AFCoryfee: Frank Keijzer! 9 november 2011 90e jaargang nr. 4 Eerlijk gezegd stond deze coryfee al heel lang op de lijst. Kwam er maar niet van. Waarom? Is hij te beschei den? Een coryfee op de achtergrond, zorgt voor de informatie, voor het archief altijd alles in een rugzakje). Bewaker van uitgezette lijnen in elke commissie waarvan hij deel uitmaak te (Commissie Topamateurs en de Kascommissie) of nog steeds deel van uitmaakt Klassieke veteranen- commissie). Hoezo daarvan afwijken????? 'Zo hebben we het afge sproken....kijk maar' Vervolgens verschijnt uit het rugzakje het papier waarop door hem met een potlood in een heel klein handschrift de afspraken staan genoteerd. Bewijs geleverd. Op het veld een spel verdeler met een feilloos gevoel voor positiespel, voor de mindere spelers niet altijd even makkelijk te volgen, maar ja dat is Cruijff ook niet. Laten we eens zien of we deze voetballiefhebber kunnen volgen. Vraag: Wanneer en waarom heb je de overstap naar AFC gemaakt? Antwoord: Dat was in 1994 als onderhandelingsresultaat tussen mijn echtgenote Aletta en Roy Beukenkamp. Excuse me???) Nee, het zat als volgt: Roy werkte in een sportzaak en Aletta kwam daar langs om voedingssupplementen te verkopen. Zo kwam het balletje te rollen. Zij kwamen aan de praat. Roy kende mij als voetballer en heeft mijn naam genoemd bij Pim van de Meent en Henk Bijlsma. Ik speelde in die tijd voor Aalsmeer, maar zag in AFC een stabielere hoofdklasser. Op mijn dertigste was het de keus of een stapje lager bij Hoofddorp, waar wij wonen, of nog een keer de uitdaging aangaan. Het werd dus AFC, want naar Hoofddorp kon ik altijd nog gaan. Trouwens Ashwin de Bruijn en Pascal Kouwenhoven kwamen dat jaar over van DWV. Jos Gillebaard, Dennis Gebbink, René Franken en Roy zelf waren al eerder van DWV overgekomen. De stadsderby was toen nog spring levend. Een uitdaging werd het. Naast het winnen van een paar perio- detitels en de trips naar Maastricht en Gran Canaria is de verkiezing tot speler van het jaar in mijn 3° seizoen toch wel een hoogtepunt geworden om trots op terug te mogen kijken. Vraag: Wat is je voetbalachtergrond voordat je naar AFC kwam? Antwoord: ASV-Arsenal, daar ben ik opgegroeid. Mijn vader heeft niet alleen altijd voor die club gespeeld, maar is ook altijd heel actief geweest. Wedstrijdsecretaris, bestuurslid, elftalleider van het eerste, jeugdtrainer, manusje van alles. Maar mijn moeder was daar ook altijd, stond achter de bar. Je kan wel zeggen dat ik met vrijwilligers werk ben opgegroeid, zit blijkbaar toch in de genen. Meer AFC'ers komen van ASV-Arsenal, namelijk Ab Springer, Jacques van de Glas, Anton Broeckhuysen en ook Lou Hekster. De laatste kende ik niet bij ASV-Arsenal maar las het in zijn AFCoryfee. Speelde op mijn 17e al in het eerste. Na mijn militaire dienst in 1986 naar TOG, daarna met mijn broer het hogerop gezocht bij ZFC. Dat liep daar.helemaal niet, wat wil je met 20 Zaankanters en 20 Amsterdammers, dat ging niet samen. Vervolgens via Hilversum naar Aalsmeer, waar ik vijfjaar in het eerste heb gespeeld voordat ik dus naar AFC overstapte. Toch was mijn overstap naar AFC meer dan alleen voetbal. ASV-Arsenal heeft vroeger een veld gehuurd van AFC. Daar speelde mijn vader altijd. Op school hadden we buitengym, jawel op Goed Genoeg. Ik kwam dus als jongen uit de Rivierenbuurt al heel vaak op AFC. Dan ga je toch onbewust zo'n club volgen. Vraag: Je speelde vier jaar in het eerste en daarna twee jaar in het tweede. Redelijk uniek, wat was de reden? Antwoord: Eerlijk gezegd, ik vond dat vanzelfsprekend. Na mijn knieoperatie was het voor mij in het eerste afgelopen. Ik ben een zondagvoetballer of liever ik was een zondagvoetballer. Zaterdag middag lag toen te ver van mij af. Met Henny Kottmann als trainer, Derk Grot als elftalleider, de toen net begonnen Frank Tilmans als verzorger en ik als aanvoerder had het tweede een unieke begeleiding. Vervolgens anderhalfjaar leider geweest van het eerste. Maar dat was op een goed moment niet meer te combineren met een jong gezin met toen nog twee kleine meiden, met een studie die afgerond moest worden. Ik kan zaken niet half doen, in goed overleg heb ik mijn leiderschap dan ook halverwege het tweede seizoen opgegeven, na in het eerste seizoen nog een prachtig kampioenschap te hebben meegemaakt. Inmiddels was ik wel oproepkracht bij de Klassieke veteranen geworden. Vraag: Ik noteer drie commissies. Wat is voor jou het bijzondere om deel uit te maken van de Kascommissie, want daar heb je drie jaar ingezeten? Antwoord: Wat dat werk zo interessant maakt, is dat je daar beseft hoe groot AFC is. Je leert daardoor de vereniging veel beter kennen. Ook hoe de verhoudingen liggen. Het vlaggenschip is dan wel het belangrijkste, maar de rest komt ook zeker aan bod. Je bent niet al leen controlerend, maar ook adviserend bezig. Het gaat allemaal te goede trouw, dat wil niet zeggen dat dit werk niet heel serieus wordt uitgevoerd. Ik ben van mening dat geld wat nog niet binnen is, nog niet als opbrengst gezien mag worden. Geld wat er niet is, kan je ook niet uitgeven. Ligt in het verlengde van mijn werk bij DHL, ik beheer het HR budget. Ik ben watje noemt een echte cijferaar. Vraag: Als ik het goed heb, ben je samen met Johan Dol opgestapt uit de Commissie Topamateurs. Kan je daarover wat zeggen of liever niet? Antwoord: Ik heb tweeënhalf jaar in die commissie gezeten samen met Johan die vijf jaar actief is geweest. Rinus van Leijenhorst nam na anderhalf jaar het voorzitterschap over van Henk Bijlsma, die wel lid bleef van de commissie. De commissie ging over het eerste, het tweede en de Al. Ik zorgde voor achtergrondinformatie, registreerde gegevens en legde niet alleen de afspraken vast, maar ook de ge sprekken met spelers dan wel met kandidaten. Ik werk niet uit de losse pols, eenmaal afgesproken is afgesproken. Daarvan afwijken kan natuurlijk wel, maar de wijze waarop dat gebeurde liet regelmatig te wensen over. Laten we het daar maar bij houden. Vraag: Maar jij en Johan zijn vorig jaar wel weer teruggevraagd. Toch niet gedaan, waarom? Antwoord: Johan en ik hebben na lang beraad om ons moverende redenen alsnog nee gezegd. Dat heeft misschien met het verleden te maken en natuurlijk ook hoe wij werken. Maar toch kruipt het bloed waar het niet gaan kan. Ik bezoek regel matig de wedstrijden van het eerste en het tweede. Mijn mening is dat het tweede te weinig aandacht krijgt. Het is een belangrijke spring plank naar het eerste, zeker als je doorstroming binnen je eigen club nastreeft. Indertijd ben ik als enig commissielid met het tweede en de Al naar Turkije geweest. Helaas was er geen bestuurslid bij aanwe zig. Ja een aantal was wel naar de Canarische Eilanden met het eerste. Vraag: En dan ook nog de Klassieke veteranen commissie. Wat heeft je daartoe bewogen? Antwoord: De oude garde stapte op: Karei van Osch, Paul Koster, Jos Lonnee en Jan Hein Lans. Ik nam, op verzoek van André Wijnand die toen ook instapte, het werk over van Jos, het beheren van de pennin gen. Meer hoefde ik niet te doen. Alleen moest ik allereerst uit de papieren zien te komen die ik van hem in mijn handen gedrukt kreeg. Alles in overzichten weggezet, zodat je de jaren mooi met elkaar kan vergelijken. Dan denk je alleen met de financiën te maken te krijgen, maar dat werkt mooi niet in deze commissie, werkelijk met alle facet ten krijg je te maken. Je moet soms dingen oppakken waar anderen niet aan toe komen of laten liggen. Al weer zeven jaar in deze com missie. Mooie trips met de veteranen meegemaakt en meegeorgani- seerd. Drie keer Londen en vervolgens drie keer achtereen naar Bar celona. Aan de bestemming in 2012 wordt gewerkt. Eerste jaar als commissielid tegelijk kampioen, overigens dat waren we het jaar daarvoor ook. Als mijn knie het toelaat, probeer ik altijd nog een halve wedstrijd mee te spelen. Kan ik toch niet laten. Nicolaas van Ommeren heeft vorig jaar het beheer van de financiën overgenomen. Ik ben nu elke week bezig met het op de been krijgen van een team, 11 is meestal niet genoeg bij de Veteranen en assisteer ook op zater dag onze coach Wim Husers. Zaterdagmiddag veteranenvoetbal, zondag het tweede of het eerste. Je bent liefhebber of niet. Samensteller André Wijnand

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 28