AFC'ers vertellen 4 Trainingsweekend AFC zondag 4 De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Michael Olivieira 06-21278122 Co Grosze Nipper tel. 06-44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim,crouwel@,xs4all.nl Inloop spreekuur voor alle leden van A.F.C.Ü Voor AFC/ers bestaat een maandagavond inloopspreekuur in de praktijk van Marielle Marelis (fysiotherapeute van Zaterdag 1) elke maandag tussen 18.00 en 19.00 uur. Locatie A.J. Ernststraat 167 te Amsterdam Buitenveldert. tel. 06- 24207849. Stelt u zich voor. Liet is een typisch Nederlandse zaterdagochtend: Vrij fris, bewolkt, matig windje en de constante dreiging van he mels vocht. Verplaatst u zich dan vervolgens naar het parkeerterrein van AFC Amsterdam. U kunt zich nu vast wel voorstellen hoe het nieuwe AFC zondag 4 zich gevoeld moet hebben. Daar stonden ze dan, tien voetballers, de trainer Kees Bregman, de leider Gerrit Altena en begeleider/chauffeur Ruud van de Ruit. Ja, u leest het goed, 10 voetballers. Op papier zouden dit er 20 moeten zijn maar wegens uiteenlopende, al dan niet legitieme, redenen waren er maar 10 spelers. Dit dertiental vertrok om 8:45 uur richting het Duitse Essen. In Essen wachtte oud international van het Nederlands elftal Willie Lippens op ons. Voor de jongere lezers onder ons, Willie Lippens is de enige voetballer die 1 op 1 loopt qua doelpunten in het Nederlands elftal. Hij speelde namelijk 1 wedstrijd en u raad het al, hij scoorde ook. Na de doelpuntenregen tussen Nederland en San Marino heeft hij overigens wel gezelschap gekregen van Wijnal- dum. Willie Lippens, 2e van links, begroet de spelers van AFC zondag 4 Eenmaal aangekomen op het overigens geweldige "Lippens Ran- che", kregen we eerst de tijd om de kamers van binnen te bekijken en onze spullen in te ruimen. Daarna was het tijd voor de eerste lunch. In het restaurant stonden vers belegde broodjes klaar en deze werden met een flinke portie enthousiasme naar binnen gewerkt. Na de lunch was er even gelegenheid voor een "powernap". Dit mo ment rust werd flink verstoord door een ongelofelijke regenbui, het bleek het begin van een nat weekend. Toen het weer een beetje was opgeklaard kregen we het sein om de spullen te pakken en de bussen in te stappen richting het trainings veld. Het veld lag in een oud stadion, een prachtige locatie dus. Door de hevige regenval van eerder die dag, was het grasveld he laas niet geschikt als trainingsveld. De enige oplossing voor dat moment was een training op een gravelveld. In Duitsland is het heel normaal dat er wedstrijden op deze ondergrond worden gespeeld. Voor ons was dit wel even wennen, de bal controleren gaat toch opeens veel moeilijker. De eerste training hebben we dan ook veel 14 september 2011 90e jaargang nr. 2 gelopen, maar helaas kwam het ook tijdens deze training met bak ken uit de hemel vallen. Na de training en het hoognodige opfrissen was het tijd voor een teambespreking. Onder het genot van een flink potje bier werden de verschillende plannen voor dit jaar besproken. Wat wel heel erg snel duidelijk werd is dat er dit jaar iemand voor de groep staat die ontzettend veel kennis heeft van het spelletje. Aan de leiding van Kees en Gerrit zal het dan ook niet liggen dit seizoen. Ook zal het niet liggen aan de sfeer binnen de spelersgroep. Tijdens het eten werd er door iedereen volop gepraat over de meest uiteenlopende onderwerpen. Natuurlijk mochten de Duitse woordgrappen ook niet ontbreken. Na afloop van het eten kregen we even de tijd om ons op te frissen, vervolgens was het tijd voor de volgende teambuilding activiteit. Stappen in Oberhausen. Over deze avond kunnen we om meerdere redenen heel kort zijn. Het was ontzettend gezellig, er is goed ge feest en iedereen heeft zich prima vermaakt. Vooral de "Apfel- baum" viel erg in de smaak. De avond werd wel ontsierd doordat een deel van de groep niet binnenkwam bij een volgende club, maar achteraf gezien was dit misschien de beste oplossing. Er moest immers de volgende ochtend weer getraind worden. Een paar uur slaap, dat werd ons gegund om de goede stapavond van de avond hiervoor een plekje te geven in de schatkist van leuke ervaringen die we dit weekend beleefden. Om 08:30 uur stond namelijk het ontbijt alweer gepland. 'Onverwacht', zo Gerrit het beschreef, maar 'getuigend van de juiste instelling, dat wat belooft voor het komend seizoen', zaten we met z'n allen op tijd aan het ontbijt. Niet iedereen was even fit als hij aan het weekend begon, maar een heerlijk ontbijt met warme broodjes, jus d'orange, eieren en natuurlijk koffie deed hier en daar een brak koppie verdwijnen. Niettemin hadden velen van ons het 'disco poco tringe linge ling- deuntje' nog niet kunnen stoppen van het herhaaldelijk passeren van zijn gedachten. Redelijk hinderlijk, die Deutsche 'mitsing' musik! Om 10:00 uur was de eerste training gepland, op hetzelfde complex waar we gisteren op gravel hadden getraind. Het complex lag op loopafstand van Willi Lippens-hof, dus werd er besloten - nadat Kees en Gerrit het parcours grondig geïnspecteerd hadden - een half uurtje voor aanvang, te voet naar het complex te gaan. Niet geheel ongegrond, want behoudens dat de meesten het wel lekker vonden hun spierpijn en vermoeide benen wat los te lopen voordat de trai ning begon, hadden we het voorrecht getuige te mogen zijn van een ware hondenshow, die zich op de weg naar het complex afspeelde. Nadat dit schouwspel voor sommigen goede gesprekstof opleverde ging de focus al gauw weer over op de aankomende training. Ondanks het feit dat de training op gravel van de vorige dag prima bevallen was, kregen we dit keer de mogelijkheid op het prachtige grasveld te voetballen, dat gisteren nog te drassig was bevonden. Bij het horen van dit nieuws was alle slaap uit de ogen en moeheid uit lichaamsdelen wel verdwenen. Zoals altijd begonnen we de training met een fanatiek rondo'tje om even warm te worden, waar na we snel overgingen op een partijvorm. Om het veld niet kapot te spelen werd elke trainingsoefening op een ander stuk van het veld gespeeld. Na wat sprintoefeningen en lange passes was het de beurt aan Jordy om zijn keeperstalent te laten zien. We rondden wat af en speelden nog een partijtje. Om 12:00 uur waren we weer op Willi Lippens-hof. Na onderweg de geur van bratwürst en schnitzel geroken te hebben bij de barbe cue van de hondenshow, sloeg ook in de groep de honger toe. Ge lukkig, konden we nog wat regelen voor de lunch, die eigenlijk niet gepland stond. We kregen wat lekkere broodjes en wat te drinken. Vaak is het zo dat je al vroeg je kamer moet verlaten wanneer je in een hostel of in dit geval het Lippens-hof 'Mitten im Pott' over nacht. Echter, Willi Lippens had het onwijs naar zijn zin in ons gezelschap en vond het geen enkele moeite ons verblijf met wat uurtjes uit te stellen. Hierdoor konden wij wat relaxen in de kamers en ons mentaal voorbereiden op de tweede en tevens afsluitende training van de dag en het weekend.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 10