FC Binnenhof Medische commissie Humor en discipline vormt het A.F.C. teamkarakter 15 September 2010 89e jaargang nr. 2 Nog een kwartier te gaan. Medetoeschouwer Marcel Plotske (scri- bent's vaste secondant) keek vervolgens om de 2 minuten op de klok. Dit gedrag zorgde niet bepaald voor meer lucht Net voor het einde werd Chelton Linger gewisseld voor Jonathan Richard (speler van het 2e) en later kwam Patrick Krop nog het veld in voor Magid Jansen die een publiekswissel kreeg van trainer Cor ten Bosch. 2-4 tegen Lienden was de eindstand. Uw scribent was trots op het elftal vanwege de inzet, de strijdlust en het resultaat. Een echte team prestatie, waarvoor hulde! Dit resultaat overschaduwde de terugreis waarbij circa 15 km file overwonnen moest worden. Het diner begon derhalve later; uw scri bent kon ajam ketjap en kip-kerrie opschrijven, aangevuld met zilver vlies trijst. Toe nog een lekker ijsje (koffiesmaak). Helaas geen beel den op RTV N-H. Langs de kant overigens Peter Post (met krukken) en oud-AFC 1 speler Bobby Gehring (ook met krukken). Gijs Roodbeen kon helaas niet aanwezig zijn vanwege de pijn die hij doorstaat met zijn knie. Aan al deze geblesseerden (ook Daryl!) beterschap! Opstelling AFC: Raymon van Emmerik, Mike Ruijter, Willem Schee- rens, Dwiglit Gefferie. Shane Arana Barrantes, Laurens Samsom, Wout Meulemans, Magid Jansen (Patrick Krop), Sjoerd Jens, Chelton Linger Jonathan Richarden Daryl van Mieghem (Ron van Es) Maurice Loonstijn Foto's (Ton Post) staan op onze website bij 'AFC Fotoalbum' Stadions met tienduizenden supporters, volksliederen en het winnen de doelpunt in de laatste minuut. Iedereen die wel eens op een voet balveld gestaan heeft, herkent deze kinderfantasieën. Maar niet alleen kinderen leven elk weekend ruim een uur in hun droomwereld. De trainers van de jeugdige amateurploegen doen gewoon mee, ook bij AFC. Sterker nog: zij zijn de echte sterren. Vinden ze zelf althans. Kordaat loopje. Keurig trainingspak. Soms zelfs een notitieboekje. En natuurlijk het onbegrijpelijke taalgebruik. "Als we op de flanken niet genoeg knijpen komt er zoveel ruimte in de as dat je altijd met een man minder staat. Dus dat moeten we voorkomen." Het maakt de amateurtrainer eigenlijk niet uit hoe, als hij maar opvalt. De amateurtrainers hebben maar één groep aan wie ze zich kunnen spiegelen: landelijke politici. Zo bestaat ook in het trainersgilde het type Cohen: hij zorgt ervoor dat alle jongetjes tot het einde van het seizoen meedoen, maar zijn team eindigt altijd net op een tweede plaats. Dan het type Rutte: hij boekt resultaat en is joviaal. Zijn jongetjes doen keurig wat hij wil, maar na de zomer is iedereen zijn schijnbaar wijze woorden al lang weer vergeten. Het type Verhagen heeft altijd heibel in zijn ploeg. Zijn trainingen beginnen geregeld een half uurtje later, omdat er nog iets uitgespro ken moest worden in de kleedkamer. En vaak stappen zijn spelertjes liever over naar andere trainers. ia» Ook type Geert bestaat in het amateurvoetbal. Het buitenbeentje, omdat hij 5-3-2 speelt, tegen de traditie van de club in. Bovendien moeten de allochtone kinderen altijd op de bank beginnen en gaat hij tijdens Ramadan opzettelijk extra zwaar trainen. Toch mag hij blijven, want verliezen doet hij zelden. En de meeste ouders zijn stiekem reuze blij met zijn eenvoudige oneliners: misschien kloppen ze niet helemaal, maar het is wel gemakkelijk te begrijpen. Tot slot trainer Alexander, coach van de D-66. Ondanks het lage niveau weet hij de oefeningen vaak kundig uit te leggen. Voor de kerst boekt zijn ploeg altijd vooruitgang, maar uiteindelijk eindigt hij in de middenmoot. Let maar eens goed op: ook bij AFC lopen ze rond. Bij de Champions League en World Cup zijn zelfs nog originele type Femke's te zien - die weigert op kunstgras te trainen -. Ondanks alle bezwaren: ze doen het toch maar. Week in week uit. In weer en wind. En tegen een vergoeding ruim onder de Balkenende norm, ondanks continue kritiek. Ik stel voor: geef ze komend week end een beetje extra aandacht. Steek eens een duim op en zeg: 'Je bent een kanjer!' Vinden ze heerlijk om te horen, stiekem. Laurens Samsom Beste A.F.C. sportvrienden, Het seizoen 2010/2011 is reeds van start en de trainingen druk be zocht. Kortom A.F.C. staat weer te stralen!! Voor onze A.F.C.-ers zijn de "ins-and-outs" wel bekend. De nieuwe leden heten wij van harte welkom en wensen hen eveneens een fijn en succesvol AFC-gevoel toe. Vóór aanvang van training/wedstrijd is het belangrijk reeds een goede voorbereiding te treffen, hetgeen jezelf en het team ten goede komt. Algemene preventie en hygiëne. Voetnagels kort houden en recht afknippen. Voorkom blaren door talkpoeder of Skinlube aan te bren gen. Gebruik deugdelijk en goed passend schoeisel. Kousen en schoenveters niet te strak aantrekken. Tijdens training/wedstrijden zijn enkelbandages aan te be velen. Scheenbeschermers zijn verplicht, de kousen omhoog en met verbandgaas fixeren. Zorg dat je schoeisel soepel blijft, dus invetten. Controleer je noppen op lengte en slijtage. Draag altijd schoongewassen sportkleding. Na het douchen goed afdrogen, ook tussen de tenen. Laat ook ogenschijnlijk kleine kwetsuren deskundig behan delen. Draag tijdens de warming-up altijd een eigen shirt, géén wedstrijdshirt. Draag na de training/wedstrijd in natte ruimtes altijd BADSLIPPERS. 9

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 15