116 Jaar AFC Z'; 20 januari 2011 89e jaargang nr. 6 Dan de 'Silver Spoon'. Het gaat mij nooit lukken om een objectief stukje te schrijven over deze nu al legendarische avond omdat er shows weggegeven zijn die uniek zijn, speeches voorgedragen zijn die fenomenaal zijn, maar vooral omdat ik met een hartslag van 340 probeerde mijn broek droog te houden. Dankzij mijn waarde collega Laurens Samsom mocht ik voor de tweede keer in mijn leven een speech voordragen tijdens deze illustere avond ("dan had je maar niet naar die palingvissers moeten gaan!"). Vier weken voor dit trainings kamp hoor je al: "Je weet toch wel datje straks in Portugal een mooie speech moet houden." Voor de tweede keer dus mocht ik een speech houden en voor de tweede keer dacht ik dat ik zonder voorbereiding en met genoeg alcohol in het bloed een optreden zou kunnen verzorgen die iedereen raakt, laat lachen en zou laten applaudiseren. En ja, het wordt eento nig, maar voor de tweede keer klapte ik helemaal dicht op het mo ment dat ik iedereen moest toespreken. Het voelde alsof ik naakt in een lift stond die ieder moment kon opengaan voor een lobby vol met mensen. Nee, het is niet makkelijk om jezelf helemaal bloot te geven, dit ook nog eens doen op een manier die iedereen aanspreekt én met veel humor' Dit lukte bij onze Hongaarse vriend Bela, die zijn hele speech in het Nederlands hield en ons allemaal beroerde. Ik werd er zelfs een beetje emotioneel van ("Mietje!"hoorde ik Raymon op de achtergrond al roepen). Ook Ronny van Es, onze wereldburger die alles heeft meegemaakt in de voetbalwereld (bedankt voor de mooie verhalen) hield een mooi betoog net zoals Patrick, Shane en Gideon, maar vooral Sil deed iedereen versteld staan. Het was een combinatie van timing, emotie, clubliefde, heel veel humor en durf die er voor zorgden dat Sil de terechte winnaar is van de 'Silver Spoon'. Hoe kan het ook anders met zo'n naam. Ik kan hier onmogelijk beschrijven hoe goed zijn speech was, want daar had je gewoon bij moeten zijn, maar wel wil ik zijn opening met u delen; voorafgaand aan de wedstrijd tegen Heerenveen zat Ronny van Es vast op de wc, niemand, zelfs een monteur van het hotel kreeg de deur niet los totdat Raymon zijn dierlijke, wrede woestheid mocht botvieren op de deur. Het resultaat: een deur in 6 stukken. Twee van deze stukken had Sil in een tas gedaan en deelde deze onder de vol gende woorden uit aan Raymon en Ronny: "Er is vandaag al eens met de deur in huis gevallen maar bij deze doe ik dat nogmaals." Met deze actie kreeg Sil iedereen aan het lachen en ging hij helemaal los. Ik ben oprecht jaloers. Ook waren er twee nieuwelingen die niet konden meestrijden om de 'Silver Spoon', omdat deze voorbehouden is aan spelers. Onze uitste kende fysio Wout van Doorn speelde het safe door met een gedicht te komen (was ik ook maar zo slim geweest). En dan het fenomeen Hans van Rossum. Deze aanwinst heeft een show neergezet die ik nog nooit heb meegemaakt. Iedereen, op geen enkele uitzondering na, is helemaal stuk gegaan om deze rasentertai ner. Het is tekenend voor Hans dat hij het gênant vindt dat hij zoveel lofuitingen en bedankjes krijgt, omdat hij vindt dat anderen die zoveel werk verrichten daarmee onderbelicht blijven. Dus bij deze zal ik je niet meer bedanken. Verder moet vermeld worden dat het een schitte rende, intieme locatie was waar we heerlijk hebben kunnen eten. Na het meer dan geslaagde diner gingen we met de bus terug naar het hotel om ons snel om te kleden en naar de stad te gaan om tot in de kleine uurtjes te genieten van de drank en het uitgaansleven van Albufeira. Dag 3: Vandaag stond er buiten het trainen en diner in het door Ad Wester hof gecharterde kiprestaurant weinig op het programma. Van de training heb ik ook niks meegekregen, omdat ik samen met Chelton, die tegen Heerenveen geblesseerd was geraakt de fitnessruimte ben ingedoken. Na een vermoeiende sessie van 3,5 uur vonden we het wel welletjes en besloten we van de zon te gaan genieten. Het was stra lend weer, de meesten van ons maakten daar dan ook gretig gebruik van. Peter, Lutzen en Sjoerd zijn 18 holes gaan lopen en als ik het goed heb begrepen heeft Sjoerd op 2 slagen gewonnen. Zelf heb ik de hele middag met het vaste toepgroepje in het zonnetje mijn geld zitten verliezen, en er waren ook een aantal jongens die, heel begrijpelijk hun bedje opzochten om een beetje bij te slapen. 's Avonds gingen we eten bij het kiprestaurant. Het was niet zo sjiek als het restaurant van de dag ervoor, maar daardoor absoluut niet minder gezellig. We hebben genoten van het eten en onder aanvoe ring van diegenen die ik niet meer mag en wil bedanken, bartrucjes proberen te begrijpen en spelen. Na het heerlijke eten zijn we in de bar van het hotel 'Who the man' gaan spelen en hebben we 12 of 26 kannen sangria genuttigd. Geen sterke drank, want morgen wachtte immers ADO'20. Helaas was Peter die avond nergens te vinden, want ik had graag met zijn gevat heid een team gevormd in 'Who the man'. Geheel in lijn van Pim van der Meent is een klein aantal jongens, waaronder ikzelf, later die avond nog even in de stad gaan controle ren of iedereen wel op tijd naar bed zou gaan. Aangekomen in de stad bleek het gezelliger dan verwacht, dus bleven we nog voor een paar biertjes. Buiten wat verdwaalde jongens van Ajax, waaronder fijne kerel en oud AFC'er Wouter Kloes, was het niet heel erg druk. Raar is dat natuurlijk niet, want het was zondag. In een high class bar zijn we wat gaan naborrelen en hebben we de selectie in navolging van Cor nog eens doorgelicht. En we kwamen tot de conclusie dat de groep waaruit AFC 1 bestaat met het jaar beter wordt, maar belangrijker nog dat de vriendschap onderling versterkt ieder jaar. Later zullen we allemaal met veel plezier en trots terug kijken naar deze tijd, met voor mij persoonlijk deze avond in het bijzonder. Lachen met vrienden is het belangrijkste dat er is. AFC is het huis dat dit mogelijk maakt. Dag 4: Over de laatste dag ga ik niet al te veel uitweiden. Deels omdat er buiten de wedstrijd tegen ADO niet heel erg veel op het programma stond en deels omdat ik moe van het schrijven word. In het wedstrijdverslag van deze wedstrijd op de website van ADO wordt gesproken over "hofstedelijke arrogantie" en wordt de schijn gewekt dat het een agressieve wedstrijd was. Allereerst kan ik u verzekeren dat we uit Amsterdam komen en niet uit de hofstad en daarnaast kwam de agressiviteit voornamelijk uit Heemskerkse hoek. Voor de Heemskerkers die dit lezen: dit is niet minder dan een com pliment van mijn kant. Ik heb liever een beetje vijandigheid in het veld dan 22 makke schapen. Maar buiten mijn persoonlijke voorkeuren moet ik zeggen dat het een prima wedstrijd was, vooral van onze kant. Hier volgen de statistie ken (wederom bedankt Marcel): 8e minuut 1-0, Lutzen Brink met een schitterend lobje, 32e minuut de gelijkmaker door Zinhagel, 35e minuut maakte Sjoerd Jens 2-1 met een vlammend schot, 59e minuut maakte Patrick Krop de 3-1 tegen zijn oude ploeg. Na de wedstrijd gingen we terug naar het hotel om uit te checken en naar het vliegveld te gaan. Op het vliegveld en tijdens de vlucht was goed te merken dat iedereen vermoeid was maar met een blij en tevreden gevoel terugkeek op het weekend. Het was een zeer geslaagde trip en namens alle spelers wil ik nog maals onze dank overbrengen aan hen die deze trip hebben mogelijk gemaakt en hebben georganiseerd. Gijs Roodbeen Speech voorzitter Machiel van der Woude tijdens het jaardiner op 18 januari 2011 in het American Hotel Beste AFC'ers, Onze club is vandaag 18 januari 116 jaar jong en daar hebben we elkaar reeds bij de ingang mee gefeliciteerd. Ik doe dat van deze plaats namens het bestuur met veel plezier nog eens, want daar is

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 13