ml, t W Alles moet anders! k t 1 -m- ÉP(i jjgt 15 december 2010 89e jaargang nr. 5 Ook al heeft de jeugd nog niet veel geschiedenis, we gaan het toch proberen: Jasper, hoe is het allemaal ooit begonnen? Ik was 5 jaar en mijn moeder belde een kennis en zei: "mijn zoon voetbalt steeds in huis en dat wil ik niet meer, wat moet ik doen?" Gelukkig werd ze doorverwezen naar AFC. Ik begon in de Champi ons League, daarna in de F3 met Richey, waar ik nog steeds mee in het team zit. Toen heb ik twee seizoenen achter elkaar in de F1 geze ten, ik was nog jong! Vervolgens kon ik meedoen in de El en E-top en nu zit ik in de D2. Wat vond je het leukste van al die jaren tot nu toe? Toen we in de E-top bij Ajax op De Toekomst het HET toernooi wonnen. Wat vind je eigenlijk zo leuk aan AFC? Ik vind het een hele sympathieke club, omdat ze heel gastvrij zijn en er aardige mensen werken. Wat is naast AFC je favoriete club? Ajax in Nederland en Barcelona in het buitenland. Wat doe je als je niet voetbalt? Spelen met vrienden, huiswerk maken (hij weet dat zijn ouders dit gaan lezen, RED.), play station en toch weer.... voetballen, maar dan op straat. Hoe gaat het op school? Goed, ik zit vlakbij mijn huis op De Peetersschool in Amsterdam Zuid, in groep 8. In welk team speelt je vader? In Veteranen 1, hij speelt in de voorhoede. Kan 'ie het een beetje? Hij is wel fel, maar hij heeft niet zo'n goede techniek.... t Wat wil je later worden? Architect of profvoetballer Wat is je lievelingseten bij AFC? jr Kip Curry! Wat vind je van de D2, is het een leuk team? Ja, we hebben goede trainingen. We hebben het vrij lastig in de Tweede Divisie, maar gaan zeker voor behoud. En Jasper verdween in de sneeuw, voldaan van een intensieve trai ning en vastberaden voor behoud in de Tweede Divisie. Michiel Middendorf door Laurens Samsom Een ander logo, een nieuwe naam of 'de bezem door het personeel'. Eens in de zoveel tijd ontkomen de grote instellingen van ons land er niet aan: grondig vernieuwen. Niet om er inhoudelijk beter van te worden: nee het levert meer op, of kost minder. Geld dus. TNT laat de post alleen nog parttime rondbrengen. De betere kranten gingen de afgelopen jaren in hun strijd tegen opzeggende abonnees veelal over op tabloid - zelfs de moeder der kwaliteitskranten, NRC Handelsblad, doet in het geheim al testen met het kleinere formaat -. En in Den Haag besloot het kabinet dat het land de komende jaren ook prima te besturen is met elf ministeries, in plaats van de dertien van de afgelopen jaren. En bij het voetbal? Daar gaat het dus niet anders. De machtigste organisatie verkoopt het WK aan Rusland en voetbalnatie pur sang Quatar. Ook clubs vernieuwen zich een ongeluk op zoek naar het grote geld. Het uitshirt is elk jaar een andere kleur, zelfs traditieclub Barcelona speelt het ene seizoen in fluorescerend geel, en het volgen de in knalroze. De merchandising vaart nou eenmaal wel bij de snel wisselende tenues. En een grote schoonmaak van het personeel - zowel spelers als trainers - is bij de meeste (top)clubs schering en inslag als de resultaten een paar weken tegenzitten. Het missen van de Champions League is namelijk een financiële catastrofe. Zie het recente gevalletje Frank voor Dick. In lagere regionen schrikken clubs er zelfs niet voor terug om hun naam aan te passen, op zoek naar een hip en nieuw imago. Zwolle verloor het sympathieke voorvoegsel PEC, en voormalig eerste divi sionist Oss is sinds dit jaar niet meer TOP maar FC. De enige prof club uit Almere maakt het nog bonter. In de afgelopen vijftien jaar heette die club al Zwarte Schapen, Sporting Flevoland en FC Omni- world, maar voetbalt tegenwoordig onder de naam Almere City FC. Wij, AFC-leden, maken ook deel uit van een instituut, of instituutje zo u wilt. En dus verandert er bij ons ook wel eens wat. Het eerste elftal ziet elk jaar een handjevol nieuwe gezichten. De selectie elftallen krijgen eens in de paar jaar hun trainings- en wedstrijdkle- ding van een ander merk. En zo nu en dan wordt een poging gedaan om het clublied in een nieuw jasje te steken. En het resultaat is daar. De jeugdopleiding is landelijk bekend, het eerste elftal staat bovenin de hoogste amateurafdeling en nog nooit kende de club zoveel teams. Maar bovenal: de kinderen en volwasse nen overspoelen elke week en elk weekend die paar velden die wij hebben met razend veel plezier (mits er geen sneeuw valt). Maar blijft dat zo? "AFC moet ook met haar tijd mee", wordt wel eens voorzichtig gefluisterd. En dus gaan er stemmen op voor een hoofdveld van kunstgras (lekker praktisch) en voor een shirtsponsor (goed voor de clubkas). Natuurlijk moeten we vooruit, progressie graag! Maar als poen de drijfveer is, kunnen we onze naam beter meteen veranderen in AFC Albert Heijn, een nieuw complex laten bouwen voorzien van een supermarkt naast de kleedlokalen (handig om tijdens de rust even snel de weekendinkopen te doen), een lekker opvallend turquoise thuisshirt nemen en als reclamestunt die kale man uit de Albert Heijn reclame aanstellen als voorzitter. Misschien toch nog maar een nachtje over slapen. Gelukkig Nieuwjaar! 9

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 15