'Gouden Ballen' avond Be Friends Cup 2011 zeer geslaagd 22 juni 2011 89e jaargang nr. 11 Dinsdagavond 17 mei vond de traditionele Gouden Ballen avond bij AFC plaats. Naast de wedstrijd tussen een Gouden Ballen-team en het huidige AFC 1 werd afscheid genomen van de spelers die de A-selectie gaan verlaten en werd 'de speler van het jaar 2010-2011' bekend gemaakt. Als start van de zeer geslaagde avond speelde het huidige AFC 1 tegen een selectie van het Gouden Ballen-team. Laatst genoemd team, onder leiding van oud-trainer Ton du Chatinier, was samengesteld uit spelers die in het verleden een kampioenschap voor AFC behaald hebben of meer dan 100 wedstrijden voor AFC 1 gespeeld hebben aangevuld met een aantal oud-eerste elftal spelers die nog steeds in een lager AFC-team uitkomen. De volgende spelers kwamen in actie: Edwin van Flolten, Rokus Hoogendoom, Benjamin Pinto, Laurens Bianchi, Peter de Waal, Roy Tular, Murat Böke, Erwin Smit, Joey Zebeda, Robert Gehring, Bobby Gehring, Mendel Witzenhausen, Niels Adriaans, Frank Keijzer, Lex Oosterling, Dennis Purperhart, Johan Dol, Fred ten Nijenhuis, Ronald van de Meent en Yama Hashemi. De begeleiding bestond uit Ko Grosze Nipper, Henk Bijlsma en Cees Thomas. In de boeiende wed strijd won het huidige AFC 1 met 3-. Het Gouden Ballen Team met gehurkt v.l.n.r. Ko Grosze Nipper, Mendel Witzenhausen, Bobby Gehring, Rokus Hoogendoorn, Laurens Bianchi, Edwin van Holten, Peter de Waal, Robert Gehring, Nils Adriaans, Frank Keijzer, Yama Hashemi. Staand v.l.n.r. Ton du Chatinier, Murat Böke, Henk Bijlsma, Joey Zebeda, Ronald van de Meent, Fred ten Nijenhuis, Johan dol, Erwin Smit, Roy Tular, Lex Oosterling, Dennis Purperhart, Benjamin Pinto en Cees Thomas. Na de wedstrijd stond een buffet op het programma, waarna voorzit ter Machiel van der Woude het woord nam. Als eerste stond hij stil bij het overlijden door een noodlottig ongeval van de 31 jarige Mi chael Koomen, zoon van ons lid Jan en echtgenote Tineke Koomen. Een minuur stilte werd in acht genomen. Daarna werden de spelers die AFC 1 gaan verlaten of gaan stoppen door de voorzitter afzonderlijk toegesproken en kregen als aandenken een prachtige grote foto in een lijst waarop de betreffende speler in actie te zien is. Resp. werden Sil Paddenburg (vertrekt naar Ajax zaterdag), Tatchary Langguth (nieuwe club nog onbekend), Steve Kenepa (naar Leonidus) en Bertjan Wijers (gaat werken voor Puma in Duitsland en voetballen voor de AFC's zaterdag 1) naar voren geroe pen en afzonderlijk even in de spotlight gezet. Machiel van der Wou de schonk ook, ondanks hun afwezigheid, aandacht aan de naar VVSB vertrekkende Patrick Krop, aan reservedoelman Bela Szenasi die wel als jeugdkeeperstrainer verbonden blijft aan AFC en aan Chelton Linger waarvan nog niet bekend is waar hij volgend seizoen gaat spelen. Helaas kon de na 10 seizoenen voor AFC 1 uitgekomen Said Moumane op deze avond niet die speciale aandacht krijgen vanwege zijn vakantieviering in Marokko. De voorzitter sprak over Said mooie en respectvolle woorden en zegde de aanwezigen toe dat Said op een ander moment die aandacht zal krijgen die bij zijn af scheid past. De topscorer van het seizoen 2010-2011 werd niet vergeten. Sjoerd Jens die 22 doelpunten maakte en daardoor iedereen, in zowel de Topklasse zaterdag als zondag, ruim voorbleef, kreeg een foto in lijst waarop Sjoerd afgebeeld is. Daarnaast ontving hij uit handen van Chris Schroder de topscorer wisselbokaal. Sjoerd Jens met foto en wisselbeker Tenslotte werd 'de speler van het seizoen 2010-2011' bekend ge maakt. Unaniem hiervoor werd door de keuzecommissie Laurens Samsom voorgedragen. Uit handen van de voorzitter kreeg hij de welverdiende maquette en bijbehorende foto. 'Speler van het jaar 2010-2011Laurens Samsom Het bleef nog lang gezellig in het clubhuis. Hans Elias Een nieuwe naam voor een traditioneel AFC toernooi om het recrea tieve zaterdag- en zondagsenioren voetbalseizoen af te sluiten vond plaats op woensdagavond 18 mei. Voorheen noemden wij dit toernooi de ABC Cup, waarbij elke letter de 3 commissies vertegenwoordig den van het senioren voetbal. Echter de A-commissie bestaat niet meer en is opgegaan in de commissie 'Top Amateurs' 'Be Friends' en Keep Smiling' zijn de statements die boven de entree van ons hoofdveld staan. Deze borden bestonden al bij ons oude sportpark aan de Zuidelijke Wandelweg en was een initiatief van wijlen erelid Wim Staats. Een prachtige AFC traditie die de juiste essentie aangeeft met welke intentie een voetbalwedstrijd gespeeld moet worden. Om 18:30 uur begonnen 20 teams met in totaal 225 spelers het toer nooi, begeleid door onze eigen scheidsrechters en wedstrijdtafel. Het was een fantastisch gezicht om 6 halve velden constant bezet te zien met allemaal trotse AFC-ers. Alle teams speelden 4 wedstrijden van 10 minuten. De uiteindelijke finale werd om 20:30 uur gespeeld. ZATERDAG 1 tegen ZATERDAG 9. De verassende winnaar werd ZATERDAG 9, waarvoor hulde! 31

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 31