20 januari 2011 89c jaargang nr. 6 Op vrijdag 7 januari werden de spelers begeleiding van ons vlaggi Machiel van der Woude en secretaris Ronald Koster. Inchecken, paspoortcontrole en boarden. Het trainingskamp is nu echt begonnen. Ik hoopte op veel turbulentie want ik zat naast Raymon (voor de niet-insiders, Raymon wordt al panisch als hij een vliegtuig ziet overvliegen). Een half uur voor het opstijgen had hij nog de gebruikelijke praatjes, maar bij het taxiën naar de landingsbaan brak het angstzweet bij hem uit. Toen de gezagvoerder omriep dat we veel tegenwind -en dus inderdaad turbulentie- zouden krijgen, kon de show beginnen. Bij het opstijgen was zijn stoel al nat en bij de eerste de beste luchtzak begon hij rare geluiden uit te kramen. Andere rare geluiden kwamen uit de mond van onze nieuwe materi aalverzorger Hans van Rossum. Vanwege zijn kunstheup kan hij niet langer dan 10 minuten stil zitten, daarom besloot hij tijdens de vlucht de stewardessen te helpen. Het checken van de handbagage en het aanwijzen van de nooduitgangen hoefden zij niet meer te doen. Ook al waren de voorspellingen niet al te rooskleurig, het bleek heer lijk weer bij aankomst. Onze reisleidster stond al klaar om ons de bus te wijzen en na een rit van 20 minuten kwamen we aan bij onze be stemming, hotel Vila Gale. Alles was strak geregeld, zoals de lunch die al klaar stond voor ons. Na een paar broodjes en een lekkere salade hadden we een paar uurtjes vrij. Na een heerlijk potje toep in de zon stond er een zware training op het programma. Er werd ons, de geblesseerden, technische staf, suppor ters en liefhebbers een mooie en gedreven training voorgeschoteld. Onze eigen Jan Paparazzi, Marcel Koster maakte de nodige foto's en streepte de bal zo nu en dan snoeihard in de rechter bovenhoek, alleen jammer dat niemand het gezien heeft. De training bestond uit loop training, een positiespel en een partijtje waarbij een schitterend doel punt van Daryl zeker de vermelding waard is. Een hoog niveau, iedereen gedreven en fit, kortom dat geeft hoop voor de 2e seizoens helft. Na de training gingen sommigen van ons even slapen, anderen maak ten gebruik van de sauna, het bubbelbad of het turks stoombad waar ze ingezeept werden door Peter Post. 's Avonds hebben we goed gegeten in het hotel waarna iedereen voor zichzelf mocht beslissen hoe de rest van de avond/nacht in te vul len. Tijdens het diner in het hotel richtte onze aanvoerder Lutzen Brink het woord aan diegenen die deze trip mogelijk hebben gemaakt, de leden van supportersclub 'The Reds'. Het was een gezellige avond, morgen wacht ons Heerenveen. schip op Schiphol om 5 uur 's morgens! uitgezwaaid door voorzitter Dag 2: Dag twee zou de belangrijkste en mooiste dag van het trainingskamp worden; eerst golfen dan de wedstrijd tegen Heerenveen en doorgaans het hoogtepunt van het trainingskamp: de 'Silver Spoon'. Helaas kon ik door het gebrek aan een betrouwbare kruisband niet deelnemen aan de golfclinic voor de beginners, dus moet ik het doen met de verhalen die ik hier en daar heb opgevangen. De ervaren golfers onder ons liepen negen holes. Bij de beginners maakte Said de meeste indruk, al gaat het gerucht dat hij op het 'moment supreme' zijn directe concurrent op slinkse wijze wist af te leiden. Hier blijkt dus dat onze meest ervaren voetballer niet alleen binnen het veld zijn trucjes kan toepassen. Ondanks dat ik niet mee heb kunnen doen met de groep heb ik me overigens goed vermaakt, de 'doe' en ik hebben ons laten entertainen door de geweldige verhalen van Jack over zijn grote passie buiten het voetbal en sigaren: Musicals. Dan de wedstrijd tegen Heerenveen. Het is ons allemaal bekend in wat voor topvorm dit team verkeert: in de laatste competitiewedstrijd die ze speelden, verpletterden ze landskampioen Twente met 6-2 (Assaidi, die zo heb ik mij laten vertellen ooit in de jeugd van AFC speelde, scoorde in deze wedstrijd 3 doelpunten en had 3 assists). Des te bijzonder is het dat we zo'n geweldige wedstrijd speelden. We werden niet weggespeeld, zoals wel werd verwacht, maar we waren bij vlagen zelfs gelijkwaardig. Waarschijnlijk zal het mede door mijn gekleurde AFC bril komen. Iedereen speelde fantastisch, Daryl speel de misschien wel beter dan Roy Beerens en vooral Kerwin was in topvorm, de redding van hem in de tweede helft waar hij een snoei hard schot nog op de lat wist te tikken is me bijgebleven. Later die avond hoorde ik van Jack dat Ron Jans via een smsje had laten weten onder de indruk te zijn van beide spelers. Hier volgen de statistieken (bedankt Marcel) van de wedstrijd: 7e minuut Bas Dost, 37e minuut Djuricic, 65e minuut weer Djuricic, Breuer kreeg een gele kaart voor een belachelijk lompe overtreding op Chelton die daardoor de wedstrijd moest verlaten. Alsof het voorbestemd was, kwam het direct na de wedstrijd met bakken uit de lucht. Gelukkig zaten wij toen al lang en breed in de bus. Iedereen had een tevreden gevoel over gehouden na de wedstrijd. Voordat we naar de climax van het weekend gaan, de 'Silver Spoon' hadden we eerst nog een groepsevaluatie waarin Cor ten Bosch op een eerlijke en soms confronterende wijze iedereen de revue liet passeren, ondanks dat je nooit iedereen tevreden kan stellen bewees onze trainer met dit gesprek nogmaals dat hij bij iedere beslissing zo oprecht mogelijk is. 8

Schakels (clubbladen) | 2011 | | pagina 12