"Onze Toekomst" Uitslagen 20 januari 2011 89e jaargang nr. 6 4. Bij virale darminfecties gepaard met diarree geldt een absoluut sportverbod. 5. Bij een gewone keel/neusverkoudheid mag men doorsporten. 6. Bij een verkoudheid met slechts lokale klachten mag rustig doch weer niet te intensief worden gesport. 7. De beslissing om al of niet te sporten neem je altijd vóór datje een koorts remmend middel hebt genomen. 8. Bij lokale klachten gepaard met hoofdpijn mag weer wel met een pijnstillend middel worden gesport. 9. Indien de verkoudheid leidt tot een sinusitis(voorhoofd/bijholte ontsteking) zal sporten extra hoofdpijn veroorzaken en is dit af te raden. 10. Ook bij bronchitis NIET sporten, dit omdat de longfunctie ge stoord is en de zuurstofopname belemmerd wordt en vaak een anti biotica kuur moet worden voorgeschreven. Veelal kun je maar weinig preventieve maatregelen treffen om griep te voorkomen, dit wegens de diversiteit van deze griep virale stam men. Wel is het goed om je weerstand optimaal te houden door ge zonde voeding, persoonlijke hygiëne, voldoende rust en al of niet een antigriepprik te nemen. N.B. Op het verjaardagsfeest van ons A.F.C. deed een lekkere neut ook al wonderen. De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 020-6731337 Michael Olivieira (verz. A-selectie) 06-21278122 Co Grosze Nipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Onder de titel "Onze Toekomst" wordt er maandelijks één van de AFC Jeugdspelers "doorgelicht" worden met allerlei relevante en irrelevante vragen. De tweede in deze nieuwe reeks is Alexander Blomjous. Alexander is net 15 jaar (5 januari j.l.) en speelt in de zondag C6. Dat ik een zondagspeler ook op zaterdag aantrof bij AFC is geheel te danken aan zijn toewijding om als scheidrechter een niet geringe bijdrage te leveren aan de 32.500 voetbalwedstrijden die wekelijks in Nederland gespeeld worden. Ondanks zijn jonge leeftijd loopt Alexander al 9 jaar rond bij AFC. Waar begon het? Het begon op mijn zesde bij de World Cup. Ik had in het begin hele maal niet zoveel met voetbal, maar als nu mijn wedstrijd wordt afge last is mijn weekeinde verpest! Ik begon het na 1 jaar leuk te vinden en ik volg nu alles wat met voetbal te maken heeft. Hoe gaat het met de zondag C6? Het gaat redelijk met de zondag C6, we staan, geloof ik, 7e of 8e in de competitie. In deze competitie winnen de bovenste teams al snel met een nulletje of 8 van de onderste teams, maar we kunnen ons in de onderste helft goed handhaven. Wat speel je? Ik was keeper, maar nu sta ik rechtshalf, soms spits en soms laatste man. En ik ben natuurlijk ook reserve keeper. Zo breed inzetbaar zijn er niet veel. Blijkbaar wil je alles op het veld, ben je daarom maar ook begonnen als scheidsrechter? Ja, ik ben 1 jaar geleden begonnen, mijn broer speelde in de Dl 1 en ik ging daar af en toe fluiten. Toen kwam er een 2-daagse cursus en nu fluit ik alles tot en met de D-pupillen. Wat vind je leuk aan fluiten? Ik vind alles leuk aan het voetbal, dus ook fluiten! En ik vind het leuk om wat voor de club te doen. Ik fluit 2 keer op zaterdag en soms doordeweeks. Wat vind je niet leuk? Als ik een overtreding niet zie, erbij. maar de ouders wel. Maar dat hoort Wie heeft er meer verstand van voetbal? De ouders langs de kant of de scheidsrechter? Als zij het beter weten, mogen ze het doen. Maar ik doe het voor hun enne.... Ik sta er dichterbijdus weet ik het beter! Wat is het vreemdste wat je hebt meegemaakt tijdens het fluiten? Er was eens een grensrechter van de tegenpartij die er even geen zin meer in had en een kop koffie ging drinken. Hij gaf de vlag aan een 7-jarig jongetje en ging er vandoor. Even later kwam hij weer terug en ging vrolijk verder. Wat zijn je ambities binnen en buiten het voetbal? Binnen het voetbal wil ik zo lang mogelijk doorgaan waarmee ik bezig ben, het liefst bij AFC (ik woon op een paar minuten fietsen afstand), en er veel plezier in blijven hebben. Buiten het voetbal: ik zit op het Barlaeus gymnasium in Amsterdam in het derde jaar en ik heb het niet zo op Latijn en Frans; ik wil ge woon dit jaar goed doorkomen. Gaat wel lukken, Wat is je lievelingseten bij AFC? Broodje Bal. Ga je wel eens naar het eerste kijken? Ja, ik ben geweest toen ze tegen Feyenoord moesten. Ajax moest die dag ook tegen Feyenoord. Twee keer op 1 dag winnen tegen Feyen oordhet was fantastisch! Wat is je droomwedstrijd om bij te kunnen wonen? Ik ben naar Ajax - AC Milan geweest en dat was al mooi, maar ik zou heel graag een Champions League Finale willen meemaken. Is je vader ook voetbal liefhebber? Niet zo erg als ik. En je moeder? Die probeert het, maar dat lukt niet zo best. Het is een open deur, maar ik wil het echt weten: Wat vind je mooi aan AFC? Ik vind het mooie club, ambitieus, goede sfeer en een prachtig hoofd- veld. Ik wilde nog veel meer van Alexander weten, maar er stonden 22 spelers te wachten op zijn, ongetwijfeld strakke, leiding. Alexander zal ook deze zaterdag weer twee wedstrijden fluiten. De andere 32.498 laat hij deze week aan anderen over, maar volgens mij vind hij dat wel jammer. Van twijfelachtige World Cup speler tot pure lief hebber. Nu al een mooi verhaal.... Michiel Middendorf Alleen de uitslagen van de standaardteams worden vermeld. Alle uitslagen van de afgelopen weck zijn te zien op onze website bij de subsite 'senioren' of 'jeugd' onder 'uitslagen'. AFC zat Al - Westlandia Al 4-0 Roda 46 Al - AFC zat A2 4-2 DCGB1 - AFC zatB2 3-2 AFC - Haaglandia 4-1 AFC zat C2-KFCC1 1-2 ADO 20' 2 - AFC 2 3-3 13

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 21