EEREN ¥o# Opstelling zIFC: van Emmerik, Ruijter (Heij), Post, de Haer, Derla- gen, de Graaf (Theuns), van Moll (Sutorius), Jansen, Sarica, Jens en van Es. Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum1 op onze website 23 oktober: AFC - FC Lienden 0-0 En ja; het kan verkeren. Was deze inhaalwedstrijd nog nodig door de gigantische regenval voor de eerste wedstrijd van het seizoen; van daag was sportpark 'Goed Genoeg' zonovergoten. Tevens was het de enige wedstrijd in de Topklasse Zondag, dus langs de kant prominen ten te over, o.a. de trainer van FC Hilversum Karei Bonsink. Trainer Cor ten Bosch wisselde er lustig op los vandaag. Met name de verdediging onderging een 'make-over'. Routinier Duncan van Moll en middenvelder Gideon de Graaf maakten plaats voor Peter Post en Jasper de Haer. FC Lienden (dit jaar niet onder leiding van Hans Kraaij jr.) begon gelijk fel aan de wedstrijd. Ze stoorden AFC zoda nig dat we het spel niet konden spelen (en dat was knap en slagvaar dig). Er waren kansjes over en weer gedurende de le helft. Uw scribent sprak vooraf Peter Hofstede van FC Lienden. Laatstbedoelde beet hem toe dat ze op revanche uit waren op de nederlaag van vorig jaar. Ach jaNiets menselijks is ook mij vreemd. Het was een goede pass van Ronny van Es op Yusuf Sarica die door hem werd verwerkt tot bal rechtsboven van de goal. Waar het eerst Lienden was dat wat meer de overhand kreeg, was het na een minuut of 20 dat AFC domineerde qua spel. Veel mogelijkheden maar geen doelpunt(en). Inmiddels was bekend geworden dat Ajax met 1-1 gelijk had gespeeld tegen Feyenoord. We ging rusten met een 0-0 stand, ook wel de brilstand genoemd. Een borreltje in de rust met ex-AFC trainer Ton du Chantinier was zeer welkom. Peter Post in duel met een aanvaller van FC Lienden De 2e helft was het echter Lienden dat veel beter uit de kleedkamer kwam, althans de eerste 5 minuten resulteerde deze stemming in een kans. Niet veel later was het echter Ronny van Es die de bal op het dak van de netten van de Lienden-goalie deed belanden. Daarna de mee opgekomen Shane Arana Barrantes (zeker een meter of 45 opge komen) die met een trap de bal voorlangs zag glijden. Later nog een kans voor Sarica, die zijn schot verwerkt zag worden tot een corner. Daarna Valentijn (FC Lienden, ex-Haaglandia) die 6 man passeerde en een relatief zwak schot op de goal gestopt zag worden. Trainer ten Bosch wisselde dubbel; de geblesseerde Barran tes werd vervangen door Wout Meulemans; Jasper de Haer verliet het veld voor Gideon de Graaf. Waar AFC meer de overhand kreeg, was het toch echt FC Lienden dat het laatste kwartier domineerde, ondanks een kans van Peter Post (hij kreeg de bal per ongeluk op zijn wreef maar wist er geen raad mee). Joost Heij werd nog ingebracht voor Van Es, maar ook dit mocht niet baten. En zo eindigde deze wedstrijd zoals deze begon: een nulllll-nullll 11 9 november 2011 90e jaargang nr. 4 En daar schieten we dus ook niets mee op (helaas). AFC staat op de 7e plaats gezien het doelsaldo. Uw scribent toog richting zijn schoon ouders voor een maaltijd; hij kreeg gehaktballetjes (rundergehakt), gebakken aardappeltjes en sla voorgeschoteld. Bij het schrijven van deze episode was het dessert nog onbekend (wellicht kan ik dit op mijn buik schrijven vanwege de resultante van de wedstrijd). Maurice Loonstijn Opstelling AFC: van Emmerik, Arana Barrantes (Meulemans), Post, Ruijter, Derlagen, De Haer (de Graaf) Brink, Jansen, Sarica, van Es (Heij), Jens Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbumop onze website 16 oktober 2011: Haaglandia - AFC 5 - 3 Vandaag kon uw scribent afreizen richting Rijswijk voor de wedstrijd tegen Haaglandia. Haaglandia heeft een vliegende start van de com petitie en beschikt tot nu toe over de meest scorende speler in de Topklasse zondag, Erkan Sensoy. Aangezien Bob Duis genoot van een welverdiende vakantie op een Italiaans eiland, zat Jack van Gelder op de bank als elftalleider. Het zonnetje scheen volop dus genieten langs de kant. Dat genieten werd nog versterkt door een doelpunt in de 6e minuut. Yusuf Sarica schoot van een afstandje en werd geholpen door de aanvoerder van Haaglandia die de bal achter het net van zijn eigen doelman schoot. Daama kregen zowel Haaglandia als AFC kansjes, al was Haaglandia meer in balbezit. Het was dan ook terecht dat Haaglandia 1-1 maakte. Snel daarop breidde de Hagenaren de voorsprong uit naar 2-1. In de fase richting de rust was het weer ouderwets billenknijpen. Kansen op 3-1, 4-1 en 5-1 werden genoteerd door uw scribent. Zou dit bestraft zijn De rust kwam op een gunstig moment om AFC weer op adem te laten komen. In de rust wisselde Ten Bosch Jens en van Moll voor Lutzen Brink en Peter Post. Lutzen Brink bracht direct meer voetbal en liet weer eens zien waar om Foppe de Haan hem destijds het grootste talent van Heerenveen vond. De 'dikers' hebben zeker van hem en zijn weergaloze acties genoten. Toch was het Haaglandia dat 3-1 aantikte. Lutzen Brink tikte de bal af op Magid Jansen die een mooie pass gaf op Yusuf Sarica. Daar wist hij wel raad mee en schoot de 3-2 binnen. Er gloorde weer hoop aan de zijde van de roodzwart-getrouwen. In deze knotsgekke wedstrijd was het echter 'raak' aan de overzijde. Haaglandia maakte 4-2. En daarmee leek de hoop op een puntje weer vervlogen. Toch kwam AFC weer terug doordat Magid Jansen in een scrimmage voor de goal met zijn hoofd de aansluitingstreffer binnenkopte. Daar na schoot Sarica de bal nog voorlangs.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 18