Akkerman zijn 80e verjaardag. Rein werd in 1943 lid en voetbalde vast in het 2e elftal met incidenteel een wedstrijd in ons vlaggenschip. In latere jaren was hij een vaste keus voor het 13c elftal, een elftal bestaande uit vele oudere AFC-vrienden. Hij ontving reeds in 1964 voor zijn vele werk voor de AFC -Toto/Lotto de AFC Nobelprijs. Na eerst twee jaar de functie van vicevoorzitter te heb ben vervuld was Rein van 1985 tot 1991 voorzitter van onze vereni ging. Daarnaast was hij jarenlang bestuurslid van de Stichting Goed Genoeg. Bij zijn afscheid werd hij benoemd tot Erelid. Rein en zijn echtgenote Truus sukkelen de laatste tijd wat met de gezondheid. Wij wensen Rein namens de club nog een aantal gezonde en gelukki ge jaren. Ons lid, de Nederlandse filmacteur Michiel Huisman, deelt binnen kort het filmdoek met de Amerikaanse filmacteur Brad Pitt in de futuristische thriller World War Z. Michiel vertolkt een substantiële rol. De film wordt geregisseerd door Marc Forster, die bekroonde films in de VS maakte als The Kite Runner. Deze film zal eind 2012 in première gaan. Ons Lid van Verdienste en lid van de Zilveren Ploeg Peter Roosen- schoon heeft een operatie aan zijn knie ondergaan. Hij is inmiddels weer thuis. Namens AFC zenden wij hem onze AFC-groeten verge zeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Ons Lid van Verdienste, AFC-Ridder en Lid van de Zilveren Ploeg Rik de Boer, tevens voorzitter van de Archiefcommissie heeft een operatie in het ziekenhuis met betrekking tot zijn nieren onder gaan. Ik mocht hem inmiddels gelukkig weer persoonlijk ontmoeten. Ook hem zenden wij onze AFC-groeten vergezeld van ons beste wensen voor een spoedig herstel. Onze trouwe supporter van ons vlaggenschip Don Griot, een zeer actief functionaris bij de Amsterdamsche Cricket Club verbleef kort in het ziekenhuis vanwege problemen met zijn hart. Gelukkig is hij al weer bij de wedstrijden tegen F.C. Lienden en F.C. Hilversum op Goed Genoeg gesignaleerd. Ook hem zenden wij onze wensen voor een spoedig herstel. Ons lid van Verdienste Hans Mulder heeft een operatie aan zijn heup ondergaan. Namens de AFC zenden wij hem onze AFC-groeten en onze wensen voor een spoedig herstel. De sportedities van de Telegraaf gaven weer uitgebreid aandacht aan onze wedstrijden tegen F.C. Lienden, UNA, Haaglandia, F.C. Hil versum. Ook de sportkrant van Het Parool had een fraai verslag opgenomen van de thuiswedstrijd tegen F.C.Lienden, waarvoor onze dank. Ons bestuurslid Bob Duis was donderdag 13 oktober jl. voor zaken in Neurenberg en heeft aansluitend ons lid Bert-Jan Weijers bezocht. Twee jaar geleden was Bert één van onze spelers die kampioen wer den in de Hoofdklasse en is daarmee een trotse Gouden Ballen- drager. Het vorige jaar kreeg hij de mogelijkheid om aan de slag te gaan bij Puma in Herzogenaurach (Hoofdkantoor Puma). Bert is daar opgenomen in een internationaal opererend team en stelt collec ties samen voor Europese afnemers. U ziet het weer beste lezers dat mijn stelling datje AFC-ers overal tegen komt weer juist is. Op maandag 17 oktober jl. werden in het Holland Casino in aan wezigheid van onze voorzitter Machiel van der Woude en meerdere sportbestuurders de topscorers over het seizoen 2010-2011 gehuldigd door de sportredactie van de Telegraaf. Onze selectiespelers Sjoerd Jens en Lutzen Brink vielen in de prijzen. Sjoerd ontving voor zijn 22 goals in de competitie de Zilveren Schoen en Lutzen werd geko zen tot speler van het seizoen. Aan beide selectiespelers de geluk wensen namens onze club. Onze selectiespeler Peter Post was zo ongelukkig om tijdens de wedstrijd van afgelopen zondag tegen de F.C. Hilversum een forse hamstringblessure op te lopen en daardoor een aantal weken niet zal kunnen spelen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Ons Lid van Verdienste en kersverse AFC-Ridder Jack van Gelder werd afgelopen zondagavond in het door hem gepresenteerde sport programma gehuldigd vanwege het feit dat hij van 250 wedstrijden van het Nederlands Elftal op de radio het verslag had gegeven. Na mens de AFC onze felicitaties aan het adres van Jack. In de sportbijlage van Het Parool van afgelopen maandag was een uitgebreid verslag opgenomen van de wedstrijd van ons 1 Zaterdag team tegen ZOB (uitslag 3-1). In het desbetreffende verslag wordt uitgebreid aandacht besteed aan een nieuwe speler Ben van Kessel. Ben is sedert een paar maanden lid is van AFC en vertelt over zijn voetballoopbaan in Israel en zijn spelen bij Nederlandse clubs. Een leuk interview over dit nieuwe lid. Naar aanleiding van de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg reageerde ons lid Frans van den Bor. Hij doet de hartelijke groeten vanuit een zeer warm Knysna (Zuid Afrika) en hij hoopt dat de resultaten van AFC 1 spoedig verbeteren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Michael Kinsbergen (10/11) - Michael Kahn (13/11 - Mar cel van de Meent (13/11) - Erelid, AFC-Ridder en Nobelprijswin naar Rein Akkerman (15/11 - 80 jaar) AFC- Ridder Henk de Groot (15/11 - 83 jaar) - Paul Koster (17/11) - Jan Roedema (17/11) - Lid van Verdienste Sebo Jan Woldringh (18/11) - Henny Cruyff (22/11) - Steve Bierman (22/11) - AFC - Ridder Frits van Klinken (24/11) - Cocky van Duyvenbode (26/11) - Brian van Gelder (26/11) - Cees Thomas (29/11) - John Parsser (2/12) - AFC - Ridder Jip Vogel (2/12 - 79 jaar) - Henry Bierman (2/12) - André v.d. Bor (17/2) - Nicolaas van Ommeren (18/12). Aan al deze jari gen onze hartelijke gelukwensen. Johan de Bie De jaarlijkse Zilveren Ploeg bijeenkomst op "Goed Genoeg" was een plezierig samenzijn, met zinvolle informatie en met blije en dankbare emotionele ervaringen. Natuurlijk weer clubbekwaam gepresenteerd door een erelid, dat volgens betrouwbare familiegegevens zo ongeveer gelijk op onze Planeet landde met de schrijver van dit verslagje. Voorbereid door de beide Hansen Honsdrecht en De Wijs, die ook deze avond hun goede vriend Johan goed ter zijde stonden. Zo'n negen AFC-ers voegden zich toe aan de Zilveren Ploeg (25 jaar onafgebroken lid van de club) en twee clubgenoten behaalden het Ridderschap, bestemd voor leden, die liefst een halve eeuw hun club dienen. De twee nieuwe Ridders zijn: Jack van Gelder en Mannes Kinsber gen. Van Gelder, die in 1996 al het lidmaatschap van verdienste van AFC ontving en Kinsbergen, die in 1984, notabene op luchthaven Schiphol, de AFC-Nobelprijs uitgereikt kreeg. Goed geïnformeerd ingeleid door Johan de Bie speldde voorzitter Machiel van der Woude de beide mannen hun onderscheiding op het jasje. Genietend van een voortreffelijke culinaire bezigheid in de vorm van een zeer smaakvol diner, voorbereid door Eva Peek en gepresenteerd door Frans Ris en zijn staf, vroeg en kreeg Johan de Bie de volle attentie van de aan wezigen. De aandacht voor z'n duidelijk bijzonder nauwkeurig voor bereide toelichting op het sportverleden van iedere Zilveren Ploeger en Ridder. Aangevuld met humorvolle opmerkingen en lachveroorza- kende moppen. Waarbij het bij de eerste vier uitreikingen duidelijk werd, dat de vier mannen iets met elkaar te maken hebben. Robert Gehring, Brian van Gelder, Michiel Reddering en Emiel Neter, alle vier van zo ongeveer dezelfde leeftijd, hebben vrijwel gelijktijdig actief gevoetbald. Kennen elkaar dus redelijk goed. Vormden nu een viertal, dat breed lachend de onderscheidingen in ontvangst nam. Blije gezichten ook van Gerard Hogers, Kees Kerker, Maurice Kos ter, Roland Ribberink en Tom Egbers. Alle negen kersverse Zilveren Ploegers, die, evenals de twee eerdere Ridders, op een bijzonder

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 9