Verslagen Zondag 1 BM0 OlüiSENM&MHM Kk JÏWE.HI ElftAH 8ft* 9 november 2011 90e jaargang nr. 4 Tijdens de uitreiking van de prijs werd onderstreept dat Sjoerd inmid dels een vaste klant is tijdens het gala. Zo won hij in het seizoen 2007-2008 al de bronzen schoen en in 2009-2010 de zilveren schoen. (In het seizoen 2008-2009 kwam Sjoerd vanwege studieverplich tingen niet uit voor AFC, maar voor WSV in Apeldoorn). In dit seizoen staat de teller op 6 na 9 wedstrijden. Een goeie kans dat Sjoerd ook bij het volgende gala weer voor een schoen in aanmerking komt. Na de topscorers waren er in Holland Casino nog 2 prijzen te vergeven. De eerste prijs ging naar de beste keeper in de regio, Yous- sef El Abdalloui van Chabab. Vervolgens was alle aandacht gericht op de prijs voor de beste speler in het seizoen 2010-2011. Wie zou dit belangrijke kleinood krijgen? Onder luid applaus ontving de captain van AFC 1 Lützen Brink de prijs. In het juryrapport van de sportredactie van De Telegraaf wordt Lützen geroemd voor zijn fantastische spel in het afgelopen seizoen. Een speler met overzicht, die andere spelers van splijtende passes voorziet, een sportieve speler met een schitterende techniek, die beschikt over een demarrage en een enorme dosis werklust. Een speler om trots op te zijn. MvdW 6 november 2011: AFC - FC Hilversum 0-2 Na een voor uw scribent turbelente en enerverende week toog hij af richting sportpark Goed Genoeg voor een lekkere pot voetbal van 'zijn' AFC. Beide ploegen startten rommelig aan deze wedstrijd. De al enkele weken goed spelende Mike Derlagen kwam mee op richting de comer en gaf de bal voor waarna een scrimmage de bal net voorlangs de goal van FC Hilversum-doelman Rob Hilbers verdween. Hilversum zat kort op de bal en stoorde AFC zodanig dat het niet aan voetballen toe kwam. Mitchell Theuns (vorige week ingevallen uit bij VVSB) startte voor het eerst in de basis en schoot middels een af standsschot de bal 2 meter over de goal. Een pingelactie van Yusuf Sarica zorgde ervoor dat hij door bijna de hele Hilversum-defensie banjerde maar op het laatst de Hilversum- goalie op zijn weg vond. Door balverlies op het middenveld was het echter Hilversum dat met een sneltreinvaart door de AFC-linies heen kroop en zowaar op voor sprong kwam (0-1). Dat zou tevens de ruststand zijn. 'v- v* w"' '"•jjf Dit leverde geen doelpunt op In de 2e helft schoot Sarica andermaal voorlangs. Niet veel later was het een onbesuisde actie van Gideon de Graaf die ervoor zorgde dat hij linea recta de kleedkamer kon opzoeken. Trainer Cor ten Bosch wisselde Sjoerd Jens en Yusuf Sarica voor Joost Heij en Arsenio Dihalu. De wedstrijd bleek bepaald geen traktatie voor oud le elftalspeler Bobby Gehring die vandaag verjaarde. Gek genoeg toonde AFC met 10 man iets meer inzet en felheid. De gifbeker bleek echter voor AFC nog niet leeg; Peter Post, die 'ouder wets' speelde blesseerde zichzelf lelijk en lijkt weken uitgeschakeld. Het was aandoenlijk te zien dat hij desondanks nog dacht te kun nen/willen doorspelen. Hilversum liet de score nog verder oplopen door uit een counter de 0- 2 aan te tekenen. In de slotfase noteerde ondergetekende nog een kans voor invaller Joost Heij en was het aan de andere kant Theuns die voorkwam dat de bal over de eigen doellijn kwam. Een aantal meegereisde Hilversum-supporters scandeerde toen "he lemaal niets, helemaal niets in Amsterdam" hetgeen niet alleen voor AFC bleek te gelden maar ook voor Ajax. Toen Ad Westerhof vanuit de radiokamer ook nog de klanken van Julien Clerc's 'Ce n'est rien' liet schalmen, was de anticlimax com pleet. Met de staart tussen de benen reed ik huiswaarts. AFC zal echt jj uit een ander vaatje moeten tappen wil het op een waardige plek eindigen. Ik kan slechts afsluiten met: werk aan de winkel. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: van Emmerik, Ruijter, Post, de Haer, Derlagen, de Graaf, Jansen, Theuns, Sarica (Dihalu), Jens (Heij) en van Es (Hel- stone) Voor foto's (Orange Pictures) van deze wedstrijd zie het 'AFC Fotoalbum' op onze website 30 oktober 2011VVSB - AFC 1-0 Uw scribent toog richting de Bollenstreek, om precies te zijn Noord- wijkerhout. Daar voetbalt onze tegenstander van vandaag Voetbal Vereniging Sint Bavo. Gezien enkele blessures van onder meer cap tain Lutzen Brink (hij werd node gemist) moest trainer Ten Bosch andere mensen inbrengen. Al vroeg in de wedstrijd (what else is new?) werd knullig balverlies van AFC genadeloos afgestraft door VVSB, dat deze competitie juist weinig tot scoren weet te komen. Gelijk dus weer aankijken tegen een 0-1 achterstand. Het begon ook nog te miezeren dus daar werd onder getekende ook al niet vrolijk(er) van. Gelukkig was Yusuf Sarica zo slim om een prachtige bal voor te geven op Sjoerd Jens. Hij dacht de bal eenvoudig in te glijden maar deze actie bleef zonder resultaat. Het spel van AFC was overeenkom stig het weertype: miezerig en slecht. VVSB kreeg kans op kans, raakte een keer de paal en nog een keer de paal. Als het inmiddels 3-0 had gestaan, was dat geheel terecht geweest. Het spel bleef slecht van de roodzwarten. Ook de trainer bleek er schoon genoeg van te hebben. Zeer opmerkelijk en uniek voor hem wisselde hij voor rust dubbel; de Graaf en van Moll konden douchen. Daan Sutorius en Mitchell Theuns waren de vervangers. We gingen wisselen van helft. De meegereisde getrouwen waren het erover eens: dit was 'by far' de slechtste helft die we gezien hadden in tijden. Niets leek te lukken, van rood naar rood spelen leek ineens heel moeilijk. Toen in met name de tweede helft ook de arbiter het zelfde niveau aannam qua beslissingen sloeg de vlam in de pan. De leidsman had de wedstrijd totaal niet in hand en dat resulteerde in onbegrijpelijke beslissingen. VVSB liet AFC in de val lopen en de vallende ziekte bleek in Noordwijkerhout te heersen. Later kreeg Sarica in eerste instantie geel (waarvoor bleef onduide lijk) en daarop direct rood. AFC moest dus met 10 man verder. Gek genoeg ging het iets beter (niet noemenswaardig overigens). Het is te danken aan onze keeper dat de dag niet eindigde in een doelpuntrijke nederlaag. Enig lichtpuntje is dat de twee invallers Theuns en Sutorius een redelijke partij voetbalden. U zult begrijpen dat dit een zware middag was. Thuis werd ik ook al niet vrolijker, al was de Penne Bolognaise (uiteraard met runderge hakt) met frisse salade wel lekker. AFC is met een duikvlucht bezig en moet zich toch zorgen gaan maken. De weg omhoog zal echt gevonden moeten worden. Maurice Loonstijn

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 17