f RTV N-H met AFC beelden Jol-gate Medische commissie w Stek,, Griep 20 januari 2011 89e jaargang nr. 6 TV beelden AFC uit de voorgaande 4 seizoenen geselecteerd Vanaf november 2006 heeft RTV Noord-Holland TV beelden ge maakt van Hoofdklasse wedstrijden. Op onze website bij 'Topklasse nieuws' staat de rubriek 'RTV N-H verslagen AFC' waarin wij uitsluitend de afleveringen geplaatst heb ben waarin AFC voorkomt. Geniet nog eens van mooie wedstrijden of erger je aan de slechte wedstrijden. Behalve wedstrijdbeelden kun je ook nog de opening van ons nieuwe sportpark bekijken, commentaar op de liquidatie van Nedim Imac en de ondergang van zijn club Turkiyemspor, hoe onze voorzitter begin 2008 een mogelijke invoering van een Topklasse ziet, enz. En al die spelers die voor AFC uitgekomen zijn: vertrokken, gestopt of nog altijd aanwezig in de A-selectie? In de RTV Noord-Holland uitzendingen zijn ook andere beeldversla gen opgenomen. In bijna alle gevallen moet men de cursor op de schuifbalk aan de onderkant van het beeld verder verplaatsen om bij het gedeelte van de AFC uitzending te komen. door Laurens Samsom Iedereen wenste elkaar de afgelopen weken een "Gelukkig Nieuw jaar", "de beste wensen" (want dat klinkt wat chiquer), of een "ge zond 2011". De inflatie van de wens stijgt altijd vanaf eind december dusdanig dat zij begin januari nagenoeg al haar waarde heeft verlo ren: "Heb ik het jou al gewenst? Ja? Wat doet het er eigenlijk ook toe, dan zeg ik het toch gewoon nog dertig keer: goed jaar hoor!" Maar voor mij was het totaal anders. De welgemeende gelukwensen die ik rond de jaarwisseling mocht ontvangen waren slechts bijzaak. Sinds kort schrijf ik namelijk een AFC-column, een privilege waar voor nadrukkelijk gewaarschuwd was door de vele commissies die AFC rijk is. Zou ik nog wel genoeg tijd hebben voor het afronden van mijn studie, kon ik nog wel op zondagmiddag even snel een balletje trappen tussen het columneren door en had ik wel stilgestaan bij de bijkomende mentale druk? Na uitputtend overleg met mijn meest dierbaren en een drie weken durend dispuut met het voltallige AFC-bestuur, besloot ik de kans toch te grijpen. Ik was voorbereid, goed voorbereid, dacht ik. Maar toch ging het mis. Voor een columnist is het gebruik van de juiste namen van levensbelang. Voor je het weet maak je van de goedgebekte premier Mark, de altijd slissende PSV-coach Fred Rutte (met een 'n' erachter inderdaad). En met een paar tikken is Neder lands beste journalist Hubert plotseling sportpresentator Mart Smeets. Om nog maar te zwijgen van de verwarring tussen de witgepoederde ringenspecialist Youri en de immer bruine Jack van Gelder. Ik was me van het gevaar bewust en toch kreeg ik het voor elkaar om in mijn vorige column scheidsrechter Dick Jol en ex-Ajax trainer Martin Jol door elkaar te halen. Beide mannen in 1956 geboren, hemelsbreed nog geen vijf kilometer van elkaar vandaan en inmiddels veranderd in twee brabbelende beertjes met een razendsnel wijkende haargrens. 'Slordig, maar geen ramp', dacht ik nog toen ik de fout - net te laat - ontdekte. Een gemakzucht die ik me niet kon permitteren, zo bleek later. Tien minuten nadat ons clubblad op internet verscheen (let wel: de papieren editie was nog niet eens gedrukt), meldden zich al veer tien mensen. "Leuke column weer, maar jij bent toch altijd zo van de nauwkeurigheid...?", kreeg ik te horen. 'Best attent', dacht ik toen nog. De volgende dag werd ik om kwart voor zeven wakker, de batterij van mijn telefoon was leeg. Vreemd, aangezien ik het apparaat de dag ervoor nog had opgeladen. Wat bleek: 149 berichten op mijn voice- mail, waarvan 148 over de column. Het laatste bericht was een juf frouw van de KPN: of ik wat e-mails wilde verwijderen, omdat ik de limiet had overschreden. 1.693 mails binnen twintig uur over de Jol-verwarring hadden mijn inbox overspoeld. Na een persconferentie en een officieel excuus op wwwMartinJol- heeftthuislekkerwelzijntrainingspakaan.nl was het mij duidelijk: de Schakel is absoluut geen eenvoudig clubkrantje dat na het bekijken van de eerstvolgende wedstrijden in de kattenbak verdwijnt, integen deel. Alle leden lezen het blad van A tot Z met een Noord-Koreaanse discipline, om de inhoud vervolgens kenbaar te maken aan als die duizenden mensen die niet het voorrecht hebben AFC-er te zijn. Eén van de mails wil ik u niet onthouden, kort maar krachtig kreeg ik: "Beste Laurens, bedankt voor jouw column. We vonden al dat het begin dit seizoen niet echt lekker liep bij ons, maar nu begrijpen we eindelijk waarom: we hadden al die tijd een scheidsrechter voor de groep. Nogmaals dank, Rick van den Boog, algemeen directeur AFC Ajax. PS: Even vergeten of ik je het al gewenst had, maar voor de zeker heid: fijn 2011 "Ik heb U lief, mijnA.F.C. Dat werd dinsdag j.l. uit volle borst door ongeveer 130 clubleden gezongen tijdens haar 116 jarig bestaan. Dit keer wederom in het sfeervolle American Hotel. Buiten 3 graden met regen en wind, maar binnen vooral met wat spiritualia, gezellig en warm. Des te meer kwam de klap hard aan bij het verlaten van dit statige pand, waarbij sommigen zonder winterjas of sjaal, dus een prooi om verkouden te worden. Dat heb je dan gewoon aan jezelf te danken. Nederland stevent af op een griepepidemie. In de eerste week van het nieuwe jaar is het aantal griepgevallen fors gestegen. Een griepepi demie betekent dat verkoudheden, griepaanvallen en andere infectie ziekten weer in grote getalen de kop kunnen opsteken. Ofschoon de niet-sporter al gauw zal zeggen dat het niet verstandig is om te spor ten als je ziek bent, leeft die onder fanatieke sporters wel degelijk. Allemaal zijn we toch 3 tot 4 maal per jaar verkouden als dat moment samen valt met sportieve plannen moetje toch een keuze maken. Een luchtweginfectie is vrijwel altijd een virale infectie, die zich kan manifesteren als een eenvoudige keel/neusverkoudheid, maar ook als een veel ernstiger beeld zoals een longontsteking of een zware griep. Voordat een advies gegeven wordt moet er onderscheid gemaakt worden tussen een infectie met algemene verschijnselen zoals koorts en spierpijn, of een infectie die zich beperkt tot lokale verschijnselen zoals keelpijn, loopneus en/of hoofdpijn. Onze clubarts Lex Swaan heeft voor sporters een 10-tal aandachtspunten opgesteld en wil dat graag met je delen. Regelmatig sporten verhoogt de weerstand. Al leen tijdens en kort na inspanning is deze weerstand tijdelijk vermin derd en ben je vatbaarder voor infecties, zoals griep. Bovendien kom je tijdens het sporten in nauw contact met medesporters, die ziekte kiemen kunnen overdragen. De aandachtspunten: 1. Bij koorts, spierpijn of bij een verhoogde rust pols niet sporten. 2. Verkoudheid of griep kun je d'r niet 'even" uitzweten. 3. Een virusinfectie kan niet behandeld worden met antibiotica, maar deze moet je gewoon goed uitzieken, met als stelregel het aantal ziektedagen is de zelfde maat voor het aantal herstel dagen. 12

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 20