TROOST 16 februari 2011 89e jaargang nr. 7 VVSB 17 6 3 8 21 20 - 28 EVV 17 6 4 7 22 20 - 18 FC Hilversum 17 5 7 5 22 21 - 20 Quick '20 17 5 5 7 20 21 - 24 Hollandia 16 5 4 7 19 13 - 19 Gemert 18 4 4 10 16 14 - 25 Baronie 17 3 3 11 12 18 - 33 Dijkse Boys teruggetrokken 6 februari 2011AFC - Baronie 1-2 Wat een teleurstelling! Uw vaste scribent verblijft nog een paar dagen voor zijn culinaire reis in een ander werelddeel, en als rechtgeaarde vader van hem en door gewinterde AFC-er (- en watcher) neem ik de verantwoordelijkheid voor deze keer om het verslag van uw geliefde eerste elftal voor u te schrijven. Na een veel te lange winterstop hadden we slechts 2 wedstrijden achter de kiezen, maar waren wel in de flow van eind 2010 gebleven. De zeer gemotiveerde training op donderdag jl beloofde heel veel goeds en met een striemende wind tegen begonnen de onzen, zonder een nog niet geheel fitte Mike Ruijter en helaas ook zonder ons geheime wapen, de nog van een hamstring revaliderende sneltrein Daryl van Mieghem. Voor de aftrap werd Laurens Samsom nog in het zonnetje (nou ja,...zonnetje, meer Zuidwester) gezet voor zijn 100e wedstrijd in de hoofdmacht. AFC had ondanks de storm tegen toch wel het beste van het spel, temeer daar Baronie met 6 man achter de bal speelde, hetgeen m.i. qua gemak van spelen, wel een voordeel was bij deze weersomstan digheden, alleen maakten de roodzwarten totaal geen gebruik van de enorme ruimtes aan de geboden zijkanten, waardoor er maar minima le kansen te bewonderen waren voor Ronnie van Es (na 10 min), Sjoerd Jens op randje buitenspel en een grote scoringskans voor Peter Post na een corner. NDANT1I-J0 li t .0 1 Wat kun je nog uitrichten tegen 8 verdedigers? Aan de andere kant ontsnapten wij wel bij de eigenlijk betere sco ringskansen van de Bredanaars, waarbij een hectische scrimmage voor ons doel maar ternauwernood goed afliep en een gave combina tie van de groenwitten even voor rust net naast de paal belandde. Na de rust zouden wij het wel "even rechtzetten", althans dat was de heersende gedachte. Met de storm in de rug werd de score geopend door wie anders dan ons kopkanon Ronnie van Es, die een prachtige voorzet van linkervleugelverdediger Tatchary Langguth, op een meesterlijke manier met zijn hoofd, Ronnie eigen, verzilverde. Zo, dat was kat-in-het-bakkie, leek ons eerste te denken en met een (ik moet het helaas kritisch en realistisch zeggen) verkeerde en mis plaatste arrogantie, qua wedstrijdinstelling, dacht de ploeg het karwei even af te maken. De wil om te winnen en het voetbalplezier, zoveel eerdere wedstrij den zo duidelijk aanwezig, was geheel weg, veel passes kwamen niet meer aan, en Baronie voelde dat (helaas) feilloos aan en ging er lang zaam weer in geloven, mede door onze laksheid.... Dit resulteerde in een totaal onnodig weggegeven penalty door jubila ris Samsom, waardoor Mathijs Hage de gelijkmaker produceerde. Nog was AFC niet wakker geschud, en Cor ten Bosch kon doen en schreeuwen wat hij wilde, zoals in dit soort situaties krijg je dan het voetbaltij en de nodige fighting spirit niet meer gekeerd. In de 73e minuut schoot captain Lutzen Brink nog wel even uit een afgeslagen hoekschop net naast, kwam er een wissel van Steven Kenepa, die Wout Meulemans kwam vervangen, maar het mocht helaas niet baten.... want in de 75e minuut rondde de Baronie spits Vincent Vervoort, overigens veel te slap verdedigd, uit een voorzet van de linksbuiten, die een zee van vrijheid had gekregen van rechts back Barrantes, deze aanval doeltreffend af en keken wij ineens tegen een nauwelijks te geloven 1-2 achterstand aan tegen nummer laatst van de Topklasse. Coach ten Bosch bracht Chelton Linger nog wel in voor de behoorlijk geblesseerde Willem Scheerens, maar het geluk, dat je door je spel moet verdienen, bleef vanmiddag afwezig Baronie ontsnapte nog wel enkele malen wonderbaarlijk in de blessu re-tijd van 5 minuten aan de gelijkmaker, maar het was ons blijkbaar niet gegund op deze droefgeestige zondag, en eerlijk is eerlijk, dat moetje in het voetbal wel afdwingen, en dat deden we helaas abso luut niet. Het slappe spel in de 2e helft, was met die storm mee, toch wel de grote teleurstelling van deze middag. Gelukkig te noemen was wel de constatering, dat echt de gehele ploeg, er boven totaal en massaal doorheen zat, geen excuses zocht na afloop en het onheil over zich afroepend, ook de hand in eigen boe zem stak, waardoor de hoop gevestigd is, dat zij zich als team ko mende zondag tegen 'angstgegner' Argon echt willen revancheren van deze enorme misstap. Voor deze scribent dus geen "TipTop" culinaire hoogstandjes van schoonouders, of zelfs geen satehtje na afloop, op slechts koffie en brood werd deze miserabele zondag in stijl afgesloten. Hans Loonstijn Opstelling: Raymon van Emmerik, Shane AranaBarrantes, Willem Scheerens (Chelton Linger), Peter Post, Tatchary Langguth, Wout Meulemans (Steven Kenepa), Laurens Samsom, Lutzen Brink, Magid Jansen, Sjoerd Jens, Ronnie van Es Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' 25 januari 2011: KNVB districtsbeker: Young Boys - AFC 3 - 3; Y.B. w.n.s. Na afgelopen zondag tegen Quick'20 in met name de eerste helft getrakteerd te zijn op prachtig voetbal, toog uw scribent op een door deweekse dinsdagavond richting Haarlem alwaar Ons Eerste aantrad tegen Young Boys, getraind door niemand minder dan Rinus Israel. Gezien de aanvangstijd (20.00uur) werd gewoon thuis de maaltijd genuttigd. Enfin, de aftrap. Wel zeer rap werd de thuisspelende ploeg een penal ty gegund na een ingreep van Gideon de Graaf. 1-0. U moet mij excuseren dat ik de aanloop niet kan navertellen als gevolg van de slechte lichtinstallatie.

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 7