"Onze Toekomst" Sf 11 mei 2011 89e jaargang nr. 10 AFC begon sterk. Toch was het door een knullige fout in onze verde diging (sorry Willem) dat Hollandia in de 8e minuut de score kon openen (1-0). Niet lang na deze actie blesseerde Scheerens zich dat een wissel tot gevolg had. Zijn plaats werd ingenomen door Duncan van Moll, die voor het eerst acteerde in AFC 1. Zo zitje in Bangkok en Denpasar, zo sta je op een zeer matige grasmat in Floorn; het kan verkeren Even later kreeg Peter Post een grote kopkans. Hij raakte de lat Ook Magid Jansen schoot nog op het doel maar de bal ging rakelings langs de paal. Wel was het topscorer Sjoerd Jens in de 44e minuut, die nota bene met zijn hoofd, AFC op gelijke hoogte bracht (1-1). Na rust kreeg Peter Post weer een wereldkans, andermaal met zijn hoofd (weer de lat!). Daarna Ronny van Es: zijn schot ging huizen hoog over. Was dat alles? Neen; ook Sjoerd Jens kreeg een kans en schoot over. Kansen te over, maar allemaal doelpuntloos. Dan weetje dat je het lastig krijgt. Raymon van Emmerik moest tot twee instan ties toe redding brengen na een balletje over de grond, dat verrader lijk kan vallen gezien de slechte staat van het veld. Hollandia kreeg ook nog een kans, maar raakte de paal. Kalvin Ro bert (Hollandia) ging ook nog op de goal af maar ook daar wist Van Emmerik raad mee. Extra tijd drie minuten; iedereen kon wel leven met 1-1. Toch was het net voor het laatste fluitsignaal dat Chelton Linger (ingevallen voor Van Es) met zijn hoofd AFC de drie punten bracht. Hollandia bleef teleurgesteld achter. Ton Ojers zou zeggen: "Dit zijn de lekkerste". Toch is Hollandia een bevriende club en wensen wij hen veel succes bij de laatste wedstrijden. Op de terugreis richting Amsterdam maakte uw scribent dit verslag reeds. U houdt dus tegoed mijn diner, al zal met de voorbereidingen voor Seider-avond morgen niet teveel verorberd worden. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Gefferie, Post, Scheerens (van Moll), Langguth, Meulemans, Jansen, Samsom, Brink, Van Es (Linger), Jens Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' Onder de titel "Onze Toekomst" wordt er maandelijks één van de AFC Jeugdspelers "doorgelicht" met allerlei relevante en irrelevante vragen. De vijfde in deze reeks is de, sinds 10 november 2010, 18-jarige Wessel Westerhof uit de zaterdag Al. Wessel is één van de jongens met de langste AFC geschiedenis. Gelukkig kon ik hem te pakken krijgen voordat hij voor lange tijd naar het buitenland vertrekt. Wessel Westerhof Wanneer begon je bij AFC? Ik loop er al rond vanaf mijn zesde, vanaf de World Cup en Cham pions League, al 12 jaar dus. Je bent 18, eindexamen? Ja, ik zit op het St. Nicolaas Lyceum in Amsterdam, 6 VWO. Maar je woont toch daar niet in de buurt? Nee, ik woon in Landsmeer, maar deze school is lekker dicht bij AFC. Wanneer moetje eindexamen doen? Half mei Heb je dan geen toernooien? We zitten met de Al dan midden in de nacompetitie voor promotie naar de le divisie en hebben dan net een bekerfinale achter de rug. Moeilijke keuze: wedstrijd of voorbereiding examens? Ik sla zeker geen wedstrijd over, zal wel wat minder kunnen trainen. Maar ik ben al een tijdje bezig met de voorbereiding van mijn exa mens. 6 VWO, what's next? Ik ga voor een periode van vier jaar naar de Verenigde Staten stude ren en voetballen. Waar en wat? In San Francisco, een mooie campus vlakbij het strand. Alle sporters bij elkaar op 1 afdeling van de campus. Allerlei nationaliteiten. Een Nederlandse voetbaltrainer, Erik Visser (ooit ook bij AFC gespeeld) Het mooie is datje begeleiding alles om je sport heen roostert. School en sport moet ook goed samen kunnen gaan, en daar lukt dat goed. Welke positie speel je eigenlijk? Eerst rechtsbuiten, nu linksbuiten Wat was je leukste seizoen bij AFC? Toen ik met de BI kampioen werd, ongeslagen! (alleen de bekerfina le verloren we) En ik zat bij de eerste Cl die stand hield in de le divisie. En wellicht dit seizoen als we promoveren naar de le divisie. Je loopt echt lang mee bij AFC. Wat is het gekste dat je ooit hebt meegemaakt? (zonder lang na te denken) Bij de Dl speelden we een bekerwedstrijd uit tegen AGB. Pim van der Meent was toen onze trainer en we ble ken een echte thuisfluiter te hebben. Pim pikte het niet langer en liep midden in de wedstrijd het veld op en heeft de scheidsrechter 2-3 minuten lang "toegesproken" en hem toch wel te kennen gegeven dat, als het aan Pim lag, deze man nooit meer een wedstrijd in zijn leven zou mogen fluiten. Pim is altijd lekker duidelijk, verder nog verhalen? Ja, in de Cl. Jeroen was toen onze trainer. We waren zo'n slechte wedstrijd aan het spelen dat hij tijdens een donderspeech in de rust zo hard op de behandeltafel sloeg, dat deze van ellende in elkaar stortte. Jeroen is verder een rustige trainer, maar deze actie maakte wel in druk. Wat vind je leuk aan AFC? Best moeilijk, omdat ik geen vergelijkingsmateriaal heb. De sfeer in de ploeg bij de Al vind ik fantastisch, maar ook met de jongens in de lagere teams heb ik een goede band. Ik heb nooit een verschil tussen "selectie" en "niet selectie" jeugdspelers ervaren. Daarnaast heb ik de gelegenheid gehad om tegen veel BVO's te spelen, wat heel leuk is als je jong bent, en je dat tegen al je vriendjes kunt vertellen. 18

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 18