Medische commissie Herman van Raalte, wie kent hem nog? Speel je op gras? Train dan op gras! 9 november 2011 90e jaargang nr. 4 boeiende manier verbaal leuk en interessant reageerden. Ieder op z'n eigen manier en over z'n eigen terugblik op hun kwart eeuw AFC- lidmaatschap. Een dankbare terugblik in gedachten ook naar de over leden Zilveren Ploegers Dick van der Klaauw, Chris Schroder, Pierre Eskes en Hans Rooze. Naar dierbare familieleden van AFC-ers, zoals Hans Dukker's vrouw Diny, Tom Nooy's dochter Marion en Fred Laarhoven's moeder. Voor v.l.n.r.: Maurice Koster, Robert Gehring, Gerard Hogers, Emiel Neter en Mannes Kinsbergen Achter v.l.n.r.: Tom Egbers, Kees Kerker, Roland Ribberink, Brian van Gelder, Michiel Reddering en Jack van Gelder Een verheugende verrassing was het initiatief van Johan om tussen twee gangen van de maaltijd door Edwin Geluk in het ziekenhuis te bellen. Hem een spoedige beterschap toewensend, waarna voor Edwin duidelijk via de telefoon het horend applaus en juichende groet van zijn clubgenoten in zijn ziekenhuisbed hoorbaar was. Het was een avond om lang in goede herinnering te houden. Opnieuw een enorm geslaagde Zilveren Ploeg-avond. Dankzij commissievoor zitter-presentator Johan de Bie, zijn beide mede organisatoren Hans Honsdrecht (bedelknaap voor 't goede AFC-doel), Hans de Wijs (archivaris van het AFC-verleden) en Frans Ris (clubhuis-pachter). En "last but not least" de onder zijn leiding functionerende dames en heren vanuit de keuken, die 'n grote en vriendelijke gastvrijheid in hun handelen manifesteerden. In een enkel uit mannen bestaand gezelschap, zoals op deze avond, schitterde keer op keer met name de vrouwelijke inzet bij het presenteren van het lekkere voedsel op de tafels. Hans de Bie. Het is inmiddels een normaal beeld geworden. Elke sportvereniging denkt zo snel mogelijk over te gaan naar kunstgrasvelden. Het is even een investering maar verder hoefje er niet naar om te kijken. Maar vele blessures later, gaat men toch genuanceerder nadenken. Natuurlijk is men bij het Italiaanse Milan, met hun hyper modem innovatie centrum, er al achter dat kunstgras toch niet het 'Walhalla" biedt. Maar ook bij onze grote broer Ajax, waar de splinternieuwe Adidas innovatiehal is gerealiseerd, komt men er steeds meer achter dat de impact van verschil in ondergrond nadelig kan zijn waarop gepresteerd moet worden. Okay, een trainingsweek bij de super profs, of tweemaal in de week bij onze Topamateurs, geeft natuurlijk wel het verschil aan, maar de belasting/belastbaarheid blijft echter het zelfde. Speel je de wedstrijd op gras, train dan ook op gras. De ene na de andere speler heeft last van de Hamstring. Wat opvalt is dat deze blessure vaak juist niet uit forse duels voortkomt. Een voet baller zet aan voor een sprintje of een sprong en plotseling grijpt hij met één hand naar de achterkant van zijn dijbeen en zijn gezicht verraadt dat het helemaal mis is. "Dat is juist de klassieke uiting", zegt Ajax-clubarts Edwin Goedhart. Een lichte krampaanval is vaak al de voorbode. Kramp wordt vaak onderschat, terwijl je het als een bijna-blessure moet zien. En als je vervolgens ineens moet aanzetten kan het mis gaan. De Hamstring bestaat uit drie grote vlezige spieren, welke vanaf het zitbeen( tuber ischium) naar de achterzijde aan de knie verlopen. De meeste inscheuringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij het zitbeen. De juiste handeling is, direct staken van verdere actie, ijskompressen en drukbandage gedurende 24 uur waarna voor zichtig rek- en spierversterkende oefeningen binnen de pijngrens zijn aan te bevelen. Dat juist voetballers vaak worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport, namelijk een explosief krachttoename bij een sprint. Maar we zien het ook na eenzijdige krachttraining van de dijbeenspieren. Het voetbalspel is sneller geworden. Er worden steeds meer wedstrijden gespeeld waardoor de noodzakelijke herstelfase steeds korter wordt. Maar nog kwalijker is, dat de basiskwaliteit afneemt. Dat jeugd minder gymnastiek krijgt in het basis onderwijs en dat massaal op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis hangt, inclusief de ouders, vaak nog met het bord op schoot. Want dat is toch lekker gemakkelijk? De K.N.V.B. sportarts Frits Kessel had al snel de indruk dat voetbal lers zichzelf te weinig rust gunnen en anders is er wel de trainer, die juist "die-ene-speler" nodig heeft en niet gemist kan worden!? Na een wedstrijd zou je tweemaal 24 uur van echt zware belastin gen moeten afzien, waarbij uitlopen of coördinatie training nog de allerbeste optie is. Ook na intensieve krachttraining in de sportschool neemt vooral de coördinatie af, welke juist bij com plexe voetbalbewegingen brood nodig zijn. Het is niet voor niets dat veel voetbalclubs overgaan tot het aantrekken van loop/atletiektrainers of zoals bij A.F.C. een hersteltrainer te doen gebruikelijk is. Zalig zijn echter de spelers die van moeder natuur een sterk en soepel spierstelsel mee hebben gekregen De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Michael Olivieira 06-21278122 Co Grosze Nipper tel. 06-44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Inloop spreekuur voor alle leden van A.F.C.!! Voor AFC/ers bestaat een maandagavond inloopspreekuur in de praktijk van Marielle Marelis (fysiotherapeute van Zaterdag 1) elke maandag tussen 18.00 en 19.00 uur. Locatie A.J. Ernststraat 167 te Amsterdam Buitenveldert. tel. 06- 24207849. Legendarische doelman Blauw-Wit volgt met belangstelling de prestaties van achterkleinzoon Didier Reijns in jeugd AFC Zeven jaar telt AFC jeugdspeler Didier Reijns, die op 6 februari dit jaar als "'Pupil van de Week" bij de thuiswedstrijd van AFC 1 met de spelers, scheidsrechter en grensrechters het hoofdveld op "Goed Genoeg" op wandelde. Voor de thuiswedstrijd tegen Baronie. Ik heb het blije verhaal van z'n ouders gehoord. Ook zijn overgrootvader vond 't leuk. Hij is niemand minder dan de vroegere doelman van het sterrenteam van Blauw-Wit en ook nationaal doelverdediger van het Nederlands elftal. Zijn naam: Herman van Raalte. Een legendarische voetballer in de Nederlandse sportgeschi edenis.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 11