obank 16 maart 2011 89e jaargang nr. 8 Niet veel later kreeg Oss de enige kans van de le helft. Peter Post kopte op slag van rust nog op de lat. Tja De 2e helft begon direct aanvallend voor AFC. Wederom een goede voorzet van Van Mieghem op topscorer Sjoerd Jens die jammerlijk miste. Een voetbalwet luidt: scoor je zelf niet; dan scoort de tegen stander. En zo geschiedde: FC Oss had slechts 1 'echte' kans en ver zilverde deze: 0-1 in de 85e minuut. Daarna zorgde AFC niet meer voor enige merkwaardige kansen. Desondanks overheerste een redelijk gevoel. Maar ach: wat koopt uw scribent daarvoor Waren er nog meldenswaardige feiten: jawel! Routinier Said Mou- mane speelde een goede partij onder toeziend oog van de redelijk opgekomen toeschouwers. Volgende week: nieuwe ronde, nieuwe kansen, al wordt het toch wel echt zaak nu om de punten te pakken. Anders dienen wij onze ogen richting onderste regionen te richten. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Gefferie, Weijers, Post, Moumane, Samsom (Linger), van Mieghem, Brink, de Graaf (Meulemans), van Es, Jens (Krop) Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' 6 maart 2011FC Hilversum - AFC 5-1 Het was zondag een prachtige dag qua weer. Fris, strak blauwe hemel en zon. Alle ingrediënten voor een mooie voetbalpot. AFC moet punten gaan pakken schreef ik vorige week al. AFC begon sterk met kansen voor Sjoerd Jens en Daryl van Mieg hem. Hilversum had de eerste 25 minuten niets in te brengen. Als een ware marathonloper over 60 meter met de bal wist van Mieghem de score te openen (0-1). ii verjum De enige treffer van AFC. Doelpuntenmaker Daryl staat niet op de foto. Na die goal verslapte het spel van AFC jammerlijk. Door een drome rige verdediging viel de tegengoal. Alsof AFC dan nog niet gewaar schuwd was, was het wederom Hilversum dat aanzette en in twee instanties Raymon van Emmerik verschalkte. De ruststand was ook zo; 2-1. Uw scribent verwachtte in de 2e helft een gretig AFC doch werd bijzonder snel teleurgesteld. Het was Hilversum dat pal na rust door de wederom rommelige verdediging van AFC heen wist te komen en te scoren (3-1). Hoewel er wel wat kansen waren uit ondermeer 5 corners, ontbrak het AFC aan mazzel. Steeds een voet ertussen, dan weer een geblokt schot. Nee dit ging niet goed aflopen. Hilversum ging door met voet ballen en zo werd het 4-1; een afstraffing tekende zich af. Hoewel in de 1 e helft de zon ons nog begroette, was het de 2e helft afzien in de kou (zonder zon). Ereleden onder elkaar (Pim Adriaansz zegt tegen Edwin Geluk): "ongemerkt druip ik in stilte af'. Beter kon ik mijn gevoel ook niet samenvatten. Was de gifbeker dan al leeg: nee. Hilversum scoorde zelfs nog 5-1. Zo'n uitslag kan ik me niet herinneren. Hilversum won overigens terecht, daaraan kan zelfs uw scribent niets afdoen. Op de terugweg richting Amsterdam klonk slechts het geluid van mijn radio; veel teksten werden niet gewisseld. De verslagenheid was groot. AFC haalt slechts 1 punt uit de laatste 4 wedstrijden. Met het programma dat voor de boeg staat moet het roer echt drastisch om, zoveel is wel duidelijk. Dit verslag werd op de terugweg getypt en gelijk ingezonden naar de webmaster. Ik blijf u dan ook de avondmaaltijd schuldig, maar ga er niet vanuit dat dat heel goed zal smaken na deze middag. Maurice Loonstijn Opstelling AFC: Van Emmerik, Arana Barrantes (Gefferie), Post, Weijers (Brink), Langguth, Samsom, Jansen, Meulemans, Van Mieg hem, Jens (Kenepa) en Van Es Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' 20 februari 2011: Achilles'29 - AFC 2 - 0 Een nieuwe week, een nieuwe kans. Met die gedachte ging uw scri bent op pad richting Groesbeek. Van vorig seizoen wist ik nog - van de uitwedstrijd tegen dorpsgenoot De Treffers - dat ik in de buurt was als ik een SMS-bericht zou ontvangen met de opmerkelijke tekst "Wilkommen in Deutschland". Ik reed bijna voorbij het sportpark aangezien het buitengewoon goed verborgen ligt van de wegkant. Vriendelijke mensen daar. Achilles speelde bij AFC destijds een goede partij (hun beste van het seizoen volgens de trainer die ik kort sprak) maar verloor desondanks van onze hoofdmacht, met 3-2. Achilles wilde dus wat rechtzetten. Het was koud in Groesbeek, vooral door een snijdende koude wind. Het was zo koud, dat KG (die zelf nog tweemaal de Elfstedentocht reed) bijna plaats wilde nemen op de tribune in plaats van -zoals goed gebruik- achter het doel van onze tegenstander. AFC begon gelukkig redelijk sterk, ondanks het feit dat nogal wat vaste waarden ontbraken wegens schorsing of blessureleed. Ons talent Daryl van Mieghem begon sterk en opende met een mooie bal op het hoofd van Ronny van Es die de bal gestopt zag door Barry Dietewig (keeper van Achilles) met wie wij ons met name in de 2e helft prima vermaakten. De zeer goed spelende Laurens Samsom (gaat er magie uit van een aanvoerdersband?) probeerde middels een afstandspegel de doelman te verschalken, helaas tevergeefs. Het waren niet alleen kansen voor AFC die uw scribent noteerde. Achilles zorgde voor een scrimmage voor het doel van Raymon van Emmerik. Spits Ronny van Es voor kwam een doelpunt. Onze spits Ronny van Es haalt de bal van de eigen doellijn en voor komt een doelpunt. Op slag van rust moest Van Emmerik andermaal redding bieden. Gelukkig was het later een strak genomen comer van Samsom die het hoofd van Peter Post in stelling bracht; echter kopte hij de bal over het doel. Rusten met 0-0, terwijl het net zo goed 2-2 had kunnen zijn. 14

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 14