Voor AFC brak toen een betere fase aan. Uit een voorzet van Magid Jansen kopte Joost Heij de bal net mis. Daarna gaf Jansen de bal aan de mee opgekomen linksback Mike Derlagen die de bal pan klaar op het hoofd van Joost Heij legde; hij kopte hard maar de doelman (vorig jaar nog le keeper van FC Lienden) redde knap. In de extra speeltijd moest Raymon van Emmerik weer eens alles uit de kast halen om tot een spectaculaire redding te komen. Net voor het laatste fluitsignaal was het Mike Ruijter die een kei hard schot afvuurde op de goal. Zijn schot werd door een verdedi ger van IJsselmeervogels van richting veranderd en in de netten geschoten. De eer was toch nog even gered; IJsselmeervogels-AFC eindigde in 2-1. Ondergetekende kon met de uitslag leven. Na afloop droop hij af richting "Goed Genoeg" alwaar een nodig borreltje werd genuttigd. Zondag aanstaande de le thuiswedstrijd, tegen FC Lienden dit jaar zonder "Hansie, Hansie". Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Derlagen, Ruijter, De Haer, Arana Barrantes, Meulemans (van Es), van Moll (Helstone), Jansen, Lanting, Sarica, Heij 28 augustus 2011: AFC- FC Lienden afgelast Door de hevige en langdurige regenval is het hoofdveld onbespeel baar en gaat de wedstrijd AFC - FC Lienden niet door. De Persmap presentatie (voor genodigden) die voorafgaande aan deze wedstrijd zou plaatsvinden is uitgesteld naar as. woensdag avond na afloop van de competitie wedstrijd AFC - Hollandia. 14 september 2011 90e jaargang nr. 2 len) toog uw scribent niet richting Spakenburg alhoewel hij daar graag een visje zou hebben gegeten, iets dat andere AFC'ers wel deden. Nee, voor ondergetekende gewoon een (kip)sateh bij AFC samen met een Lid van Verdienste. Eenmaal aangekomen in Spa kenburg ben je gelijk onder de indruk van een supertribune. Mooi om te zien dat ons AFC hier mag spelen. 31 augustus 2011AFC - Hollandia 1-2 En weer een doordeweekse avondwedstrijd, ditmaal 'gelukkig' op ons eigen sportpark Goed Genoeg en wel tegen het bevriende Hol landia uit Hoom. Tevoren werd -traditiegetrouw inmiddels- een sateh gegeten (van kip), simpel als het moet zijn. Werd ons veld afgelopen zondag nog onbespeelbaar geacht, vanavond lag het er schitterend bij. Helaas werd het een zware avond voor de voetballiefhebber. AFC begon niet heel sterk. Hollandia was gelijk feller en gretiger op de bal, kon goed en gemakkelijk combineren. Sjoerd Jens had nog wel een solo-rush vanaf de middenlijn en schoot de bal vanaf rechts voorlangs waarbij zijn schot de bovenkant van de lat schampte. Ook aan de overkant werd het spannend toen Hollandia uit een hen toegekende vrije trap hard de onderkant van de lat raakte, de bal de doellijn aantikte en wonderwel niet achter de lijn kwam. Keeper Raymon van Emmerik had 'for the ocassion' een maagdelijk wit shirt aangetrokken. Uw scribent meent echter te moeten betwij felen of dit wel geschikt is voor hem. Het weerhield hem er echter niet van een mooie redding te brengen, tegen de zon in. Het was toch echt Hollandia dat de score wist te openen. Zij profi teerden van hun betere spelopvatting. De score had bijna nog groter kunnen uitpakken toen Mike Ruijter, die verder een goede wedstrijd speelde, een terugspeelbal op zijn keeper op de bovenkant van de lat zag belanden. Ook Magid Jansen (een van de betere spelers van AFC-zijde) zag een hard schot door Hollandia-keeper Ron Sijm gestopt worden. Ondergetekende wilde zich al haasten richting clubhuis toen Yusuf Sarica in de laatste speelminuut voor rust AFC op gelijke hoogte bracht (1-1). Zoals wel vaker kwam AFC beter uit de kleedkamer dan dat het erin ging. Het was dan ook Ronny van Es die de bal gaf aan Sjoerd Jens die vervolgens zijn schot naast de doelpalen verwerkt zag worden door de Hollandia-keeper. Even later was het Magid Jansen die een vrije trap nam en de bal op het hoofd van Van Es deponeerde; hij kopte richting goal maar wederom was de keeper van Hollandia een sta-in-de-weg. Lutzen Brink mocht de laatste 25 minuten meer voetbal brengen, iets dat nodig was. Toch was het een Hollandia-aanvaller die met een snoeiharde pegel Raymon van Emmerik liet zwemmen; 1-2. Deed AFC nog wat terug? De ingevallen Mauritsio Helstone speel de zich goed vrij aan de zijkant, ontving 'over de hele' een pass van Jansen, schoot de bal vervolgens richting Ronny van Es die echter weer de Hollandia-goalie op zijn weg vond. Na 94 minuten vond de scheidsrechter het welletjes en klonk het laatste signaal uit zijn fluitje. Na afloop werd de Persmap nog gepresenteerd en was het nog enige tijd onrustig in ons clubhuis waarbij de nodige versnaperingen werden genuttigd. AFC zal uit een ander vaatje moeten gaan tappen wil het dezelfde positie eindigen als afgelopen seizoen, zo is mijn bescheiden me ning. Om 20.00 werd afgetrapt onder toeziend oog van zo'n 1000 toeschouwers. IJsselmeervogels kwam sterk uit de startblokken. Hoewel zij met name de le helft beter speelden, wisten ze niet heel erg gevaarlijk voor de goal te worden. Na een half uur spelen kreeg IJsselmeervogels een comer toegekend. De bal werd goed voorge geven en in de netten verwerkt; 1-0 voor de thuisclub. Gezien het verloop van de le helft was dat zeker een correcte weerslag. In de rust werd nog even het sponsorhome aangedaan; mooi en goed verzorgd allemaal. Uw scribent zat nog niet goed en wel voor de 2e helft toen een speler van IJsselmeervogels de bal hard schoot richting goal en daarbij de rag van Shane Arana Barrantes raakte. De arbiter zag hier echter een handsbal in en wees resoluut naar de 11-meter stip. Een zeer dubieuze beslissing, maar wel een die alle illussies gelijk naar de prullenbak verwees. Tja, toen keken we tegen een 2-0 achterstand aan. Even daarna kreeg IJsselmeervogels een niet te missen kans maar de bal werd hoog over het doel geschoten. 16

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 16