AFC's "Bie"- zonderheden 11 mei 2011 89e jaargang nr. 10 Het zijn onze helden, die ons door hun onverschrokken strijd tegen het kwade iedere dag de spiegel der waarachtigheid voorhouden. De keuze tussen goed en kwaad, hoe moeilijk die soms ook is. Wij blij ven deze clubgenoten herinneren bij ons monument, als iconen van onze gemeenschap en als moreel kompas voor de toekomst. Ik wil tot slot, voor we 2 minuten stilte in acht nemen, het gedicht Twee minuten voorlezen van Hagar Peeters, op 4 mei 2005 uitgespro ken tijdens de Nationale Herdenking op de Dam. Twee minuten Met prikkeldraad kan je niet schrijven maar een omheining kan je ook oprichten door samen op een plein stil te staan en te zwijgen. Door de stilte twee minuten lang met duizenden lichamen te vullen die hun verzet in één adem boven de Dam laten hangen wordt gezegd dat nooit weer betekent altijd in het geweer komen tegen. Twee minuten - de vonk van verliefdheid heeft minder nodig om over te springen, nog korter vloog de kogel en in veel minder tijd trekt de uitwaaierende parade van je laatste adem heel je leven langs je. Wanneer het waar is dat voor je doodgaat de essentie van je leven als een zwijgende film aan je voorbijflitst, dan ontvouwt zich in die twee minuten stilte aan de zwijgenden op het plein de kern van de geschiedenis. Twee minuten om de doden te vragen welk verleden zij ons ter overweging laten. Twee minuten om onszelf die vraag te stellen De rest van de tijd die we hebben 'I misschien antwoord. De competitie in de Topklasse op zondag nadert zijn einde. Afgelo pen zondag werd de laatste thuiswedstrijd in het seizoen tegen JVC Cuyk gespeeld, welke wedstrijd eindigde in een 3-1 overwinning voor ons le elftal. Voor een verslag van de wedstrijden verwijs ik u naar de bijdragen van onze vaste medewerker Maurice Loonstijn elders in deze Schakel. Zondag 15 mei a.s. spelen wij in Breda de laatste competitiewed strijd tegen het reeds gedegradeerde Baronie. Bij winst is het moge lijk om op de derde plaats te eindigen. Op dit moment met nog één competitieronde te gaan is bekend dat Almere City is gedegradeerd uit de Jupiler League naar de Top klasse en dat UNA uit Veldhoven is gepromoveerd uit de Hoofd klasse. In het komende seizoen onze nieuwe tegenstanders. Onze trainer Cor ten Bosch is genomineerd voor de Rinus Michels Award. De verkiezing zal plaatsvinden op zaterdag 28 mei a.s. tij dens het jaarlijks congres van de WON (Vakbond Voetbal Oefen- meesters Nederland) in Tilburg. Vorige week, op woensdag 4 mei, werd traditie getrouw in verband met de 4 mei Herdenking om 18.00 uur door de voorzitters van AFC en ACC, Machiel van der Woude en Guido Dukker een krans gelegd bij ons monument op ons sportpark. Door Machiel werd een korte toespraak gehouden, waarvan u de tekst elders in deze uitgave van De Schakel alsmede op onze website kunt lezen. Circa 30 trouwe leden waren aanwezig bij deze plechtigheid. Ik besef dat de jongere leden van AFC, die na de 2e Wereldoorlog zijn geboren wellicht wat minder bij deze herdenking stil staan, doch een opkomst van zo weinig leden is naar mijn mening wat teleurstellend. Laten die leden hier eens over na denken en volgend jaar op 4 mei 2012 wat meer aandacht aan deze traditie schenken. Ons ondersteunend lid en trouw bezoeker van de wedstrijden van ons le elftal Ruud Don Griot is op de recent gehouden algemene leden vergadering van de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) onder scheiden met de Jan Prent-prijs naar aanleiding van de door hem voor de club verrichte activiteiten. Namens de AFC feliciteren ons lid Ruud met deze welverdiende onderscheiding. Van AFC-Ridder Jaap Wildschut, aan het eind van de veertiger- en de vijftiger jaren speler in AFC ontving ik een ansichtkaart uit 1955 met een foto van de toenmalige rechtsbuiten van ons le elftal en dat was onze Jaap. Deze kaart werd als verrassing verzonden door zijn toenmalige medespelers keeper Hubert Briede en ons (overleden) lid van verdienste Jan Steensma. De sportkranten van de Telegraaf en van Het Parool gaven afgelo pen maandag veel aandacht aan het beëindigen van de sportcarrière van Said Moumane, die 10 seizoenen heeft gevoetbald in ons le elftal. Er waren leuke foto's waarvan ik persoonlijk de leukste foto vind, die waarop Said met zijn zoontje en zijn dochtertje staat afge beeld. Op de komende wedstrijd van ons le elftal tegen de Gouden Ballen zal er officieel afscheid genomen worden van Said en nog andere selectiespelers, waarover ik u uiteraard zal informeren. Oud captain Robert Gehring zal het elftal samenstellen van de Gouden Ballen, welk elftal zal spelen tegen het huidige le elftal. In de sportbijlage van Het Parool d.d. 7 mei was een groot artikel opgenomen over de start van de cricketcompetitie in de Topklasse in het afgelopen weekend. Ons lid Guido Dukker, ook lid van de AFC, wordt als voorzitter van de ACC uitvoerig aan het woord gelaten. Guido vertelt over het verleden van de club en memoreert met trots dat de club momenteel zeer gezond is en tevens een zeer actieve jeugdafdeling heeft. Het afgelopen weekend werd er twee keer ge speeld. Op zaterdag werd de eerste uitwedstrijd tegen Quick (den Haag) gewonnen en afgelopen zondag werd ACC de winnaar in de Amsterdamse derby tegen VRA. Namens de AFC wensen wij onze dochterclub veel succes in de komende competitie. Tijdens de jaarlijkse in december jl. gehouden Kienavond won één van de spelers van het Zondag 7-elftal een door onze vaste buson derneming Oostenrijk Tours (ons le elftal reist ook met deze bus) reotSpwtIn brak door' 7

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 7