vËÏ Verslagen Zondag 1 14 september 2011 90e jaargang nr. 2 Na wat geslapen, muziek geluisterd, de avond geëvalueerd en ge- chilld te hebben, gingen we om 14:00 uur weer trainen. Dit keer niet op het complex waar de andere trainingen zich hadden afge speeld, maar een stuk verder. Er waren wat gasten bij een lokale competitie wedstrijd gaan kijken, die achteraf van geen niveau bleek, maar waar wel lekkere tosti's in de kantine te halen waren. Na hun opgehaald te hebben gingen we met de twee busjes en een BMW, waar alleen Willi zich in bevond, op weg naar het andere complex. Het was zo'n tien minuten rijden. Daar aangekomen bleek het een mooi complex te zijn met twee gravel velden en een mooi grasveld dat als hoofdveld diende. We dolden eerst wat met Willi, die eindelijk de mogelijkheid zag zijn wat stroef ogende, maar nog steeds erg vette truckjes te vertonen, waarna we een teamfoto maakten. Na wat oponthoud, doordat Ruud nog niet helemaal door had hoe de hedendaagse camera's werken, stonden we toch mooi op de foto. We begonnen de training, oud en vertrouwd, met een rondo. Nor maal gesproken zou ik meteen doorgaan met het vermelden van de volgende trainingsoefening, maar ik wil toch Kevin en Andre even in het zonnetje zetten. Zij ontvingen namelijk beide, in een tijdsbe stek van zo'n 15 seconden, de twee 'vieste' pana's van het week end. Namens de groep: 'bedankt hiervoor'. Na het hilarische rondo'tje gingen we over op een partijvorm. Jordy stond op de goal en we moesten door middel van een aantal keer overspelen scoren. Halverwege bevonden we ons echter in een gigantische hoosbui die wat roet in het eten gooide. We gingen wat afronden, waarna we vanwege de weersomstandigheden van het veld af moesten. We speelden de partij uit op een ander veld. Doorweekt kwamen we aan bij Lippens-hof. Gelukkig kregen we van de onwijs gastvrije Willi de mogelijkheid te douchen en om te kleden voor we vertrokken. Om 16:00 uur stipt stonden de busjes met bestuurders Gerrit en Ruud klaar om ons wieder zu hause te brengen. Na uitgebreid afscheid van Willi te hebben genomen vertrokken we richting Amsterdam. We spraken af ergens onderweg te stoppen om iets wat op avondeten leek naar binnen te werken, zo geschiedde. Na een dik uur gereden te hebben stopten we vlak voor de grens, om toch ons wel verdiende bratwürst mit ffitten und sauce te veror beren. De helft van de groep had hier minder naar verlangd en koos voor de McDonald's die zich om de hoek bevond. Na deze korte pauze ging de reis weer verder. We kwamen rond 18:30 uur aan op AFC waar iedereen afscheid van elkaar nam na een geweldig week end Bottrop en omstreken. Bij deze willen we namens de spelers van AFC 4, die mee waren op trainingsweekend, een aantal mensen bedanken. Ten eerste de prachtige club AFC voor het regelen van twee personenbussen, want anders waren we niet verder dan het terrein van AFC zelf gekomen! Dan Ruud die telkens weer bereid was ons van hot naar her te rijden. Vervolgens willen we, nogmaals, Willi Lippens bedanken voor zijn gastvrijheid en openheid naar ons toe en tevens voor de vele trainingsmogelijkheden die hij voor ons heeft kunnen regelen. Als laatste, maar belangrijkste van allemaal, komen we aan bij Kees en Gerrit. Zij hebben ervoor gezorgd dat dit weekend heeft plaats kunnen vinden en we als team van een perfec te seizoenstart hebben mogen genieten. Erg bedankt hiervoor! Geschreven door spelers van AFC zondag 4 21 augustus 2011: JVC Cuijk- AFC 2-2 De start van de competitie stond vandaag op het programma; Cuijk intikken in de navigatie levert 138 km op. Een mooie tocht, over de A2, Al5, A50 en A73. Het was nogal warm toen we vertrokken uit Amsterdam maar een maal Cuijk binnenrijdend bleek het kwik 6 graden hoger (29 gra den). Dan kom je daar aan en zie je het kunstgrasveld opwarmen. Tja, ideaal was dat natuurlijk niet. De wedstrijd start. Ronny van Es, captain vandaag, kopt de bal slapjes op de doelman van Cuijk. Aan de overkant moet Raymon van Emmerik even later redding brengen. Cuijck begon sterker aan de wedstrijd dan AFC. De arbiter miste een volle handsbal door een verdediger van Cuijk.Dan scoort Cuij ck na verdedigend falen van onze defensie (1-0). Pas daarna breekt een betere fase aan voor AFC. Sjoerd Jens geeft een prachtige pass op de mee opgekomen Duncan van Moll die deze bal tot doelpunt verwerkt; 1-1. Uw scribent vond dit wel een mooie ruststand. Op slag van rust kreeg Cuijk een penalty toegekend nadat Van Emmerik volgens de leidsman buiten zijn boekje ging. Eerstgenoemde was het daar, ook na afloop, niet mee eens. In de rust viel onze vice-voorzitter op dat er meer borden langs de kant staan dan toeschouwers. Uw scribent kon dat beamen. AFC kreeg in de 2e helft iets meer grip op de wedstrijd, maar tot heel veel uitgemaakte kansen kwam het niet. Bij vlagen redelijk verzorgd voetbal met rondspelen maar tot de 16-meter en daarna? TjaScoren blijkt vandaag moeilijk. De trainer wisselde Sjoerd Jens voor Joost Heij (20). Ik schreef al eerder over hem dat we nog veel plezier aan hem kunnen beleven. Mijn woorden bleken bewaarheid toen hij in de 92e minuut met een prachtige omhaal, zeer hard de bal in het net wist te trappen. BffiBMÜfc i In de 92e minuut scoort Joost Heij de gelijkmaker (2-2) De meegereisde AFC'ers (iedere week trouw langs de zijlijn) vier den het 'feestje' samen. Vorig jaar scoorde Cuijk in de slotfase 2-2, nu waren de rollen -gelukkig- omgekeerd. AFC staat nu 7e. Het seizoen is nog lang. En woensdag moeten we naar IJsselmeervogels voor de beker, dat gisteren de eerste wed strijd won. Dit verslag werd getypt op de terugweg naar Amsterdam. Uw scri bent kreeg bericht dat thuis op hem een balletje gehakt, gebakken aardappeltjes en sla te wachten staat. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Derlagen, de Haer, Ruijter, Geffe- rie, Lanting, Jansen, Sarica, van Moll (Helstone), van Es en Jens (Heij) 25 augustus: IJsselmeervogels - AFC 2-1 (KNVB beker) Een doordeweekse woensdagavond zo in het begin van de competi tie speelt AFC een wedstrijd voor de le ronde van de KNVB-beker. Van de ongeveer 40 clubs lootte AFC -vooraf gezien- zeer ongun stig; wij troffen het walhalla van het amateurvoetbal uit het plaatsje Spakenburg, te weten IJsselmeervogels. Een club die in de Jupiler League niet zou misstaan gezien de wijze waarop de randzaken verzorgd zijn. Of het nu om een sponsorhome gaat of om de ultra moderne en van alle gemakken voorziene kleedkamers; IJsselmeer vogels heeft 'het'. Een doordeweekse wedstrijd wordt doorgaans voorafgegaan door een hapje eten. Uit angst voor files (het bleek achteraf mee te val- 15

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 15