Zondag 3 promoveert naar de Reserve le klasse! "Onze Toekomst" 22 juni 2011 89e jaargang nr. 11 ■Vxi WiP- Wat een geweldige afsluiting van het seizoen voor de zondag 3. Na eerder de KNVB districtsbeker te hebben gewonnen werd vandaag door een 1-0 overwinning op ZSGO/WMS 2 ook nog eens promotie naar de reserve 1 e klasse een feit. Na het laatste fluitsignaal was de ontlading zowel bij de spelers als de bezoekers dan ook groot. Nadat Machiel van der Woude een korte speech had gehouden kon het feest beginnen. Namens het Bestuur en de B-commissie wil ik alle spelers en in het bijzonder Martin Verburg en Cocky van Duivenbode feliciteren met dit fantastische resultaat. Patrick Reddering Onder de titel "Onze Toekomst" wordt er maandelijks een van de AFC Jeugdspelers "doorgelicht" met allerlei relevante en irrelevante vragen. De zesde in deze reeks is de, sinds 25 augustus 2010, 17-jarige Xan- der Stoffer uit de zondag B4, alweer zo'n jongen die zijn hele jeugd bij AFC rond loopt, traint, voetbalt, keept en zelfs ook fluit. Xander Stoffer uit de zondag B4 Wanneer begon je bij AFC? Ik loop al rond vanaf de Champions League. Maar vast niet vanaf die leeftijd al als keeper? Nee, ik was eerst verdediger, linksback (ook al ben ik rechts), daarna mid -mid. Toen keek ik veel voetbal op tv en raakte ik geïnspireerd door een aantal reddingen van Henk Timmer (toen nog bij AZ) en zag ik vele mooie acties van Edwin van der Sar en dacht ik: "dat wil ik ook". In het tweede jaar van de D pupillen ben ik met keepen be gonnen. De Zondag B4 is op de AFC website nadrukkelijk aanwezig met prachtige inhoudelijke wedstrijdverslagen die niet onder doen voor de Telegraaf Sport. Onze coach Nicky Hekster schrijft deze stukjes. Het is een leuk team, een team "voor de lol", we zijn niet super goed, maar als we de avond voor de wedstrijd niet zijn uit gegaan, winnen we af en toe zelfs nog.... Waar woon je en waar ga je naar school? Ik woon in Amsterdam Zuid, vlakbij mijn school (Hervormd Lyceum Zuid) en vlakbij AFC. Gaat school een beetje? Ja hoor, ik zit nu op 5 VWO en ga naar de 6e. En dan? Dan wil ik zo snel mogelijk geneeskunde gaan studeren. Waarom geneeskunde en waarom zo snel mogelijk? De keuze voor geneeskunde gaat al een tijdje terug. Ik moest in de 3C klas een profielkeuze maken, economisch of wetenschappelijk, en het leek me beiden wel leuk. De moeder van een goede vriend van mij is anesthesist bij het AMC en ik mocht een dag mee lopen om te kijken wat ik van dat wereldje vond. Ik was zeer onder de indruk en vanaf die dag wist ik het zeker: ik wil chirurg worden. Vandaar dat ik ook snel wil beginnen want met een dergelijke specialisatie heb ik nog wat jaren voor de boeg. Blijf je voetballen tijdens je studie? Ik hoop het wel, en als dat lukt zeker bij AFC. Komen je ouders nog wel eens naar een wedstrijd kijken? Mijn vader af en toe, en soms ook mijn moeder, Wiens analyse van de wedstrijd is beter? De analyse van mijn moeder is meer op mij gericht en die van mijn vader meer op het team. De kwaliteit van de analyse hangt ook af van of we gewonnen hebben of niet. Elk interview vragen we wat anders, maar we vragen altijd: "wat is je lievelingsgerecht bij AFC?" Ik snack alleen maar bij AFC, ik woon zo dichtbij, dus ik eet thuis. Je bent keeper, het is even pijnlijk, maar wat was je grootste blunder? Ik kan me het nog goed herinneren. Ik was nog maar net begonnen met keepen. Ik had verkeerd in geschat waar ik stond en reageerde niet op een slap schot op het doel. Ik dacht dat hij naast ging. De bal rolde echter rustig het doel in.... Mooiste redding? Op veld 3, een goed genomen comer ging richting kruising, ik maakte een snoekduik en had hem klem vast. We hadden die wedstrijd wel met 15-0 verloren, maar het had dus nog erger gekund! Welke leeftijd fluit je als scheidsrechter? De D-pupillen. Wat is moeilijker: leiding over de ouders hebben of leiding over de spelers? Ik ben zo geconcentreerd wanneer ik een wedstrijd fluit, ik heb niet in de gaten wat de ouders roepen. Ik merkte dat laatst ook nog toen ik een jongen uit het veld had gestuurd die iemand in zijn nek had ge grepen en onder uit had gehaald. Ouders langs de kant begonnen te keer te gaan tegen deze jongen, maar ik had niets in de gaten. Ik was met hem en de wedstrijd bezig. Niet met de ouders. Wat vind je leuk aan het scheidsrechter vak? Als keeper heb ik soms tijd om me te verplaatsen in de veldspelers en kan ik de scheidsrechter goed observeren. Dan zie ik dat aan en denk ik: "dat wil ik zelf beter doen". Wat is je ultieme wedstrijd om ooit "live" te zien? Ajax in de Champions League finale, tegen wie dan ook. Wat vind je leuk aan AFC? Ik voetbal hier sinds ik me kan herinneren, het is leuk om hier al mijn jeugdherinneringen op te halen. Er heerst een goede sfeer en ik heb een geweldig team. We gaan, zover ik weet, allemaal gezamenlijk door naar het volgende seizoen. Zitten er nog jongens van het eerste uur bij je in het team? Nee, niemand. Dat komt omdat ik in de C een keer te weinig had getraind. Toen ben ik een team "terug gezet" maar had het in dat nieuwe team eigenlijk veel meer naar mijn zin. Dat "terug zetten" 37

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 37