Bestuursmededeling In Memoriam 22 juni 2011 89e jaargang nr. 11 Clubhuis gesloten Per 1 juni is het clubhuis officieel gesloten. Mocht u om wat voor reden dan ook toch gebruik van het clubhuis willen maken, kunt u het beste (ruim) van te voren contact opnemen met onze clubhuispachter Frans Ris (06-55746749). Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 10 juni 2011 op de leeftijd van 80 jaar van de Heer Dick van der Klaauw erelid en oud-voorzitter van onze vereniging, alsmede lid van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Ronald Koster - secretaris IN MEMORIAM DICK VAN DER KLAAUW Tijdens het afscheid van ons erelid en oud-voorzitter Dick van der Klaauw werd door Machiel van der Woude het volgende uitgesproken. Lieve Ria, Anne Claire, Nathalie, Guido, Brennus en kleinkin deren. Op 10 juni werd ik vroeg in de ochtend gebeld door Bob Duis. Dick van der Klaauw was overleden. Geschokt pakte ik even later de telefoon, de meeste ereleden en bestuursleden waren al op de hoogte van het slechte, onverwachte nieuws. Het bericht kwam keihard bij de AFC-gemeenschap aan. Dick was, hoewel al 8 jaar uit het bestuur, nog immer één van ons, nog altijd betrokken bij zijn club én bij zijn AFC-vrienden. Een veelzijdige man, met humor en scherpe blik, die in alles wat hij deed een natuurlijke middelpunt was. Ook bij AFC, waarvoor hij in verschillende functies grote verdiensten heeft gehad. Aan het eind van het seizoen 2002-2003 kreeg ik de voor zittershamer van Dick overhandigd. En daarmee de spreek woordelijke leiding over van een vereniging die de jaren daarvoor door Dick op excellente wijze was bestuurd. En hoewel Dick zeker in de categorie mannetjesputters thuis hoort deed hij dat als een echte teamspeler die, zoals hij dat zei, de kikkers in de kar probeerde te houden. Zeldzaam was daarbij de gastvrijheid die hij thuis op het Coba Ritsemahof in Amstelveen en aan de Rembrandtweg in Noordwijk, samen met Ria, ten toon spreidde. We hebben er heel wat vergaderd en passant genoten van al dat lekkers wat werd voorge schoteld. Hetzelfde geldt voor de feesten en partijen buitens huis waarvoor het bestuur van AFC werd uitgenodigd. Dick hield hier zichtbaar van en deelde zijn plezier graag met anderen. Dick was van veel markten thuis, ik zei het al, en werd als bekend honkbalscheidsrechter, met eigen fanclub, graag uitgenodigd door onze toenmalige honkbaldochter ABC voor het bekende Hans Volkerstoernooi toernooi. Via vriend Hugo Walker en Johan de Bie werd daar de lijn met AFC snel gelegd, mede door het feit dat Guido en Brennus bij AFC gingen voetballen. Dick werd in 1972 lid en was enkele jaren actief als jeugdleider en trainde als goedwillende vader de jeugd zelf. Dat kon in die dagen nog. Hij trainde ook de zoon van Piet Keizer, en toen Dick hem vroeg of hij de training niet over wilde nemen antwoordde de international 'waarom, het gaat toch goed?' Ondanks die aanmoediging en al het plezier werd het veld verlaten voor de bestuurstafel. Dick nam het voorzitterschap op zich van de jeugdcommissie en werd daarmee vanaf 1981 bestuurslid. In 1986 volgde hij Otto van Rijn op als penningmeester en mede door zijn gewel dige inzet, daarbij fantastisch ondersteund door Yvonne, werd AFC een financieel zeer gezonde vereniging. 'Streng maar rechtvaardig' waren begrippen die in die tijd zeker voor Dick van toepassing waren. De laatste bestuursetappe betrof het voorzitterschap van AFC. Die functie heeft Dick met veel verve en trots ook gedurende een periode van 8 jaar vervuld. Dat gevoel bracht hij met volle kracht over op de bestuurders om hem heen én op de om geving van AFC. In de onderhandelingen met de Gemeente over een langer verblijf van de club op de Zuidas heeft die wervende houding zeer geholpen. We zitten nog steeds op de Zuidas en hiervoor heeft Dick een belangrijke bijdrage ge leverd. In deze periode onderhield Dick een bijzondere relatie met het eerste elftal. Dieptepunt voor hem was dan ook de onverwachte degradatie uit de Hoofdklasse in het seizoen 1997-1998. De overwinning in de laatste wedstrijd tegen VCS mocht niet baten. Toen bleek dat naaste concurrent Neptunes de dans op bijna niet te verklaren wijze was ontsprongen kon Dick het niet geloven. Maar het was wel waar en het bestuur deed er onder leiding van Dick alles aan om zo snel mogelijk op het hoogste niveau terug te keren. Toen dat in 2000-2001 een feit was, werd één van de absolute hoogtepunten voor Dick bereikt. Dick was, afsluitend, voor AFC een man uit één stuk, die de club veel goeds heeft gebracht. De waardering hiervoor binnen de vereniging was groot. Bij het 100 jarig bestaan in 1995 werd Dick benoemd tot erelid en bij zijn afscheid als voorzitter in 2003 ontving Dick de belangrijke mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Wij zullen Dick van der Klaauw in ere gedenken. Ria en de kinderen wensen wij alle sterkte toe. 20

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 20