<&b AFC'er Thomas Rongen naar Amerikaans-Samoa Sjoerd Jens en Lützen Brink vallen in de prijzen Van Raalte was in de veertiger en begin vijftiger jaren één van de topdoelmannen van Nederland. Ik sprak hem enige tijd geleden in het Olympisch Stadion aan de vooravond van een groot voetbaltoernooi voor sterke jeugdteams van internationale voetbalclubs. De 89-jarige Van Raalte vertelde dat hij vele jaren voor Blauw-Wit gevoetbald heeft, destijds in de hoogste landelijke klasse. Piet Kraak van Stormvogels was toen de grootste concurrent van Van Raalte als doelman voor het Nederlands elftal. We hadden een goed gesprek, waarbij de grote onthulling kwam. "Kraak was toen ook een doelman van grote klasse", vertelde Van Raalte. "Maar werd veel meer voor het Nederlandse team als doel- verdediger gekozen". Openhartig vertelde Herman verder, dat Piet Kraak toen zijn beroep had bij het bedrijf van Karei Lotsy. Toen een machtig man in de nationale voetbalbond en in zijn bondsfunctie betrokken bij de keuze wie in het Nederlands elftal zou worden opge steld. Dat maakte de kans van Van Raalte om als nationaal doelver- dediger te worden gekozen, een flink stuk kleiner. "Want Kraak was werknemer bij Lotsy", aldus Van Raalte. "En kreeg de voorkeur". Desondanks kijkt Herman van Raalte met plezier en dankbaarheid op z'n voetbalcarrière terug. Zoals hij nu met grote belangstelling de voetbalprestaties volgt van achterkleinzoon Didier Reijns in de jeugd van AFC. Hans de Bie Thomas speelde van 1973 tot en met 1979 in het eerste voordat Rinus Michels, op aanraden van Rolf Leeser, hem naar The Los Angeles Aztecs haalde. Daar speelde hij oa. Met Johan Cruijff, Wim Suurbier, Leo van Veen en Huub Smeets. Daarna speelde Thomas voor Washington Diplomats, Fort Lauderdale Strikers, Minnesota Strikers, South Florida Sun en de Chicago Sting. Overigens de transfer van Aztecs als ik mij goed herinner Minnesota, ging als volgt: een tele foontje met de mededeling 'morgen zo laat word je op de luchthaven verwacht, je gaat naar In 1996 werd hij als trainer van Tampa Bay Mutiny benoemd tot de eerste MLS Coach of the Year. Ook trainde hij onder andere New England Revolution, DC United en Chivas USA. Hij is sinds 2001, met een korte onderbreking in 2005, coach van het Amerikaans voetbalelftal onder 20. Thomas is kortgeleden aangesteld als coach van Amerikaans- Samoa, een eilandengroep gelegen in de Stille Oceaan. Hij is altijd AFC lid gebleven en dat al liefst 44 jaar! Op de website van FIFA.com lezen wij over Thomas Rongen het volgende: Former USA U-20 coach Thomas Rongen is set to guide American Samoa through its qualifying campaign for the 2014 FIFA World Cup Brazil. The 55-year-old Dutchman will arrive in the South Pacific this month to prepare his new squad for next month's preliminary stage of the OFC Nations Cup, the first step on the FIFA World Cup qualification path. 9 november 2011 90e jaargang nr. 4 Rongen, who led DC United to the MLS title in 1999 and his adopted country to the quarter-finals of the 2007 U-20 FIFA World Cup, is excited to have taken on a position he describes as a "once-in-a- lifetime" opportunity. "I'm an explorer and it's a part of the world I've never been to,he says. "We'll do our best in qualifying but I hope to leave something tangible behind as well. The former midfielder moved to the USA in 1979 to join the Los Angeles Aztecs before further stints at numerous other clubs in the States. Rongen was one of the inaugural coaches in the MLS, taking the Tampa Bay Mutiny in their first season in 1996, during which time his side won the regular season while the Dutchman was named the league's coach of the year. He moved on to New England Revolution and DC United before being named coach of the national U-20 side, whom he mentored from 2001 until a brief stint at Chivas USA in 2005. Rongen then returned to the national team fold and led USA at the 2007 and 2009 FIFA U-20 World Cups. American Samoa, one of the smallest nations in world football, struggled at the recent Pacific Games in New Caledonia, losing all four matches. Rongen will attempt to turn that form around in the preliminary tournament for the OFC Nations Cup, which takes place in Samoa from 22 to 26 November and pits American Samoa against the hosts, Cook Islands and Tonga. Wij wensen Thomas heel veel succes met de komende kwalificatie wedstrijden. André Wijnand Op maandagavond 17 oktober 2011 vond het jaarlijkse topscorersgala plaats in het Holland Casino Amsterdam, georganiseerd door het dagblad De Telegraaf. Tijdens dit evenement ontvingen de topscorers uit het amateurvoetbal in de Amsterdamse regio een gouden, zilveren dan wel bronzen schoen. Links Sjoerd Jens met de 'zilveren schoen' en rechts Lutzen Brink met de prijs 'beste speler seizoen 2010-2011 AFC-spits Sjoerd Jens ontving een zilveren schoen voor zijn 22 doelpunten in het afgelopen seizoen. Het was zilver met een stevige gouden rand, want Sjoerd was met zijn doelpuntentotaal topscorer van de gehele (zondag én zaterdag) Topklasse, een gewel dige prestatie.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 12