Kienen 2010 hem zondag jl. bij de wedstrijd tegen Haaglandia weer ontmoeten. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig algeheel herstel Op zaterdag 15 januari jl. was oud-speler Erik Visser aanwezig op Goed Genoeg om naar een wedstrijd van onze Junioren A 1 te kij ken. Erik is hoofdcoach van het voetbalelftal van de Universiteit van San Francisco en was in de jaren 1975-1977 een vaste keus in ons le elftal. Bij de wedstrijd van afgelopen zaterdag ontmoette hij een aantal spelers, waarmee hij heeft gespeeld: Henk Bijlsma, Kees Gehring, Hans Hulst en Eddy Meijer. Erik volgt vanuit zijn woon plaats in de USA trouw via onze website de verrichtingen van onze club. Op dinsdag 18 januari jl. werd het traditionele Herendiner ter gelegenheid van onze 116e verjaardag gehouden in het American Hotel aan het Leidseplein. Tafelvoorzitter Nicky Hekster mocht 180 gasten ontvangen en ook dit keer was de avond weer zeer geslaagd. De organisatie was voor het derde jaar in handen van ons Erelid Edwin Geluk en Vice-voorzitter en Lid van Verdienste Ad Wes terhof. Tafelvoorzitter Nicky Hekster verzorgde de opening en onze voor zitter Machiel van der Woude sprak zijn jaarlijkse speech uit. Het was een zeer geslaagde avond en elders in deze uitgave van ons club blad de Schakel kunt u kennis nemen van beider verhalen. Aanvoer der Lutzen Brink sprak voor de eerste keer de aanwezigen toe na mens de A-Selectie. Clubarts Lex Swaan te midden van voorzitter Machiel van der Woude en Wim Crouwel Henk Bijlsma ontvangt de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs. 20 januari 2011 89e jaargang nr. 6 Clubarts Lex Swaan kreeg alsnog vanwege het kampioenschap de Gouden Bal en ons Lid van Verdienste Henk Bijlsma werd onder scheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Tenslotte werd ons Lid van Verdienste Pim Adriaansz (sedert 1975) benoemd tot Erelid. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan Pim, Henk en Lex. V.l.n.r. Piet Ouderland, Cees Bouwens, Rokus Iioogendoorn sr., Rolf Leeser en Rob Duis. Cees, Rokus, Rolf en Rob bewerkstelligden op 22 mei 1961 promotie naar de le klasse, 50 jaar geleden. Piet is oud trainer, die in 1974 AFC 1 naar de Hoofdklasse bracht. Zij ontvangen het eerste exemplaar van '115 jaar competitievoetbal AFC 1door Rik de Boer van de Archiefcommissie samengesteld. Voorts presenteerde Rik de Boer het boek AFC 115 jaar competitie voetbal, waarvoor alle bewondering. Voor verdere bijzonderheden verwijs ik u naar de toespraak van onze voorzitter. Ook dit keer moet ik mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 21 december 2010 overleed op de leeftijd van 89 jaar Mevrouw Ron Laarhoven-Smit, weduwe van ons een aantal jaren geleden overleden lid Ger Laarhoven en moeder van onze Zilveren Ploeger en Nobelprijswinnaar Fred Laarhoven. Een groot aantal jaren was zij samen met haar echtgenoot Ger een trouw supporter van de wedstrijden van ons le elftal en uiteraard van de wedstrijden van haar zoon Fred. Vele oudere leden van onze vereniging bewaren een aangename herinnering aan haar. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming. En dan tenslotte de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: In mijn vermelding van de verjaardagen in mijn vorige column was ik een belangrijk lid van de Zilveren Ploeg vergeten en wel ons lid Peter van den Dungen Sr. Hij werd op 14 december jl. 77 jaar, waarmede wij hem alsnog feliciteren. Vervolgens Lid van Verdien ste Henk Bijlsma (19/1) - Theo Husers (21/1)- Roger Ritz (24/1) - Nico Cohen (24/1) - Willem Bronwasser (25/1) -Tonny van Leeuwen (26/1) - Meindert Huisman (12/2) - Max Flam (16/2 50 jaar en ziet dus Abraham) - Jaap Pluim (17/2 - 70 jaar). Aan al deze genoemde jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie (met een bijzonder filmpje, alleen te zien op de AFC website) 17 December was de avond dat het Kienspektakel op het programma stond. Maar helaas vanwege zeer slechte weersomstandigheden moes ten wij de tafel afkeuren. Nog nooit in de (ongeveer) 88 jarige geschiedenis was er een Kien- avond afgekeurd en het was daarom voor de Kiencommissie geen gemakkelijke keuze, maar wat moet dat moet.... Donderdag 23 december was de dag dat de Toppers op moesten treden op Goed Genoeg en om 20.30 uur werd de film gestart waar de aanwezigen een kijkje kregen in het leven van een Kientopper. Het werd een gezellige avond, meer dan 200 Kieners, heerlijke ge rechten klaargemaakt door Frans, Joop en hun mensen. De prijstafel was meer dan goed gevuld en laten we geen namen noemen, maar 4

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 4