20 januari 2011 89c jaargang nr. 6 De avond daarvoor droomde ik dat ik het winnende doelpunt maakte, wie niet? In de oefenwedstrijd tegen Zeeburgia scoorde ik twee maal! Samen met een ander werd ik aangenomen. Wat was ik trots op mijn AFC-shirtje! Vraag: Het vervolg op deze start bij A FC? Antwoord: Altijd in vriendenteams gespeeld. Vlak onder de selectie teams. Echt een vreselijke leuke tijd gehad. Dierbare vrienden aan overgehouden: Tonny van Leeuwen, ik kan me nog goed herinneren dat zijn ouders altijd met hun hondje kwamen kijken en Hans de Wit. Met Tonny echt lief en leed gedeeld. George Zeegers was onze leider, een heel lieve man. George heeft nooit het verlies van zijn enig kind George jr. kunnen verwerken. Na een schoolfeest op het Barlaeus werd hij vermist. Wij hebben met de club nog een grote zoekactie op touw gezet. Helaas. Samardzic was een van onze trainers. "Jongens rondjes blijven lopen tot ik terug ben". Ging hij boven een kroketje eten. Ook van Cas Tromp nog training gehad. Weetje wie bij Macca- bi mijn leermeester was? Maurice Koster! Met een schaterende lach: Logisch dat ik nooit de selectieteams heb gehaald! Vraag: Nee wacht even, nog een mooie anekdote. Op maandagavond trainde ik altijd met een groepje. Onder andere met Lou Hekster, Ron van Doesburg en Jardo van Zweden. Maar op maandagavond presen teerde Jack van Gelder in die tijd vanuit het toenmalige Crest Hotel het radioprogramma Tros Aktua Sport. Wij kregen van hem altijd consumptiebonnen om de uitzending bij te wonen. De training werd daardoor natuurlijk steeds drukker bezocht. Op een goed moment gingen wij zelfs met een mannetje of 20 daar naar toe. Heel gezellig totdat iemand van ons, het gerucht gaat dat het Ron was, tijdens een interview van Jack heel zachtjes piano begon te spelen. Bedenk, de uitzendingen waren live! Wij mochten toch nog terugkomen, maar toen tijdens een volgende uitzending iemand van ons de stekker eruit trok en heel Hilversum 2 plat lag, was het einde verhaal. Altijd in vriendenteams gespeeld. Niets ten nadele van de overige teams, maar de laatste tien jaar wel in het leukste, een heel hecht team. Voor het eerst in mijn leven twee jaar geleden kampioen geworden. Kwam Machiel van der Woude ons in de kleedkamer toespreken. Vond ik een heel bijzonder moment. Vraag: Je hebt eea meegenomen? Antwoord: Je vroeg mij of ik mij wou voorbereiden op dit gesprek omdat je weinig over me weet. Laat ik zeggen dat er voor mij twee clubs zijn: AFC en AJAX. Ik verzamel alles van deze clubs. Pro grammaboekjes, bekers, sigarenbandjesjubileumboeken, noem maar op. Sjakie Wolfs van AJAX nam van alle uitwedstrijden de program maboekjes voor me mee. Zat ik bij hem in het materiaalhok. Prachtig. Ook van spelers kreeg ik veel. Ik stroop met een vriend veilingen af, hij voor stripboeken en ik voor alles wat met AFC of AJAX te maken heeft. Laatst op een veiling de originele uitgave van de AJAX-mars gekocht. Kostte wat en dat voor drie velletjes. Dit jubileumboek: Het Gouden Boek 1895 - 1945 samengesteld door J.H.Wijnand heb ik van Edwin Geluk gekregen. Kijk eens naar de naam die erin is ge schreven: Scheepens. Dit boek heeft behoord tot de broer van één van de oprichters van AFC. Heel bijzonder, toch? En deze heb ik op een veiling gekocht 40 jaar AFC. Dit gedenkschrift is opgedragen aan G.N.Scheepens onder regie van J.H.Wijnand. Ja en die J.H. Wijnand is mijn grootvader. Dat wist ik niet, goh wat is dit mooi. Je hebt er 125 euro voor betaald! Ja ik ben een echte verzamelaar. Dat is een passie dat doorverzamelen. 1 raag: Waarom die kritische vragen tijdens een jaarvergadering? Antwoord: Tsja, laat ik een voorbeeld geven. Ik ga met een zeer goede vriend van mij: Ruud van de Ruit vaak naar een wedstrijd van Rot Weiss Essen. Hij heeft een band met deze club. Als je dan weet dat deze club helemaal weggezakt is naar de 5° klasse met een toeschouwersaantal van 8000 man elk jaar een miljoen euro aan merchandising weet op te halen, dan bloedt mijn hart als marketing man. Want waarom kan AFC dat maar niet behoorlijk van de grond krij gen. Waarom kan je bij thuiswedstrijden van het eerste nog geen paraplu of een muts kopen? Genoeg daarover laten we het over het recreatievoetbal op zondag hebben. Vraag: Ja waarom zo actief voor het recreatie voetbal? Antwoord: Laat ik voorop stellen dat binnen de B- commissie (samen met Patrick Reddering en Seth van Straten) goed en op een leuke manier wordt samengewerkt. Dat geldt ook voor de samenwerking met het bestuur, eerst met Ronald Koster en nu met Lou Hekster. Spelers weten vaak niet wat er allemaal voor ze gedaan wordt. Als secretaris blijf ik op de achtergrond en dat vind ik prima. Ik werk op een bijzonder plezierige wijze samen met de administratie van AFC, Theo Janssen en Yvonne Steeman en met de verenigingsmanager Henny Kottmann. De B- commissie is medeverantwoordelijk voor de organisatie van de Sixes (waarom in deze grote club zo'n lage op komst en altijd dezelfden?) Verder het Gelukkig Nieuwjaartoernooi en de ABC-cup. Verder is er twee keer per jaar een aanvoerders- overleg. Dus achter de schermen wordt veel gedaan. Maar wat voor mij belangrijk is dat op zondag alles goed geregeld is. AFC heeft het adagium dat wij de junioren opleiden voor de veteranen. Wij als B-commissie moeten de voorwaarden scheppen dat de spelers het dan ook naar hun zin hebben. Dat de recreatieteams met plezier hun wed strijden spelen. Als dat allemaal het geval is dan loop ik op zondag met een grote glimlach op het sportpark rond. Vraag: Er is al regelmatig gesproken over de moeizame door stroming vanuit de jeugd. Deel je die zorgen? AntwoordDe recreatieteams zijn de ruggengraat van AFC, deze vriendenteams hebben het ware AFC- gevoel. Dat geldt natuurlijk net zo goed voor de zaterdagmiddagafdeling. Daar is geen concurrentie mee, wij zijn allemaal AFC. Maar in tegenstelling tot de zaterdag heeft de zondag niet veel aanwas. De doorstroom vanuit de jeugd is onthutsend laag. Afgelopen jaar zijn er maar 1 of 2 spelers uit de jeugd overgekomen. Dan heb ik het dus over spelers voor de teams vanaf zondag 3. Het derde is het enige op prestatie gerichte team binnen de B- commissie. Niets ten nadele van de jongens in het vier de, maar zij spelen door de huidige ontwikkelingen binnen AFC dus gewoon te hoog. Vroeger was het vijfde zelfs nog een prestatieteam. Maar voor spelers uit de Al of de A2 die niet bij het eerste of het tweede komen, is het derde blijkbaar beneden hun stand. Zij vertrek ken om ergens in de derde of vierde klasse te gaan spelen. De enige aanwas op zondag zijn vrienden en familie van spelers uit bestaande teams en zijn het teams die zich geheel van een andere club laten overschrijven naar AFC, zoals zondag 9. Nu is er ook weer een aan vraag binnen gekomen. Zondag 7 was het laatste team dat uit onze jeugd is voort gekomen, alweer driejaar geleden. Een zeer zorgelijke ontwikkeling. AFC is zo groot geworden dat wij moeten oppassen dat wij niet langs elkaar heen gaan werken, eilandjes binnen de club worden. Misschien moet er twee keer per jaar een overkoepelend overleg tussen de betreffende commissies plaatsvinden. Doorstroming vanuit de jeugd moet een speerpunt van beleid worden. Daarin vindt de B- commissie in bestuurslid Lou Hekster een medestander. Want ook hij beseft dat de recreatieteams plus de vrijwilligers het kloppend hart zijn van deze traditierijke club. Samensteller André Wijnand 16

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 28