Moment Suprème! Medische commissie I - Insmeren die handel!? 22 juni 2011 89e jaargang nr. 11 Winnaar zaterdag 9 Na afloop van het toernooi werden alle deelnemers door AFC getrak teerd op een Portugees getinte maaltijd met gebak en werd gezamen lijk gekeken naar de (saaie) finale van de Europa League. In de rust was het de tijd om de winnaars te huldigen. Dit was ook het juiste moment voor alle teams om een groot applaus te geven aan de vol gende mensen die onze thuiswedstrijden altijd tot een feestje maken: De leden van de B-commissie: Patrick, Max en Seth. De leden van de C-commissie: Roy, Sebo en Jack. Marian en Theo Jansen van de wedstrijdtafel. Frans, Joop, Peter, keukenprinses Astrid en alle mooie dames achter de bar. Het scheidsrechters corps o.l.v. Frans Juch. Deze avond werd wederom bevestigd dat AFC uniek is en dat de zaterdag- en zondagsenioren afdelingen floreren. Namens het bestuur wens ik iedereen een heerlijke zomer en voor je het weet is het september Lou Hekster door Laurens Samsom Eind mei wordt het voetbalritme altijd rigoureus doorbroken. Geen trainingen meer, het hele weekend is ineens vrij en zondagavond om zeven uur zendt de televisie tennis vanuit Wimbledon uit. De voetbal- finales zijn geweest en na twee weken uithobbelen met promotie/ degradatievoetbal, zit het er echt helemaal op. Het enige wat er nog aan voetbal te zien is, zijn de terugblikken. Nog één keer de verrassendste club (ADO den Haag), de gekste actie (de beet van Suarez), de mooiste steekpass (Eriksen tegen Twente). Maar vooral: de mooiste goal. De omhalen van Kah, Boymans en Siem de Jong waren prachtig, maar één doelpunt overtrof alles. Het gaat bij een doelpunt namelijk niet alleen hoe het wordt gemaakt, maar vooral op welk moment. Neem bijvoorbeeld het doelpunt van Marco van Basten tijdens de EK finale in 1988. Natuurlijk al een prachtige goal op zich, maar zulke treffers worden ook eens per seizoen per ongeluk in de B3 van AFC gemaakt. Bij Marco's goal telde vooral het moment, waardoor de vaak ingetogen Theo Reitsma triomfantelijk brulde: 'Wat een goal, wat een goal, wat een schi-tte-rend doelpunt.' Maar de koning van pieken op het juiste moment is toch wel Zinedine Zidane. De beste voetballer van de afgelopen 30 jaar (en misschien wel aller tijde), scoorde drie keer in twee WK-finales, één keer in een Champions League finale en ook nog eentje voor de Super Cup. En dat waren geen lullige intikkertjes. Alleen al voor deze imposante cijfers zien we dat ene kopstootje door de vingers. Terug naar het doelpunt van het jaar in de Nederlandse Eredivisie. Eén goal stak er met kop en schouders bovenuit: de stift van Theo. Als ik voorzitter van FC Twente was, zou ik speciaal voor deze stift een museumpje oprichten. Een interactief museum wel te verstaan, zodat men de onmogelijkheid van de voetbeweging kan navoelen. Bij binnenkomst krijg je eerst wat zakken zand omgehangen, totdatje precies evenveel weegt als Theo Janssen. Met de zandzakken om het lichaam loopje naar de volgende ruimte, waar je zo snel mogelijk een halve slof sigaretten moet oproken. Zo doet Janssen dat immers ook altijd voor een belangrijke wedstrijd. Als de sigaretten op zijn, wordt je vriendelijk verzocht 81 minuten op een loopband te rennen. Let wel: de zakken zand blijven ook bij deze inspanning om. Direct na de loopband, eindigt het museumbezoek op een voetbalveld van 70 meter lang. Aan het begin van het veld krijg je een bal met een stuitje aangespeeld. Daarna moet je met de bal aan de voet in volle vaart richting het doel aan de andere kant sprinten. Na vijftig meter komt er een medewerker van het museum aanrennen om een schou- derduw uit te delen, waardoor je in een uitzichtloze hoek voor het doel belandt. Juist op dat moment, als je vermoeid ter aarde wil stor ten, vliegt de bal automatisch met een boogje over de boomlange keeper in de verste hoek, zachtjes in het zijnet. Tel daarbij op dat Janssen deze schitterende treffer maakte in de topper thuis tegen PSV en er is geen twijfel meer over het doelpunt (en de bijbehorende speler) van het jaar. In de souvenirwinkel van het museumpje is overigens ook de mogelijkheid om alle tatoeages van Theo in de huid te laten graveren. Maar dat gedeelte is facultatief, het moet natuurlijk wel een aantrekkelijke plek blijven. De competitie is gespeeld, en A.F.C. heeft zich met een mooie plaats stevig in Topklasse genesteld. Een plaats waar niemand meer omheen kan! De toernooien staan voor de deur, dus breekt de vakantie aan. Zomervakantie, ondanks cola en chips binnen handbereik blijkt zelfs in het gehele betaalde voetbal een voedingadvies te circuleren. De Medische Commissie vaart graag mee op moderne inzichten en adviseert onze Topamateurs dit mogelijk na te volgen. Door regelmatig iets te eten voorkom je datje opeens heel veel trek krijgt en gaat zitten 'snaaien". Tips om regelmatig te eten zijn: altijd ontbijten als je uit bed komt al is het pas laat in de ochtend. neem na elke 3 tot 4 uur iets te eten wat wel gezond is. Gezonde tussendoortjes zijn: biscuits als Liga of Sultana, ontbijt koek, eierkoek, krentenbol, rijstwafel, lange vingers, crackers (evt. belegd), muesli- of sportrepen, vruchtenyoghurt, kwark, alle soorten vers fruit of fruitshakes, een soepje, gedroogd fruit zoals rozijnen en vijgen, rijstcrackers, zoute Japanse mix of vruchtenvlaai. Het is v akantie, dus weinig beweging en veel suikers: herken jij je daarin, dan sla je deze energie op in vet (love-handles rondom je buik) Veel suikers bevind zich in frisdranken en siropen te zoete "sporf'drankjes, alle soorten snoep en te veel enkelvoudige suiker in thee en koffie. Wil je toch even vetbekken, miniseer dit tot maximaal twee keer per week. Dit is beter dan elke dag een beetje. Te vette happen zijn: croissants, donut, broodje kroket, saucijzenbroodje, pizzapunt, hot- dog, bapao broodje, gevulde koek, sprits, glacé- en kokoskoeken, snoep met chocola, alle soorten chips, frites met mayo maar zeker ook de frikandel. 32

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 32