20 januari 2011 89e jaargang nr. 6 anno 2011 alle reden toe. AFC telt 1880 leden en donateurs, waar onder heel wat jeugd, maar ook een groot aantal senioren die meer dan 10 jaar, en soms veel langer, in vriendenteams uitkomen. Onze club kan rekenen op heel veel vrijwilligers die dag in en dag uit in de weer zijn om hun club voort te stuwen in de vaart der volkeren en kan steunen op een prachtig samenstel van AFC-vriendelijke bedrijven die heel wat mogelijk maken wat anders volstrekt onmogelijk zou zijn. AFC heeft maar liefst 68 ridders, waaronder de oudste, Wil Brom- melcamp, die inmiddels 75 jaar lid is en die ik vandaag heb gefelici teerd met de club. AFC heeft vandaag de dag sterke selecties die bij de jeugd en de senioren aan de Nederlandse voetbalweg timmeren en heeft 'last but not least' een grote groep laureaten, waaronder 12 kanjers van ereleden, die met elkaar, voortbouwend op wat in het verleden door anderen tot stand is gebracht, zeer hebben bijdragen tot wat AFC nu is: een fantastische club, met tradities, goede zin en jeugdige dynamiek, een club waar je graag lid van wilt zijn en blij ven. Allemaal dus van harte gefeliciteerd. Clubgenoten, Wij zijn vandaag weer te gast in het American Hotel, met zijn prach tige Art Nouveau interieur. Een traditie, die tijdens de 15 verjaardag van onze club, in 1910, al is ingezet. Toen met een man of 40, van daag met een all time high opkomst van 175 genodigden, waaronder ons ereleden Jan van Dijk en Johan de Bie die respectievelijk voor de 50° en 57° keer in successie aanwezig zijn bij het jaardiner. Het bestuur is uiteraard zeer verheugd over deze grote opkomst en dankt Edwin Geluk en Ad Westerhof wederom voor de perfecte organisatie en Nicky Hekster voor zijn inzet als tafelpreses. Vanavond zou ook Paul Slettenhaar, voorzitter van het inmiddels circa 140.000 inwoners tellende stadsdeel Zuid, bij ons aanwezig zijn, maar hij is helaas verhinderd door een vergadering van de commissie veiligheid. Hopelijk wordt Amsterdam Zuid hierdoor nog veiliger. Met Paul Slettenhaar hebben wij goed contact over de toekomstige locatie van ons sportpark. Ons gemeenschappelijk streven is gericht op een veel langer verblijf op de Zuidas, met een iets compacter park met meer en beter kunstgras en een nieuw clubhuis. Wordt vervolgd. Zoals u weet vond op 2 januari jl. de nieuwjaarsreceptie plaats. Tradi tiegetrouw hield uw voorzitter toen een speech, waarin teruggekeken werd op een zeer succesvol verenigingsjaar en een blik naar voren werd geworpen over wat ons in de komende tijd te wachten staat. U hebt het tijdens de receptie allemaal kunnen horen of kunnen lezen op onze site. Veel heb ik daar vanavond niet aan toe te voegen, want in 2 weken gebeurt er niet zo veel. Of toch wel? Ik begin met de reis van ons eerste naar Portugal, met wedstrijden tegen sc Heerenveen en ADO'20 en een potje golf, van 7 tot en met 10 januari. AFC speelde goed voetbal, zoals ik ook uit de objectieve mond van Mario van der Ende mocht optekenen, die voor voetbalza ken in Portugal was. Het was voor ons eerste een zeer geslaagde trip, waar noeste arbeid werd gecombineerd met vermaak en waar naar wij hopen een stevig fundament is gelegd voor een succesvol vervolg van het seizoen. Het uitgebreide reisverslag van Gijs Roodbeen, die ge lukkig weer aan de beterende hand is na een zware blessure aan het begin van het seizoen, is te lezen op onze site. Aan de andere kant van het Iberisch Schiereiland was ook de selectie van zaterdag 1 op stage. In Barcelona werd door de spelersgroep onder leiding van Jeroen Brussee, Wessel Colijn en Paul van 't Wout keihard getraind en werd Barcelona in al zijn facetten verkend. Verder waren de afgelopen 2 weken alle andere senioren actief tij dens het Gelukkig Nieuw jaar toernooi in de Borchlandhallen. Dat gold ook voor alle pupillen, die op verschillende plekken in het Borchland complex hun talent toonden in verschillende sporten. Met name het touwtrekken was bijzonder spectaculair, vooral voor de aanmoedigende ouders! En dan startte afgelopen weekend de competitie met een inhaalweek- end. Zondag 3 deed onder leiding van Martin Verburg direct goede zaken en pakte de koppositie. Ons eerste, het zal u niet zijn ontgaan, won op overtuigende wijze van Haaglandia, dat eerder nog met ruime cijfers had gewonnen van JVC Cuijk en Hollandia. De in Portugal met name tegen Heerenveen getoonde vorm was dus, zo bleek al vanaf minuut 1, mee naar huis genomen. Hoewel de wedstrijd tot aan de 2-0 zeker spannend bleef, was het overwicht in de slotminuten zo groot dat de keeper van Haaglandia de scheidsrechter vroeg om de wedstrijd voortijdig af te fluiten. Na afloop was iedereen opgetogen, behalve over de opkomst van het publiek. Hoe is het toch mogelijk dat ons eerste het moet doen met niet meer dan circa 300 man op de tribunes? Met de meest productie ve ploeg van de zondagtopklasse. Met spelers als captain Lutzen Brink, met de winnaar van de zilveren schoen en huidige topscore van het zondagvoetbal Sjoerd Jens in de gelederen, met Magid Jans sen in topvorm, met onze speler van het jaar, keeper Raymond van Emmerik, die weer onhoudbare ballen stopte, met Darryl van Mieg- hem, flistend langs de lijn, etc., eet. en zo verder, kortom met een team waar we met z'n allen trots op kunnen zijn. Het moet met de publieke belangstelling vanuit onze grote vereniging én vanuit het Amsterdamse bevolking, ik heb het ook op 2 januari gezegd, echt anders kunnen. Te beginnen natuurlijk aanstaande zondag tegen Quick'20, maar zeker ook daarna. Op de zondagmiddag wordt het op Goed Genoeg, zo is het streven van het bestuur, een feest voor jong oud, met ons eerste als sprankelend middelpunt. AFCcrs Het afgelopen seizoen was uitzonderlijk succesvol. Maar liefst 22 teams werden kampioen, waaronder zaterdag 1 en zondag 2. Absoluut hoogtepunt was natuurlijk het kampioenschap van ons eerste en de promotie naar de Topklasse. De festiviteiten zullen niemand zijn ontgaan. De gouden ballen voor spelers en begeleiding waren het tastbare bewijs dat er iets heel bijzonders was gepresteerd. Door spelers als Said Moumane, Peter Post en Laurens Samson, met 9, 6 en 5 seizoenen in AFC 1 'de oudjes' van de ploeg, door fysio Frank Tilmans, die na 8 seizoenen afscheid nam met een kamioenschap, door debuterend bestuurslid Topamateurs Bob Duis en Tast but not least' door trainer en kampioenenenmaker Cor ten Bosch, die in zijn tweede seizoen, nadat het al in zijn eerste seizoen bijna was gelukt, toesloeg. Voor de gehele groep nóg een maal een daverend applaus, dat hebben ze dik verdiend. Wat betreft Cor ten Bosch, in 2008 aangesteld door oud bestuurslid Topamateurs Rinus van Leijenhorst, nog het volgende. Zoals jullie weten wordt in de pers al maanden gespeculeerd over een verlenging van het verblijf van Cor bij AFC. Op onze site was daar al het een en ander over te lezen. Zondag jl. werd mij door een verslaggever van Het Parool wederom gevraagd of Ten Bosch en AFC met elkaar door gaan. De geruchten gaanIk heb de goede man naar waarheid geantwoord dat bestuur en Cor wel in gesprek zijn maar dat nog geen beslissing is genomen. Inmiddels is dat echter wel het geval. Het is ons een groot genoegen vanavond mee te kunnen delen dat Cor ten Bosch ook volgend seizoen trainer-coach zal zijn van AFC 1 Clubgenoten, Het kampioenschap van ons eerste gaat de clubgeschiedenis m als een unieke prestatie. Maar er zijn meer unieke sportieve prestaties te noteren die goed beschouwd de basis hebben gelegd voor het succes in het afgelopen seizoen. Wij gaan terug naar de glorieuze seizoenen 1917-1918 en 1918- 1919, met voor AFC wedstrijden om het kampioenschap van Neder land. De tegenstanders van toen waren AJAX, Go Ahead, Willem II, Be Quick, NAC. AJAX eindigde beide keren als kampioen. AFC als respectievelijk 4e en 3e. Daarna volgt een slechte periode en wordt 2 keer gedegradeerd. AFC komt vervolgens van 1922 tot en met 1961 op het nieuwe complex aan de Nieuwe Wandelweg uit in de tweede klasse. Even dreigt in 1954 degradatie naar de 3C klasse, maar als gevolg van de invoering van het betaalde voetbal blijft dat AFC bespaart. Dan is het zover. Op 2e Pinksterdag 22 mei 1961 speelt AFC de kam pioenswedstrijd tegen Celeritudo. AFC 35 punten, Celeritudo 33. Het 10

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 16